Wpis z mikrobloga

Wczoraj ktoś porównywał iPhone12 do klasy S, a Huawei i Xiaomi do Dacii Logan, no to pośmiejmy się z fanów ogryzków xD Dziś hardware:

- peryskopowy obiektyw, Galaxy S20 Ultra, Huawei P40 Pro czy Xiaomi Mi 10 Ultra dzięki peryskopowym teleobiektywom generują optyczne przybliżenie 4- czy nawet 5-krotne względem aparatu głównego. W P40 Pro+ powiększenie jest prawie 9-krotne. iPhone 12 Pro Max ze swoim 64-milimetrowym teleobiektywem zostaje daleko w tyle

- wyższa częstotliwość odświeżania ekranu, wspomniane wcześniej flagowce z Androidem mają ekrany o częstotliwości odświeżania 120 Hz (Samsung i Xiaomi) lub 90 Hz (Huawei). Nie jest to zresztą rozwiązanie zarezerwowane dla najdroższych modeli, bo równie płynne wyświetlacze można znaleźć w przystępniejszych smartfonach jak Samsung Galaxy S20 FE czy Xiaomi Mi 10T. iPhone ma... 60 Hz

- naprawdę szybkie ładowanie - Samsunga Galaxy S20 Ultra można ładować mocą 45 W. Huaweia P40 Pro z mocą 40 W. W przypadku Xiaomi Mi 10 Ultra jest to rekordowe 120 W. iPhonea można naładować... 20 W - jak sobie kupią, bo w zestawie ładowarki nie ma

- bezprzewodowe ładowanie zwrotne - popularne flagowce z Androidem można nie tylko ładować indukcyjnie, ale i wykorzystać do bezprzewodowego ładowania innych urządzeń, np. słuchawek czy zegarków

- ekranowy czytnik linii papilarnych - w świecie Androida wyświetlacze z wbudowanymi skanerami odcisków palców można znaleźć nawet w dziesiątkach smartfonów ze średniej półki cenowej. W segmencie premium ze świecą szukać telefonów, które takiego rozwiązania nie mają

I jak się czujecie z przepłaconym, najnowszym telefonikiem, wyalienowani z nowoczesnych technologii ajfoniarze? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

https://komorkomania.pl/39330,standard-ale-nie-u-apple-a-5-funkcji-ktorych-brakuje-w-iphonie-12-pro

#bekazapple #apple #iphone #android #huawei #xiaomi #xiaomilepsze
xandra - Wczoraj ktoś porównywał iPhone12 do klasy S, a Huawei i Xiaomi do Dacii Loga...

źródło: comment_1603198475mT5V2F24KouSNG7hgm7thF.jpg

Pobierz
  • 313
  • Odpowiedz
@xandra:

Miałem S9+ od premiery 2 lata w tym roku nadarzyła się okazja, bo dziewczyna znajomego szukała nowego fona to jej odsprzedałem i przesiadłem się na zeszłorocznego flagowca Appla (z dopiskiem pro chociaż pro to on jakiś nie jest) i nie jestem zawiedziony, wręcz przeciwnie jestem mega zadowolony po 3 miesiącach używania.

Z plusów przesiadki aparat o wiele bardziej responsywny i lepiej działający zwłaszcza w innych apkach typu Snapchat czy
  • Odpowiedz
Mówisz, że IP to #!$%@? hardware, ale o fakcie wyjątkowego procesora mówisz:


@SoundsGoodMan: Ponieważ to nie Apple projektuje swoje procesory, ich inżynierowie są ciency jak dupa węża, wystarczy popatrzeć jak są zaprojektowane MacBooki, w Air cooler nawet nie dotyka rdzenia: https://www.wykop.pl/link/5157949/do-czego-sluzy-w-macbooku-wentylator/

Narzekasz na przestarzałość IPhone, a sama siedzisz na androidzie 6.

To jeden z moich telefonów, wcale nie gorszy od ajfona 10
  • Odpowiedz
po co mieć najnowsze zdobycze technologii


@xandra:

No dokładnie, po co skoro działają jak niedopracowany shit, tak w większości wygląda większość tych nowych ficzerów na androidzie. Ja się spierać nie zamierzam, bo miałem wiele Androidów, parę iPhonów i mam swoją opinię ugruntowaną i nie będę spędzał 3godzin jak ty, żeby ludziom wciskać swoje zdanie, peace ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
  • Odpowiedz
@xandra: mam 9 telefonów, 2 androidy, 7 iphonów, Della i 2 MacBooki, zawodowo tworzyłem aplikacje na obie platformy, android to klatkujące gówno które zapycha sobie pamięć jak cygani allegro cudzymi rowerami, a iphony są przepłacone jak silikonowe cycki Dody. Pozdrawiam XD
  • Odpowiedz
A jak bezprzewodowe ładowanie zwrotne jest dla kogoś top hardware killer featurem to również pozdrawiam xd


@Oastry: Mam to od 8msc w S10e. Mówiłem sobie: łoł, fajny ficzer, podładuję zegarek. Zgadnij ile razy to zrobiłem XD Żałuję, że chciałem spróbować Androida znowu po jednym srajfonie, chętnie bym wrócił znowu.
  • Odpowiedz
Ponieważ to nie Apple projektuje swoje procesory, ich inżynierowie są ciency jak dupa węża


@xandra: a kto projektuje? Są tak ciency, że w listopadzie wypuszczą swojego ARMa w MacBookach, a do 2022 w ogóle zrezygnują z Intela ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@xandra: Problemem Androida nie jest sam sprzęt, ale to, że jest dystrybucją do wszystkiego i niczego. To co lubią ludzie w ajfonach to iOS, który po prostu działa i #!$%@? pod dedykowany sprzęt, a nie "uniwersalny" system, który potem się #!$%@?, a producenci mają w dupie aktualizacje.
  • Odpowiedz
@xandra Apple zrobił tak dobre telefony ze musiał kombinowac żeby je spowolnić, androidy zwalniaja same i po 3 latach można sobie nimi dupe podetrzeć xD poza tym zapłacili karę i już tego nie robią tylko po 5 latach nie wspierają danego systemu.
  • Odpowiedz
Ponieważ to nie Apple projektuje swoje procesory, ich inżynierowie są ciency jak dupa węża,


@xandra: a kto projektuje? Oczywiście że inżynierowie Apple
  • Odpowiedz
@klawiszs: @Oastry: Tak samo jak inne podzespoły, Samsung (dyski, podzespoły, Retina), LG, Intel (była afera, jak Apple chciało opatentować nazwę Thunderbolt ich konstrukcji) itd. Oni składają gotowce, ew zaklepują sobie jakiś najnowszy model na wyłączność przez jakiś czas. A ARM daje im niezależność od Intela, https://antyweb.pl/arm-holdings-przejety-za-32-mld-dolarow/ Wasza naiwność mnie rozbawiła, Apple nigdy niczego sam nie wymyślił, najwyżej odkupił, albo zwyczajnie ukradł. Apple projektuje jedynie zwalone klawiatury, psujące się
  • Odpowiedz
@xandra: po co Ci wiadomo super duper peryskop jak soft tak #!$%@? że stabilizacja obrazu wyglada jak gówno? W telefonie za 4k od Xiaomi nagrywanie filmów to patologia
  • Odpowiedz
@xandra: miałem nie odpowiadać ale żarty same się piszą. Te, bordo, podszkol się w swoim researchu, bo ARM i ARM Holdings to dwie osobne sprawy. ARM to architektura mikroprocesorów, w której swoje procesory projektuje Apple Inc. ARM Holdings to firma, która opracowała tą architekturę, co nie oznacza, że jest odpowiedzialna za projektowanie procesorów. ARM to także Snapdragon, mediatek xD W androidach też masz ARM
  • Odpowiedz
2020 a niektórzy dalej nie rozumieją że istnieją MARKI i że ludzie płacą za coś więcej bo po prostu maja na to ochotę / stać ich / podoba im się jakiś produkt.
Serio komuś się chce ciskać innych ludzi o jakieś cyferki, o 5% szybszy procesor czy 2x większy zoom. Chciałbym kiedyś zobaczyć jak Ci zagorzali fanatycy faktycznie wykorzystują wszystkie te funkcje którymi tak argumentują innych.
Ta próba postawienia się w lepszej
  • Odpowiedz
@xandra: W roku gdzies 2012 kupilam sobie MacBooka. Do tworzenia prostych gierek dla AppStore na Xcode.
Po paru latach okazało się ze Apple juz niebedzie wspierał tej wersji laptopa co mam.
Nowy system juz niebedzie mogł być instalowany. Oczywiscie idzie za tym lawina. Nowa
wersja Xcode takze wymaga nowej wersji. Nawet jakbym została przy starych to by nic niedało.
Nowe API jest wymagane przy uploadzie na AppStore. Wiec i tak musze zainstalowac nowego XCode
ktore wymaga nowego OSa, który juz niedziala na tym lapku. I tak Apple umiejetnie
  • Odpowiedz