Wpis z mikrobloga

Mirki pomóżcie bo ja już nie mam sił, pacjent saab 9-3 II, w sobotę pękł mi klips sprężyny odbijającej sprzęgło, jeździć się da ale można jebla dostać z tym krótkim skokiem. Zamówiłem odrazu oryginał na Drakenie, odrdzewiłem sprężynę żeby lepiej chodziła, paczka dziś przyszła, szczęśliwy wracam z roboty i zabieram się do montażu, który jak czytałem zajmuje 5min. No niestety, nie dość że klips odstaje od blachy kilka mm (chyba że tak ma być, aczkolwiek połamany tak nie odstaje) to za uja nie da się tej sprężyny wsadzić, nie da się jej aż tak jej ścisnąć żeby weszła, próbowałem na pedale wciśniętym, na maksa "wyciągniętym" też lipa.
Macie jakieś patenty na to? Czy jest możliwość że sprężyna się tak rozciągnęła że nie da się jej wsadzić? taguje #opel , bo podobno to to samo( ͡° ͜ʖ ͡°)

#mechanikasamochodowa #mechanika #samochody #saab
  • 8
  • Odpowiedz
@case25: problem w tym, że ja tam ledwo potrafię dwa palce wsadzić, a mam dosyć chude. Na yt zagraniczni wsadzają to w minutę, więc nie wiem co robię źle. Myślę nad nową sprężyną, ale czy to coś da to nie mam zielonego pojęcia
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@krulwonzuw: może tak być że jest ściśnięta w obudowie i później traktowana jako gotowy element, bo nie wygląda na taką, która sobie ściskasz w rękach, a tym bardziej z marnym dostępem. Co nie znaczy że jak byś ją wyjął to się nie uda
  • Odpowiedz
@case25: Podjadę z rana do kolegi mechanika, może on coś ogarnie a jak nie to pozostaje kupno nowej, nie jest to ogromny koszt ale ile nerwów( ͡° ʖ̯ ͡°) dam znać dla potomnych jak to się skończyło
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@krulwonzuw: Jak byś miał na wierzchu to inna zabawa całkiem, ściągacz, imadło, cokolwiek, a tak to nie wygląda że da się zrobić bez dostepu
  • Odpowiedz