Wpis z mikrobloga

Wielka prośba do protestujących. Serio. Wytłumaczcie mi kilka kwestii bo nie rozumiem.
1. Dlaczego pół Polski rzuciło się do protestów z powodu zrównania praw chorych dzieci ze zdrowymi? Zdrowych nie można zabijać. Można było zabijać tylko chore. Teraz chore mają te same prawa co zdrowe. To źle?
2. Dlaczego adresatem protestów jest rząd? Przecież to nie on napisał konstytucję. Fakt, że do trybunału wsadził bezprawnie swoich ale to nie miało na wyrok żadnego znaczenia. Każdy konstytucjonalista mówi że wyrok nie mógł być inny.
3. Czemu atakujecie kościół? Przecież on nie ma wpływu na decyzje trybunału. On tylko wyraża swoje zdanie, tak jak każdy w demokracji. Tak samo robią górnicy, muzycy, muzułmanie, cyrkowcy czy homoseksualiści.
4. Czemu służą groźby pod adresem konkretnych ludzi jak na przykład Kaja Godek. Nie lepiej dyskutować? Jak dla mnie to bolszewickie metody, że jak się pozbędziemy zwolenników pewnej idei, to problem zniknie.

#pytanie #demokracja #protest #naserio
  • 203
  • Odpowiedz
cierpienie psychiczne (potencjalnych) rodziców na całe zycie, uraz na psychice po widoku jak ich dziecko np przestaje oddychać?


@tenoy: To jasne jest od początku. Tylko dlaczego 100 czy 150 tys. Polek rocznie może usunąć zdrową ciążę nielegalnie i to robi, a 1 tysiąc Polek z ciążami obarczonymi wadami potrzebuje do tego legalnych klinik w Polsce? Może ze mną jest coś nie tak, ale większy uraz na psychice miałbym z powodu usunięcia
  • Odpowiedz
ja mam wrażenie że WY zadajecie pytania nie po to żeby posłuchać innego zdania i punktu widzenia, tylko żeby wyzwać drugą osobę od debili bo mają inne zdanie


@MarianKolasa: Spora część odpowiedzi jest wulgarna i zrównuje mnie z płatnym trollem PiS. Niemniej nikogo w odwecie nie obraziłem. Może czas zmienić pogląd.
  • Odpowiedz
Spora część odpowiedzi jest wulgarna i zrównuje mnie z płatnym trollem PiS. Niemniej nikogo w odwecie nie obraziłem. Może czas zmienić pogląd


@kontonr77: Nie pochwalam takich odpowiedzi, ale trudno się im dziwić, skoro na tym portalu co chwila pojawiają się trolle, które próbują prowokować właśnie takie zachowania zadając oczywiste pytania ale wcale nie oczekując na nie odpowiedzi, bo mają już swój ugruntowany światopogląd, którego nie zmienią choćby nie wiem co.
  • Odpowiedz
  • 0
@Arsenazo co do pierwszego pytania. Chyba po to płacą podatki i chyba po to Wypracowano kiedyś między lewą a prawą stroną kompromis że te 150tys matek nie bedzie mogło na terenie państwa polskiego przeprowadzać aborcji zdrowych płodów, a te tysiąc będzie mogło legalnie w klinikach przeprowadzac aborcję uszkodzonych / niezdolnych do przezycia po urodzeniu płodów. To KOMPROMIS.
A co do drugiego pytania / twierdzenia, tak, ale większość protestujących ma podobne zdanie i
  • Odpowiedz
@MarianKolasa: staram się dostrzec Wasze zdanie w tych protestach. I jedyne czego się dowiaduje z nich to,że #!$%@? PiS, nie lubicie pisiorow, #!$%@? rząd i kościół, #!$%@? narodowców, #!$%@? policję. Wywolujecie ZOMO . Tyle. NIC o aborcji itp. więc ja się pytam... Gdzie te biedne kobiety. Gdzieś tam schowane wśród bydła i swołoczy?
  • Odpowiedz
Niby dlaczego miałbym się tak zachowywać?


@kontonr77: Bo czemu ktoś miałby ci odpowiadać na pytania, na które odpowiedzi możesz znaleźć na mikroblogu gdybyś się tylko trochę postarał. Od samego początku protestów toczą się dyskusje na ten temat.
  • Odpowiedz