Wpis z mikrobloga

Wielka prośba do protestujących. Serio. Wytłumaczcie mi kilka kwestii bo nie rozumiem.
1. Dlaczego pół Polski rzuciło się do protestów z powodu zrównania praw chorych dzieci ze zdrowymi? Zdrowych nie można zabijać. Można było zabijać tylko chore. Teraz chore mają te same prawa co zdrowe. To źle?
2. Dlaczego adresatem protestów jest rząd? Przecież to nie on napisał konstytucję. Fakt, że do trybunału wsadził bezprawnie swoich ale to nie miało na wyrok żadnego znaczenia. Każdy konstytucjonalista mówi że wyrok nie mógł być inny.
3. Czemu atakujecie kościół? Przecież on nie ma wpływu na decyzje trybunału. On tylko wyraża swoje zdanie, tak jak każdy w demokracji. Tak samo robią górnicy, muzycy, muzułmanie, cyrkowcy czy homoseksualiści.
4. Czemu służą groźby pod adresem konkretnych ludzi jak na przykład Kaja Godek. Nie lepiej dyskutować? Jak dla mnie to bolszewickie metody, że jak się pozbędziemy zwolenników pewnej idei, to problem zniknie.

#pytanie #demokracja #protest #naserio
  • 203
@kontonr77: nauka mowi ze to uklad nerwowy jest miejscem gdzie znajduje sie osoba czyli "każdy". Dlatego smierc czlowieka to moment w ktorym ustaje praca mózgu. Dlatego też w cywilizowanych krajach płód przed wyksztalceniem ukladu nerwowego ma podobny poziom ochrony co rowniez nie posiadajaca ukladu nerwowego zmiana nowotworowa. Taka jest roznica.
@kontonr77:

1. Chore dziecko, to najgorsze, co może spotkać człowieka. Zmuszane do rodzenia dziecka skazanego na śmierć to tortury. Mózg zaczyna wykazywać aktywność w 30 tygodniu ciąży, rdzeń kręgowy łączy się z mózgiem w 23.

2. TK należy do PiS. Od dwóch lat się nie wypowiadali w tej sprawie. Teraz faktycznie jest problem.

3. Nie wiem, powinno się oddzielić kościół od państwa

4. Nie wiem, może nie da się z nimi
@kontonr77: narodziny to moment w ktorym płod zyskuje podmiotowosc prawna i pod wzgledem prawnym staje sie czlowiekiem. Dotychczas tak bylo i w Polsce. Dlatego płód nie ma numeru w ewidencji ludnosci i dlatego nie da sie (nawet w katolibanie takim jak Polska) zastosowac w wypadku aborcji przepisu kodeksu karnego o zabojstwie. To jest definicja prawna. Potem tlumaczylem skad wynika przedmiotowa ochrona plodu przed tym zanim zyska podmiotowosc. Granica jest najczesciej moment