Wpis z mikrobloga

Wczoraj ktoś porównywał iPhone12 do klasy S, a Huawei i Xiaomi do Dacii Logan, no to pośmiejmy się z fanów ogryzków xD Dziś hardware:

- peryskopowy obiektyw, Galaxy S20 Ultra, Huawei P40 Pro czy Xiaomi Mi 10 Ultra dzięki peryskopowym teleobiektywom generują optyczne przybliżenie 4- czy nawet 5-krotne względem aparatu głównego. W P40 Pro+ powiększenie jest prawie 9-krotne. iPhone 12 Pro Max ze swoim 64-milimetrowym teleobiektywem zostaje daleko w tyle

- wyższa częstotliwość odświeżania ekranu, wspomniane wcześniej flagowce z Androidem mają ekrany o częstotliwości odświeżania 120 Hz (Samsung i Xiaomi) lub 90 Hz (Huawei). Nie jest to zresztą rozwiązanie zarezerwowane dla najdroższych modeli, bo równie płynne wyświetlacze można znaleźć w przystępniejszych smartfonach jak Samsung Galaxy S20 FE czy Xiaomi Mi 10T. iPhone ma... 60 Hz

- naprawdę szybkie ładowanie - Samsunga Galaxy S20 Ultra można ładować mocą 45 W. Huaweia P40 Pro z mocą 40 W. W przypadku Xiaomi Mi 10 Ultra jest to rekordowe 120 W. iPhonea można naładować... 20 W - jak sobie kupią, bo w zestawie ładowarki nie ma

- bezprzewodowe ładowanie zwrotne - popularne flagowce z Androidem można nie tylko ładować indukcyjnie, ale i wykorzystać do bezprzewodowego ładowania innych urządzeń, np. słuchawek czy zegarków

- ekranowy czytnik linii papilarnych - w świecie Androida wyświetlacze z wbudowanymi skanerami odcisków palców można znaleźć nawet w dziesiątkach smartfonów ze średniej półki cenowej. W segmencie premium ze świecą szukać telefonów, które takiego rozwiązania nie mają

I jak się czujecie z przepłaconym, najnowszym telefonikiem, wyalienowani z nowoczesnych technologii ajfoniarze? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

https://komorkomania.pl/39330,standard-ale-nie-u-apple-a-5-funkcji-ktorych-brakuje-w-iphonie-12-pro

#bekazapple #apple #iphone #android #huawei #xiaomi #xiaomilepsze
xandra - Wczoraj ktoś porównywał iPhone12 do klasy S, a Huawei i Xiaomi do Dacii Loga...

źródło: comment_1603198475mT5V2F24KouSNG7hgm7thF.jpg

Pobierz
  • 313
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@xandra: Co z tego, że po paru latach hardware bedzie odstawało od nowych telefonów skoro IP będzie działał tak samo jak przy zakupie i jak te flagowce z androidem i 128GB ram?XDD
  • Odpowiedz
Tak samo jak inne podzespoły, Samsung (dyski, podzespoły, Retina), LG, Intel (była afera, jak Apple chciało opatentować nazwę Thunderbolt ich konstrukcji) itd. Oni składają gotowce, ew zaklepują sobie jakiś najnowszy model na wyłączność przez jakiś czas. A ARM daje im niezależność od Intela, https://antyweb.pl/arm-holdings-przejety-za-32-mld-dolarow/ Wasza naiwność mnie rozbawiła, Apple nigdy niczego sam nie wymyślił, najwyżej odkupił, albo zwyczajnie ukradł. Apple projektuje jedynie zwalone klawiatury, psujące się od okruszka, przegrzewające się obudowy, obudowy,
  • Odpowiedz
@advert: @czlowiek_maupa: Eh nie ogarniam o co chodzi z tym bólem d--y xd mam teraz dwa telefony. Flagowiec androida z 2017 roku i apple z 2016 roku. I aż mi się łapy trzęsą żeby w-----ć tego androida i kupić 12 pro ale poczekam aż się hype uspokoi xD

@Kawhi34 Mam te same obserwacje + to że mój flagowiec Android robi g---o a nie zdjęcia w porownaniu do
  • Odpowiedz
@starskaj: Nawet google to wie. Ciekawym doświadczeniem, które polecam każdemu, jest bezpośrednie porównanie odpowiadających generacją IP i Androida (oczywiście flagowego).
Porównując Samsunga S7 i IP7 usługi google na IP działają o wiele lepiej. System powiadomień jest o szybszy - iphone puszcza powiadomienie na kilkanaście sekund przed samsungiem.
Aplikacja mapy google działa o wiele szybciej - gdzie na Samsungu animacja rozpoczynania nawigowania to pokaz slajdów, to na IP7 leci wszystko płynnie.
  • Odpowiedz
Czytnik linii papilarnych w ekranie to najgorsze rozwiązanie w historii smartfonów.
Mi na p30 czytnik działa prze 1 dzień od dodania odcisku, potem rozpoznaje 1 na 10 prób.
  • Odpowiedz
I myk - znaleźliśmy Twój problem. Każdy ma w dupie te technologie, które wymieniłaś. To dopiero Apple opracowało, przeprojektowało i zaimplementowało je w taki sposób w jaki znamy je dzisiaj.

Możesz dzisiaj kupić sobie ten telefon Buicka? Myszka Xeroxa jest w co drugim sklepie, nie? Samsung to największy producent tabletów, prawda?

IPhone - Zobacz jak miał wyglądać android przed prezentacją IPhone. Apple stworzyło wspołczesne smartphony.
IPod - Masowe upowszechnienie przenośnych odtwarzaczy. IPody
  • Odpowiedz
@Kawhi34: wlasnie z tego co zauwazylem glownie wsrod znajomych, to zywotnosc ajfonow jest dosyc dluga, natomiast nie wiem jak z androidem - sam mam od marca xiaomi. Licze na co najmniej 2 lat, bo srednio co 2 lata wynieniam telefon - zawsze mialem budzetowe andoroidy i po 2 latach juz dogorywaly. Teraz mam z troszkę wyzszej polki, zobaczymy
  • Odpowiedz
Jeszcze jedna kwestia - AR. Działanie AR na androidzie w zakresie optymalizacji i możliwości to jakiś żart w porównaniu z tym co dostarcza apple. Wygenerowanie z tego samego projektu aplikacji na IOS i na Androida sprawia wrażenie, jakby jedno rozwiązanie stworzył senior master developer, a drugie gimnazjalista po 10 godzinach filmików na YT. Całe API, Frameworki i mechanizmy AR Apple są lata do przodu względem Androida.
  • Odpowiedz
@daddyissues_: ja cały czas używałem Androida (obecnie Xiaomi xD ) i dałem się namówić na iPhone'a po tym jak wszyscy znajomi bez wyjątku, którzy przeszli na japko chwalili je i nie wyobrażali sobie powrotu do Androida, i tak jak tu już pisano oni często używają je po 4-5 lat co mi się wydaje niewyobrażalne w sytuacji w której moje Xiaomi po dwóch latach ledwo zipie, także tyle w temacie (
  • Odpowiedz
jak ty jesteś totalnie pijana chyba

@MrXavery: 10 funkcji Androida, których brakuje w iOS

Android daje wolność wyboru aplikacji domyślnych.

iOS 14 daje tę
  • Odpowiedz
@Oastry: Apple podkupiło inżyniera, który wcześniej wiele lat pracował w ARM, ale nie powiesz mi, ze facet był lepszy od liderów na rynku procesorów z całą armią takich inżynierów, trzeba wierzyć w duchy i homeopatię by coś takiego w ogóle zakładać.
Gerard Williams miał wpływ na główne aspekty konstrukcji, ale na zasadzie, a dajcie drugi rdzeń... xD https://www.tabletowo.pl/architekt-procesorow-apple-odchodzi-z-firmy-po-9-latach/

@SoundsGoodMan: I to właśnie potwierdza jedną rzecz, Apple to firma
  • Odpowiedz
@dzumper: Fajnie, ale jakoś mnie nie przekonałeś :) Przeczytaj tekst z linku, który podałam. Jeśli gdzieś jestem w błędzie to zarzuty do autora tego tekstu, bo ja badziewia nie tykam ;)
  • Odpowiedz
@xandra: zawsze mam beke z Ciebie i Twoich przekonań, godnych nastolatka. Za to nigdy nie jestem pewien, czy faktycznie jesteś tak głupia, czy po prostu lubisz trolować ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz