Wpis z mikrobloga

Wczoraj ktoś porównywał iPhone12 do klasy S, a Huawei i Xiaomi do Dacii Logan, no to pośmiejmy się z fanów ogryzków xD Dziś hardware:

- peryskopowy obiektyw, Galaxy S20 Ultra, Huawei P40 Pro czy Xiaomi Mi 10 Ultra dzięki peryskopowym teleobiektywom generują optyczne przybliżenie 4- czy nawet 5-krotne względem aparatu głównego. W P40 Pro+ powiększenie jest prawie 9-krotne. iPhone 12 Pro Max ze swoim 64-milimetrowym teleobiektywem zostaje daleko w tyle

- wyższa częstotliwość odświeżania ekranu, wspomniane wcześniej flagowce z Androidem mają ekrany o częstotliwości odświeżania 120 Hz (Samsung i Xiaomi) lub 90 Hz (Huawei). Nie jest to zresztą rozwiązanie zarezerwowane dla najdroższych modeli, bo równie płynne wyświetlacze można znaleźć w przystępniejszych smartfonach jak Samsung Galaxy S20 FE czy Xiaomi Mi 10T. iPhone ma... 60 Hz

- naprawdę szybkie ładowanie - Samsunga Galaxy S20 Ultra można ładować mocą 45 W. Huaweia P40 Pro z mocą 40 W. W przypadku Xiaomi Mi 10 Ultra jest to rekordowe 120 W. iPhonea można naładować... 20 W - jak sobie kupią, bo w zestawie ładowarki nie ma

- bezprzewodowe ładowanie zwrotne - popularne flagowce z Androidem można nie tylko ładować indukcyjnie, ale i wykorzystać do bezprzewodowego ładowania innych urządzeń, np. słuchawek czy zegarków

- ekranowy czytnik linii papilarnych - w świecie Androida wyświetlacze z wbudowanymi skanerami odcisków palców można znaleźć nawet w dziesiątkach smartfonów ze średniej półki cenowej. W segmencie premium ze świecą szukać telefonów, które takiego rozwiązania nie mają

I jak się czujecie z przepłaconym, najnowszym telefonikiem, wyalienowani z nowoczesnych technologii ajfoniarze? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

https://komorkomania.pl/39330,standard-ale-nie-u-apple-a-5-funkcji-ktorych-brakuje-w-iphonie-12-pro

#bekazapple #apple #iphone #android #huawei #xiaomi #xiaomilepsze
xandra - Wczoraj ktoś porównywał iPhone12 do klasy S, a Huawei i Xiaomi do Dacii Loga...

źródło: comment_1603198475mT5V2F24KouSNG7hgm7thF.jpg

Pobierz
  • 313
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@xandra: jak ktoś potrzebuje tyrać cpu tak mocno to ma desktop... co ty w ogóle chcesz udowodnić? Że android za 4K jest lepszy od iPhone za 4K?
  • Odpowiedz
@sh2dov: No właśnie piszę po raz kolejny, że miałam MacBooka Pro mid 2012, i5, 8GB, SSD 128 i nie wydalał z przeglądarką i maszyną wirtualną. Ożył po instalacji Linuxa, ba mam identycznego parametrami Della z tamtych czasów, z tym, że pewnie szybszy SSD, na Win10, Debian na VBox 2GB, Photoshop, Illustator, Opera z ze 20 kartami, Chrome z 2, Brackets do tego z masą pluginów, MassEffect3, FLStudio bo sobie coś
  • Odpowiedz
@sh2dov: Otóż nie pamiętam już, która tam była wersja MacOS, ale zarządzanie pamięcią było tragiczne, co chwila piłeczka plażowa, W10 lepiej zarządza pamięcią niż W7, to inna bajka, ale nie porównuj mobilnych stacji roboczych Della to zabawek dla nastoletek, od Apple :) A z własnego doświadczenia widzę, że identyczny parametrami Dell z W10 zjada tamtego Maka na śniadanie bez zagrychy ;)

A tu masz porównanie wydajności MacOS vs Linux vs
  • Odpowiedz
@xandra: Jeden i drugi komputer kosztowal takie same pieniadze. Czy mam porownywac macbooka air do robienia faktur ze sprzetem do zastosowan profesjonalnych. Jaka byla cena tego della? W8 oraz W10 ma problem na tym dellu. A macbook, jak go wlaczylem tak do dzisiaj dziala z przerwami na ladowanie.
  • Odpowiedz
@xandra: są fajniejsze laptopy pc ale jak napisał @sh2dov: na windowsie nie da się pracować, to MacOS razem z iOS (ze swoimi ograniczeniami, które akceptuje w zamian za stabilność i szybkość) działają idealnie. To albo jakiś ciężki troll z twojej strony albo jesteś komputerowym masochista co lubi tracić czas na #!$%@? się z ustawieniami, customizacja i #!$%@? wie czym jeszcze, jakimś czyszczeniem systemu i zwalnianiem ramu żeby telefon
  • Odpowiedz
@xandra Tylko ja nie jestemfanboyem apple. Z chęcią sie dam namówić na kupno innego telefonu, zwłaszcza że mam to w planach na najbliższy czas. Nigdy nie chcialo mi się jednak tego głębiej poszukać. Wiec mogłabyś mi doradzic (I nie piszę tu z przekorą tylko serio rozważam zmianę) .
1. Pracuję na maku (musze bo xcode)
2. Mam rodzinę i dziewczynę w swojej chmurze (mają dostęp do aplikacji za które płacę i moga kupować aplikacje za pomocą mojej karty spiętej z iCloud)
3. Udostepniam im swój pakiet dyskowy za kóry płacę miesięcznie
4. Funkcja kontynuowania przęglądania stron lub kopiowania schcowka piomiędzy komputerem a telefonem ( używam tego często przy testowaniu aplikacji)
5. Kopiowanie kodów sms z wiadomosci, na telefonie i na
  • Odpowiedz
@RoyKeane: Tak, pozerzy i technologiczni troglodyci, bez pojęcia o nowoczesnym sprzęcie i oprogramowaniu. Wiesz gdzie mam ich zdanie? I nie wypowiadaj się za innych, nie sądzę aby ktoś cię do tego upoważnił bystrzaku xD
  • Odpowiedz