Wpis z mikrobloga

Wczoraj ktoś porównywał iPhone12 do klasy S, a Huawei i Xiaomi do Dacii Logan, no to pośmiejmy się z fanów ogryzków xD Dziś hardware:

- peryskopowy obiektyw, Galaxy S20 Ultra, Huawei P40 Pro czy Xiaomi Mi 10 Ultra dzięki peryskopowym teleobiektywom generują optyczne przybliżenie 4- czy nawet 5-krotne względem aparatu głównego. W P40 Pro+ powiększenie jest prawie 9-krotne. iPhone 12 Pro Max ze swoim 64-milimetrowym teleobiektywem zostaje daleko w tyle

- wyższa częstotliwość odświeżania ekranu, wspomniane wcześniej flagowce z Androidem mają ekrany o częstotliwości odświeżania 120 Hz (Samsung i Xiaomi) lub 90 Hz (Huawei). Nie jest to zresztą rozwiązanie zarezerwowane dla najdroższych modeli, bo równie płynne wyświetlacze można znaleźć w przystępniejszych smartfonach jak Samsung Galaxy S20 FE czy Xiaomi Mi 10T. iPhone ma... 60 Hz

- naprawdę szybkie ładowanie - Samsunga Galaxy S20 Ultra można ładować mocą 45 W. Huaweia P40 Pro z mocą 40 W. W przypadku Xiaomi Mi 10 Ultra jest to rekordowe 120 W. iPhonea można naładować... 20 W - jak sobie kupią, bo w zestawie ładowarki nie ma

- bezprzewodowe ładowanie zwrotne - popularne flagowce z Androidem można nie tylko ładować indukcyjnie, ale i wykorzystać do bezprzewodowego ładowania innych urządzeń, np. słuchawek czy zegarków

- ekranowy czytnik linii papilarnych - w świecie Androida wyświetlacze z wbudowanymi skanerami odcisków palców można znaleźć nawet w dziesiątkach smartfonów ze średniej półki cenowej. W segmencie premium ze świecą szukać telefonów, które takiego rozwiązania nie mają

I jak się czujecie z przepłaconym, najnowszym telefonikiem, wyalienowani z nowoczesnych technologii ajfoniarze? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

https://komorkomania.pl/39330,standard-ale-nie-u-apple-a-5-funkcji-ktorych-brakuje-w-iphonie-12-pro

#bekazapple #apple #iphone #android #huawei #xiaomi #xiaomilepsze
xandra - Wczoraj ktoś porównywał iPhone12 do klasy S, a Huawei i Xiaomi do Dacii Loga...

źródło: comment_1603198475mT5V2F24KouSNG7hgm7thF.jpg

Pobierz
  • 313
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wobloblo: Zacytuj, bo się gubię, tyle ich tu jest.

@Mindsphere: Snobka i pozerka, wiedziałam. Gardzę.

@SoundsGoodMan: I telefon działa coraz wolniej :) Zresztą po co mi najnowszy Android, skoro wszystkie potrzebne apki działają mi na 6.x sprzed 4 lat? :) A jak zechcę to sobie wgram najnowszy rom, umiem :)

@Anoniemamowy: Też jestem ciekawa.
  • Odpowiedz
Miliony much jedzą gówno, nie mogą się mylić xD


@xandra: jeśli chodzi o miliony użytkowników iphone to przypominam że android ma znaczną większość w rynku...
  • Odpowiedz
@xandra: > po co mi najnowszy Android
Aha, czyli to, że producent dostarcza aktualizacje to wada, lepiej jak olewa? xD
Potrzebne Apki na IOS, np. Messenger działają na IOS 9.0 - z 2015, który wyszedł również na IP4s, czyli na 9 letni telefon.
Ale 5 letni telefon ma takie same funkcje (oprócz tych, których nie może mieć ze względu na brak hardware), a przede wszystkim, ma również najnowsze aktualizacje bezpieczeństwa.
  • Odpowiedz
@xandra: Skoro się gubisz to nie wchodź w dyskusje bo nie będę 5 razy pisał tego samego. Wróć, znajdź, przeczytaj. Moich komentarzy jest tu 4. I nie musisz i tak odpisywać bo mi szkoda marnować czasu, zwykle w takie gowniane rozmowy nie wchodzę i nie będę kontynuował bo widzę że nie ma sensu, @SoundsGoodMan dobrze Cię podsumował. A ja dodam że po prostu nie masz pojęcia o czym mówisz.
  • Odpowiedz
- peryskopowy obiektyw


No fajnie tylko czemu zdjęcia z iphonów wychodzą o wiele lepiej niż z androidów? Co z tego, że samsung ma lepsze "bebechy" skoro software iphona działa świetnie z firmware i hardware i zdjęcia naprawdę wychodzą świetnie (i to opinia wielu moich znajomych, którzy mają flagowce samsunga czy huaweia).

- wyższa częstotliwość odświeżania ekranu


No
  • Odpowiedz
@majkkali: FaceID jest na wielu poziomach o wiele bezpieczeniejsze. Stosunkowo niedawno jakiś samsung po założeniu screen protectora przyjmował odciski dowolnego palca jako ważne xD
Dodatkowo olewając kompletnie suchą charakterystykę systemów biometrycznych - co łatwiej jest zdobyć/spreparować? Odcisk palca zostawiony na czymkolwiek, czy dokładny trójwymiarowy model twarzy?
FaceID ma swoje oczywiste wady jak np. nie działa przy założeniu maski na twarz, ale nie można mu odmówić bezpieczeństwa - jedyne co przeciwko
  • Odpowiedz
@xandra: bo przy iphone widać podróbkę z daleka a przy s7, s8 itd podróbki na mediateku nie odbiegały tak bardzo od oryginału że moment zorientowania się o kupnie podróbki przypadał na czas w którym pan z serwisu gsm mówił dlaczego mimo 64GB pamięci telefon nie robił zdjęć i nie instalował aplikacji. Sam trzy razy mówiłem to klientom a pracowałem w serwisie komputerowym. Jak ja kochałem te łzy w oczach jak
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@xandra: czemu mam ładować cała noc skoro mojemu andkowi wystarczy godzina i mi trzyma spokojnie do następnego wieczora ( ͡° ͜ʖ ͡°) a iosy trzymają mi dłużej bo eksploatuje je dziesięć razy mniej, iphone to jakieś półtorej godziny na dzień a ipad maks trzy godziny na miesiąc xD android to mój daily telefonik i jestem z niego zadowolony, a w optymalizację umim bo mi dobrze czyma
  • Odpowiedz
@SoundsGoodMan: Jeśli nie są to aktualizacje krytyczne to mam to w nosie.

@wobloblo: A już widzę, więc już ci odpisałam, ze skoro czegoś nie wiesz to się nie wypowiadaj, a przy tej ilości komentarzy każdy by się pogubił.

Nie widzę tam nic o przestarzałości. Np. Apple A14 jest wykonany w technologii 5nm i jest jednym z najwydajniejszych procesorów, nie wiem czy są jakieś inne procesory mobilne wykonywane w tej technologii ale najnowszy Snapdragon jest wykonany w technologii 7nm. Nie można powiedzieć że jest
  • Odpowiedz
@Klodmonet: Co to ma za znaczenie? Ja nie oceniam ludzi po tym ile zarabiają, ale dla fanbojów sraple widać to priorytet xD

@Mindsphere: Trochę przestarzałego źle zaprojektowanego i grzejącego się złomu? xD
  • Odpowiedz
@xandra: Okej. Nie jesteś partnerem do dyskusji. Obracasz się w zakresie swoich wyobrażeń a nie faktów.
Mówisz, że IP to #!$%@? hardware, ale o fakcie wyjątkowego procesora mówisz:

Procek na pokaz


Aktualizacje to nie, bo ci niepotrzebne, procek na pokaz, skaner twarzy 3d to nie, bo nie działa po ciemku, chociaż ta technologia nie światła
  • Odpowiedz