Wpis z mikrobloga

Dorabiam sobie na inwentaryzacjach 3-4 razy w miesiącu. Mieliśmy wyjazd do sklepu budowlanego.

Gdzie zostali wysłani mężczyżni?
Do liczenia ciężkich palet,wielkich rur,przerzucenia worków z ziemią na dziale ogrodowym w ilosciach #!$%@?.

Co liczyły kobiety?
Pułapki na myszy,gwoździe,ozdoby choinkowe xD

Pomyślicie pewnie takim mężczyznom to pewnie więcej płacą....( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie dla faceta to..stawka jest taka sama mimo wykonywana cięższej roboty. To był mój pierwszy sklep budowlany więc poszedłem do kierownika zapytać się czemu tak jest i czemu nie ma uczciwego rozporządzania obowiązkami? skoro chcą pracować na inwentaryzacjach niech robią takie same prace jak my.

''Y NO BO TEN ZARZĄDZENIE Z GÓRY,PRZECIEŻ MACIE TAM DRABINY DO POMOCY,ZADZWON DO SZEFA''

Powiedziałem chłopom to na magazynie i praktycznie 3/4 z nas wypisała się z kolejnych inwentaryzacji w sklepach budowlanych i zaklepaliśmy sobie miejsca w sklepach typu Auchan,tesco. (Nie ma umowie zapisu dotyczącego tego kto ma jak pracować,nie musimy się zgadzać na wszystko i nie wpływa to na to czy tam pracujemy czy nie)

Anulować można było do godziny 20:00. Po 20:00 napisałem na grupie posta że zgadnijcie kto jutro robi całe obi i wkleiłem liste xD Przewidziane było 8-9godzin i około 30osób w tym 14 mężczyzn.

Zgadnijcie kto jutro będzie #!$%@?ł od 20 do 8-9rano bo pewnie wtedy skonczą to ( ͡° ͜ʖ ͡°) Może i zarobią dodatkowo,ale tę lekcje zapamiętają do konca życia. Napisaliśmy również wniosek do szefa że jeżeli #!$%@? czarną robotę to ma być lepiej płatna,jak sie nie zgodzi to się zwalniam i znajde inną robotę na weekendy. Tak prosze panstwa przedstawia się w tym kraju podział obowiązków ( ͡° ͜ʖ ͡°) #pracbaza #heheszki #zalesie #takbylo
  • 93
nie chcę tu nikogo bronić, ale zgodnie z KP pracodawca nie może skierować kobiety do pracy gdzie nawet dorywczo musiałaby dźwignąć ponad 20kg. Worki ponad 40kg już musiałyby rzucać we trzy, gdzie dla jednegomężczyzny limit to 50kg :) Kwestia waszego wynagrodzenia za jednak inną pracę oczywiście otwarta!


@Lacik: Oczywiście ale dlaczego wtedy mówi się o równej płacy przy pracach fizycznych a mężczyznom każe targać więcej?
Szkoda, że jesteśmy po prostu słabsze fizycznie od was, mamy chyba dwa razy więcej nerwów bólowych, w większość chorób przewlekłych mamy kilkukrotnie większe szanse na zachorowanie i po prostu chorujemy więcej. Jakoś nie widzę protestujących mężczyzn gdy choruje x raz na zapalenie pęcherza, trafiam x raz z torbielą jajnika albo co miesiąc umieram z bolu :)


@slepauliczka: No z pewnością jesteście takie chorowite i na całym świecie żyjecie dłużej - w
@slepauliczka: To Ci dam kilka przykładów bo już z wielu pieców chleb jadłem
Jedna z poprzednich prac na produkcji. Wycinanie prób piłą stołową - 4 laborantów. 1 facet i 3 kobiety. Facet wycina sam a kobiety niepełnosprawne i osoby z innych działów oddelegowane aby im to wycinać. W razie wypadku tylko facetom palce upierdzieli. Wszyscy zarabiają tyle samo. Uczciwe?
Jeszcze wcześniejsza praca - magazyn i inwentaryzacja. Sytuacja jak u Op-a. Faceci
@slepauliczka: No a gdzie poszedł OP? Do kobiet czy to szefa? A samym kobietom tez jest dobrze w takim układzie i żadna się nie wyłamie choć robi się często z nich niepełnosprawne. Pamiętam jedną dziewczynę za młodego jak pracowałem na magazynie - pracowała na równi z facetami bez żadnego problemu. Można? Jak widać tak. A innym nie jest wstyd że inny pracownik na tym stanowisku robi swoją pracę sam a one
@marihlana123 wolę rury niż np pomieszane gacie czy inna drobnica. Chodziłem na inwentaryzacje i wiem, że starzy ("liczmeni" dostają alejki w stylu 4 palety cukru i 3 wody gdzie wychodzi Ci jakaś #!$%@? ilość produktów na godzinę (bonus poklepus +2 zł na h) a nowi "młodzi" jak zwykle dostają kosz jakiś pomieszanych #!$%@? gdzie połowa nie ma kodów i wychodzi Ci 1 produkt na minutę