Wpis z mikrobloga

Wczoraj ktoś porównywał iPhone12 do klasy S, a Huawei i Xiaomi do Dacii Logan, no to pośmiejmy się z fanów ogryzków xD Dziś hardware:

- peryskopowy obiektyw, Galaxy S20 Ultra, Huawei P40 Pro czy Xiaomi Mi 10 Ultra dzięki peryskopowym teleobiektywom generują optyczne przybliżenie 4- czy nawet 5-krotne względem aparatu głównego. W P40 Pro+ powiększenie jest prawie 9-krotne. iPhone 12 Pro Max ze swoim 64-milimetrowym teleobiektywem zostaje daleko w tyle

- wyższa częstotliwość odświeżania ekranu, wspomniane wcześniej flagowce z Androidem mają ekrany o częstotliwości odświeżania 120 Hz (Samsung i Xiaomi) lub 90 Hz (Huawei). Nie jest to zresztą rozwiązanie zarezerwowane dla najdroższych modeli, bo równie płynne wyświetlacze można znaleźć w przystępniejszych smartfonach jak Samsung Galaxy S20 FE czy Xiaomi Mi 10T. iPhone ma... 60 Hz

- naprawdę szybkie ładowanie - Samsunga Galaxy S20 Ultra można ładować mocą 45 W. Huaweia P40 Pro z mocą 40 W. W przypadku Xiaomi Mi 10 Ultra jest to rekordowe 120 W. iPhonea można naładować... 20 W - jak sobie kupią, bo w zestawie ładowarki nie ma

- bezprzewodowe ładowanie zwrotne - popularne flagowce z Androidem można nie tylko ładować indukcyjnie, ale i wykorzystać do bezprzewodowego ładowania innych urządzeń, np. słuchawek czy zegarków

- ekranowy czytnik linii papilarnych - w świecie Androida wyświetlacze z wbudowanymi skanerami odcisków palców można znaleźć nawet w dziesiątkach smartfonów ze średniej półki cenowej. W segmencie premium ze świecą szukać telefonów, które takiego rozwiązania nie mają

I jak się czujecie z przepłaconym, najnowszym telefonikiem, wyalienowani z nowoczesnych technologii ajfoniarze? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

https://komorkomania.pl/39330,standard-ale-nie-u-apple-a-5-funkcji-ktorych-brakuje-w-iphonie-12-pro

#bekazapple #apple #iphone #android #huawei #xiaomi #xiaomilepsze
xandra - Wczoraj ktoś porównywał iPhone12 do klasy S, a Huawei i Xiaomi do Dacii Loga...

źródło: comment_1603198475mT5V2F24KouSNG7hgm7thF.jpg

Pobierz
  • 313
  • Odpowiedz
@sh2dov: Stacja niecałą stówkę, możliwość podpięcia 3 monitorów, 3 baterii, 2xeSata, na SSD system wstaje od zera w 13-15s na zwykłym SATA3, talerzowy fabrycznie ma 7200 obrotów i transfer >100MB/s w porcie na DVD. Najsłabszy jest ekran, ale nawet pod maksymalnym, długotrwałym obciążeniem nie dochodzi do więcej niż 85 stopni - to po prostu mini stacja robocza z tamtych lat. Zresztą poczytaj co ma ;)
  • Odpowiedz
Apple zrobił tak dobre telefony ze musiał kombinowac żeby je spowolnić, androidy zwalniaja same i po 3 latach można sobie nimi dupe podetrzeć xD poza tym zapłacili karę i już tego nie robią tylko po 5 latach nie wspierają danego systemu.


@Mindsphere: bzdura, spowalnia hardware, który zarówno tu jak i tu jest praktycznie ten sam.
Problemem jest to, że ludzie porównują stare telefony niskiej/średniej półki do starych apple i to
  • Odpowiedz
@xandra: uwielbiam cię <3 przeczytałem wszystkie komentarze, no i typowy fanboy appla jest typowy :D
Jak widać wyżej nikt nie potrafi normalnie odpowiedzieć na argumenty które są przeciw applowi, zawsze się to kończy w stylu "mnie to nie przeszkadza", "ja tego nie używam / nie potrzebuje", "", a najlepsze to (zawsze sie tym kończy) "to moje zdanie na temat iphona i każdy może mieć swoje" i całkowicie nie docierają te
  • Odpowiedz
@Sylindia widzę ze najnowszy macOS jest wspierany na urządzeniach przez conajmniej 7 lat. To co Ty kupiłaś macbooka sprzed 6 lat i straciłaś wsparcie? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Po 6 latach kazdy komputer nadaje sie na śmietnik.
  • Odpowiedz
@xandra: Dell ma ssdka, kontaktowalem sie z serwisem della, instalowalem narzedzia serwisowe i inne #!$%@?. W koncu zainstalowalem ubuntu i da sie jakos da sie uzywac tego komputera, tylko zycia szkoda. O jednym nie wspomnialem, na touchpadzie appla z gestami moge pracowac normalnie, na innych lapkach juz musze uzywac myszki.
  • Odpowiedz
@umcumcumcbejbe: Mój Dell ma 7, przedostatnią kompilację W10 pro, i całkowicie mi wystarcza do pracy (grafika i muzka) i starszych gier. i5, 8GB ram, SSD + HDD, dwa monitory. średnio obciążony jest praktycznie bezgłośny ¯\_(ツ)_/¯

@sh2dov: Jaki to model, bo aż ciężko mi uwierzyć w to co piszesz, na SSD (jaki masz model?) powinien śmigać jak złoto, przynajmniej mój tak działa. Oczywiście używam regularnie CCleanera, od czasu do
xandra - @umcumcumcbejbe: Mój Dell ma 7, przedostatnią kompilację W10 pro, i całkowic...

źródło: comment_1603227925huQ8I5sOuchaAUXYKiPKza.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@xandra: zaraz sprawdze, bardzo sie nim rozczarowalem, bo moj stary acer ktory ma 10 lat to demon szybkosci. Stawiam, ze problem jest gdzies po stronie hardware. Jakies waskie gardlo, ktore blokuje calego lapka. Teraz jeszcze sobie przypomnialem, ze do pierwszego update windowsa to chyba dzialal normalnie, a potem szlag go trafil. Teraz korzystam ze srodowiska apple i tak zostanie.
  • Odpowiedz
@umcumcumcbejbe: Nie wiem co wy robicie z tymi systemami ¯\_(ツ)_/¯ Podstawa do dbanie o to, żeby w autostarcie za dużo nie było. Ja mam 6 letni W7, który raz nawet padł całkiem, ale dało się go odzyskać i w miarę hula ;)

@sh2dov: Najwyraźniej coś ze sterownikami się pochrzaniło, spróbuj świeżej instalki. bo to nie powinno tak wyglądać z SSD.
  • Odpowiedz
@jajko_na_twardo: Śmieszne jest, że technologiczni ignoranci, pozerzy i p0laczi cebulaczki, janusze byznesu z kredytami uważają się za lepszych, bo kupują przestarzały o kilka lat telefon już w chwili premiery, którego w USA używają głównie nastolatki, bo tam jest tani jak barszcz. To są dwie tygodniówki z płacą minimalną w fastfoodzie xD https://estavisa.pl/jakie-sa-zarobki-w-usa-srednie-i-stale-pensje/

$12,75/h – dla pracowników restauracji fast-food, pracowników lotnisk i innych biznesów zatrudniających min. 11 osób,


https://www.walmart.com/ip/Straight-Talk-Apple-iPhone-11-Pro-Max-with-64GB-Silver/674137394
I co
  • Odpowiedz