Wpis z mikrobloga

Wielka prośba do protestujących. Serio. Wytłumaczcie mi kilka kwestii bo nie rozumiem.
1. Dlaczego pół Polski rzuciło się do protestów z powodu zrównania praw chorych dzieci ze zdrowymi? Zdrowych nie można zabijać. Można było zabijać tylko chore. Teraz chore mają te same prawa co zdrowe. To źle?
2. Dlaczego adresatem protestów jest rząd? Przecież to nie on napisał konstytucję. Fakt, że do trybunału wsadził bezprawnie swoich ale to nie miało na wyrok żadnego znaczenia. Każdy konstytucjonalista mówi że wyrok nie mógł być inny.
3. Czemu atakujecie kościół? Przecież on nie ma wpływu na decyzje trybunału. On tylko wyraża swoje zdanie, tak jak każdy w demokracji. Tak samo robią górnicy, muzycy, muzułmanie, cyrkowcy czy homoseksualiści.
4. Czemu służą groźby pod adresem konkretnych ludzi jak na przykład Kaja Godek. Nie lepiej dyskutować? Jak dla mnie to bolszewickie metody, że jak się pozbędziemy zwolenników pewnej idei, to problem zniknie.

#pytanie #demokracja #protest #naserio
  • 203
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

TK nie decyduje którymi ustawami się zająć, robi to na wniosek stron. W tym wypadku wniosek dotyczył wyłącznie kwestii eugenicznej.


@Priya: wiem, że nie decyduje. Co nie zmienia tego, że jeśli do TK wpłynie wniosek o zakaz aborcji z gwałtu to powinni go klepnąć kierując się tym samym tokiem myślenia
  • Odpowiedz
wiesz co, teoretycznie można by Ci było poodpowiadać na te pytania, ale i tak będziesz opierał się wszelkim tłumaczeniom i jeszcze będziesz obrażać tych co będą próbowali to zrobić, szkoda nerwów


@MarianKolasa: xDDDDDDDDDD

wiesz w zasadzie to masz racje, ale nie wiem jak ci pokłamać, że nie masz, więc napisze ci, że zaraz byś mnie zaczął wyzywać itd."
  • Odpowiedz
Dlaczego pół Polski rzuciło się do protestów z powodu zrównania praw chorych dzieci ze zdrowymi


@kontonr77: I widzisz - tym zdaniem pokazałeś zdecydowanie, że nic nie rozumiesz. Nie z takiego powodu odbywają się protesty.
  • Odpowiedz
Z punktu widzenia biologicznego, istota gatunku ludzkiego powstaje w momencie zapłodnienia.

Jeśli zakładamy, że prawo do życia jest nienabywalne (czyli nie nabywamy go w momencie porodu), to pojawia się nam spory problem, bo chcąc nie chcąc, dokonując aborcji, zabijamy istotę gatunku ludzkiego, która ma prawo do życia.

Stąd, tak mi się wydaje, debata na temat tego kiedy można dokonać aborcji, a kiedy nie.


@rskkk: Tu poczyniłeś kilka błędnych
  • Odpowiedz
@kontonr77: trzeba dodać do tego jeszcze fakt, że kobiety bardzo często maja zarodek w macicy po zapłodnieniu i on w momencie np. nieprawidłowego rozwoju po prostu nie zagnieżdża się prawidłowo i zostaje usunięty razem z krwią okresowa. Niekiedy po zagnieżdżeniu dochodzi do mikroporonien. Dochodzi tez do poronień we wczesnych tygodniach ciąży. Dodatkowo około 1% ciąż to ciąże ektopowe - pozamaciczne. To również przypadek w którym zarodek nie zagnieździł się prawidłowo
  • Odpowiedz
100% kierowców jeżdżących po pijaku robi to nielegalnie. Uważasz, że nikt nie zmusza nas do jazdy na trzeźwo?


@grv_: xD W jaki sposób z nielegalności miałby wynikać przymus? Czy chodzi o sankcje? No więc potraktuj jazdę po pijaku jako pewien przywilej, z którego jeżeli chcesz skorzystać, to zazwyczaj musisz uiścić pewną cenę, zwaną akurat dla hecy karą. Czyli w gruncie rzeczy decydując się na jazdę po pijanemu, kupujesz pewien przywilej,
  • Odpowiedz
100% kierowców jeżdżących po pijaku robi to nielegalnie. Uważasz, że nikt nie zmusza nas do jazdy na trzeźwo?


@grv_: Albo, dla pełnej analogii, czy możesz powiedzieć, że producent drogich pralek zmusza Cię do nabycia tańszej pralki u konkurenta? Też nie.
  • Odpowiedz
@MarianKolasa: prawie każdy, kogo pytam podobnie , odpowiada tak samo. I śmiem twierdzić, że sami nie wiecie, dlatego nie odpowiadacie.
Będzie obrażać? To od kiedy już nie można obrażać? Od ostatniego okrzyku na jakimkolwiek proteście się coś zmieniło?WY na tych protestach drzecie się o wolności, tolerancji itp. I rowniez WY tego sami nie przestrzegacie.
  • Odpowiedz