Wpis z mikrobloga

@dlolb: no nie oszukujmy się - wszystkie mąki na pizzę między sobą w smaku się prawie nie różnią, to są wysoko rafinowane produkty z minimalną ilością popiołu. W ślepym teście sam smak ciasta jest prawie nie do odróżnienia. Jeżeli tylko jest "tipo 00 di grano tenero". Tutaj cudów nie ma. Tak samo przerabiałem wiele różnych mąk na chleb i jedyne czym się różniły jeżeli były tego samego typu (głównie 65t i
@geuze:

ale jak czytam te peany nad jedną czy druga mąką na pizzę, to mam jedne wielkie XD w głowie.


tez mam z tego niezły ubaw, dlatego tez jakoś ostatnio nie śledzę kmp, chyba, ze czegoś potrzebuje.

Tak jak piszesz - minimalne różnice w smaku białej maki można wyczuć przy zastosowaniu jakichś prefermentow jak biga czy tam poolish. Osobiście przy wyrobie jasnego chleba czuje duża różnice jak sypne trochę manitoby -
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Tryggvason: tak, piekę w małej kodzie, jest naprawdę skok w jakości. Jak będę miał miejsce w nowej kuchni, jak ją w końcu zrobię to może kupię effeuno albo jakiegoś innego elektryka. Bo jak jest taka pogoda jak dziś, ze 12 stopni to już nie wychodzi się tak fajnie na zewnątrz wrzucać placki xd

A tych zachwytów z KMP nad taką czy sraką mąka nie chce mi się komentować, skoro oni mają
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@geuze: no nie oszukujemy się ten cały hajp na neapoletanę i cała ta pizzowa otoczka to tylko level niżej od audiofilstwa
@dlolb: no nie powiem - napoletana ma swoje uroki. Ale to nie jest tak, że romana czy pizza z piekarnika jest niejadalna XD Przez lata robiłem pizzę na perforowanej blaszce w piekarniku, głównie ze wskazówek Kena Forkisha, używałem również głównie mąki 00, garowałem w lodówce i nie uważam, żeby to co robiłem przez lata było niesmaczne, ot po prostu inne. Wychodziła chrupka, mniej napowietrzona, robiłem trochę "błędów", ale to były świetne
@geuze: nie słyszałem wcześniej o tej PZ4, ale 14% to jest konkret. Ja tylko non stop na kmp widze Stagioni albo Caputo xd Coś ciekawego jeszcze testowałes ? Teraz mam w domu Luna verde, ale taka średnia bym powiedział
@Tryggvason: to mąka profesjonalna, jest minimum w workach 5kg dostępna. Ostatnio kupiłem Nuvolę, testowałem jakieś Caputo, ale nie widzę zwyczajnie powodu do zmiany ¯\_(ツ)_/¯ A na KMP mnóstwo osób piecze na Petra czy innej Poliselli, w Holandii nigdzie nie ma takiej mąki do kupienia, jakiś dystrybutor sprawnie tam zadziałał, albo po prostu komuś się spodobało i poszło. A już mieszania tych mąk to zupełnie nie rozumiem, smaku to nie zmienia, może
Pobierz
źródło: comment_1602448707ub2BhUJdC3S5f63sY4uuiN.jpg