Wpis z mikrobloga

Dorabiam sobie na inwentaryzacjach 3-4 razy w miesiącu. Mieliśmy wyjazd do sklepu budowlanego.

Gdzie zostali wysłani mężczyżni?
Do liczenia ciężkich palet,wielkich rur,przerzucenia worków z ziemią na dziale ogrodowym w ilosciach #!$%@?.

Co liczyły kobiety?
Pułapki na myszy,gwoździe,ozdoby choinkowe xD

Pomyślicie pewnie takim mężczyznom to pewnie więcej płacą....( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie dla faceta to..stawka jest taka sama mimo wykonywana cięższej roboty. To był mój pierwszy sklep budowlany więc poszedłem do kierownika zapytać się czemu tak jest i czemu nie ma uczciwego rozporządzania obowiązkami? skoro chcą pracować na inwentaryzacjach niech robią takie same prace jak my.

''Y NO BO TEN ZARZĄDZENIE Z GÓRY,PRZECIEŻ MACIE TAM DRABINY DO POMOCY,ZADZWON DO SZEFA''

Powiedziałem chłopom to na magazynie i praktycznie 3/4 z nas wypisała się z kolejnych inwentaryzacji w sklepach budowlanych i zaklepaliśmy sobie miejsca w sklepach typu Auchan,tesco. (Nie ma umowie zapisu dotyczącego tego kto ma jak pracować,nie musimy się zgadzać na wszystko i nie wpływa to na to czy tam pracujemy czy nie)

Anulować można było do godziny 20:00. Po 20:00 napisałem na grupie posta że zgadnijcie kto jutro robi całe obi i wkleiłem liste xD Przewidziane było 8-9godzin i około 30osób w tym 14 mężczyzn.

Zgadnijcie kto jutro będzie #!$%@?ł od 20 do 8-9rano bo pewnie wtedy skonczą to ( ͡° ͜ʖ ͡°) Może i zarobią dodatkowo,ale tę lekcje zapamiętają do konca życia. Napisaliśmy również wniosek do szefa że jeżeli #!$%@? czarną robotę to ma być lepiej płatna,jak sie nie zgodzi to się zwalniam i znajde inną robotę na weekendy. Tak prosze panstwa przedstawia się w tym kraju podział obowiązków ( ͡° ͜ʖ ͡°) #pracbaza #heheszki #zalesie #takbylo
  • 93
@GrumpyStar: Skoro są słabsze to dlaczego zapisują się na inwentaryzacje gdzie przed tym powiadomione są że praca będzie cięzką? ( ͡° ͜ʖ ͡°) ergo dlaczego pracodawca w ogóle zapisuje kobiety na takie prace?
Powiem ci dlaczego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dlatego że wiedzą że dostaną i tak najlżejszą robotę :) Ja tego nie wiedziałem bo byłem pierwszy raz na budowlanym z takim wyposażeniem.
@marihlana123 nie chcę tu nikogo bronić, ale zgodnie z KP pracodawca nie może skierować kobiety do pracy gdzie nawet dorywczo musiałaby dźwignąć ponad 20kg. Worki ponad 40kg już musiałyby rzucać we trzy, gdzie dla jednegomężczyzny limit to 50kg :) Kwestia waszego wynagrodzenia za jednak inną pracę oczywiście otwarta!
@marihlana123: pracowałam kiedyś w taki sposób w Auchan na studiach. Od razu przy zapisach laska powiedziała mi, że nie zapisze mnie na dział z napojami, bo nie mogę tyle dźwigać, a ja nawet o tym nie pomyślałam. Te wytyczne nie są z dupy, a z fizycznych możliwości. Ludzie, którzy są odpowiedzialni za zapisy, powinni mieć to na uwadze. Mi było wszystko jedno, gdzie trafię, więc zapisywałam się tam, gdzie było miejsce
@marihlana123 bosz ale z ciebie wykopowych frustrat, musisz mieć silna psychikę XD Szkoda, że jesteśmy po prostu słabsze fizycznie od was, mamy chyba dwa razy więcej nerwów bólowych, w większości chorób przewlekłych mamy kilkukrotnie większe szanse na zachorowanie i po prostu chorujemy więcej. Jakoś nie widzę protestujących mężczyzn gdy choruje x raz na zapalenie pęcherza, trafiam x raz do szpitala z torbielą jajnika albo co miesiąc umieram z bolu :) Mam nadzieję,