Wpis z mikrobloga

@geuze: wiesz co, raczej jakiegoś konkretnego celu nie miałem, po prostu sobie ćwiczyłem na plackach. Następnym razem może rzeczywiście walne na dużych blachach coś w styku teglia może jak mówisz. Problem
w tym ze muszę za jednym zamachem walnąc duża ilość bo ekipa schodzi się mniej więcej o równej godzinie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tryggvason: no to teglia tym bardziej się nada, do konwekcyjnego możesz przecież kilka blach załadować na raz, a wyrasta w blaszkach i będziesz miał mniej roboty xD Tylko będzie pewnie trzeba przekładać w trakcie pieczenia.

A jak to jest z internetem? Cały czas masz? Satelita?
@yungjake: jak włoska mąka
do pizzy to spoko. Jak kulki wychodzą jakieś poszarpane a nie gładkie to chyba trzeba dać im odpocząć przy wyrabianiu. Wołam tu @geuze bo się bardziej zna na tym i może jakaś make ci poleci caputo pizzeria ze cuś xd
@geuze: generalnie to nie lubie pizzy robić na statku bo roboty od cholery a jedzenia na 10 minut ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Ja w domu robię w kopułowym optima to wychodzą chrupie zawsze, ale to chyba przez to, ze te dolne grzałki ostro dają czadu

Internet satelita, limit mam 400 mb dziennie. Wydaje się mało, ale przy małej prędkości jaka panuje to ciężko to wykorzystać xd Jak
@Deska_o0: akurat cierpliwość to moja spora zaleta, bez tego bym tu oszalał ( ͡° ͜ʖ ͡°) Robienie pitcy w domu zawsze wiąże się z bałaganem, mąka rozsypana wszędzie i gorącem buchający z pieca także zbyt często nie robię xd
Robienie pitcy w domu zawsze wiąże się z bałaganem, mąka rozsypana wszędzie i gorącem buchający z pieca także zbyt często nie robię xd


@Tryggvason: rzadko robisz. Ja jak nabrałem wprawy to jedno z najmniej problematycznych dań. środa/czwartek robię ciasto po pracy, więc ubrudzona tylko jedna miska + blat. Wieczorem dzielę na kulki i leci do lodówki. W weekend wyciągam do TO, żeby sobie podrosło. Sosu nie robię, leję teraz prosto na
@geuze: to prawda zbyt rzadko robię. Ciagle mam problem z ogarnięciem syfu z maki i rozowa się dodatkowo wścieka. Na pewno będę musiał ogarnąć to pudełko na kulki. Jak to robisz, ze placek nie podchodzi wodą po tych pomidorach ? Ja zazwyczaj to redukuje bo jakieś rzadkie mi się wydaje. Robiłem z san marzano ostatnio wg przepisu jakiegoś gościa z kmp (tylko rozgniecione ręka i trochę soli) i niestety podeszło woda
@Tryggvason: no trochę wodą podchodzi zawsze, taki urok napoletany, zacząłem dawać mniej sera po prostu ostatnio, bo tam leży u mnie problem. Możesz też dodawać ser po podsuszeniu sosu. Pudło na kulki mega pomaga - do tego dobra szpachelka i skrobka cukiernicza - nieodzowna przy czyszczeniu blatu czy misek, nawet odmoczonych.

No i datterini kupuję purree, a nie w puszce pomidory, jest naprawdę mega gęste.
Pobierz
źródło: comment_1602440724F8BIMVAhhoXfmCDwXhrcBA.jpg
@geuze: dałeś mi do myślenia, jak wykończe te duże puchy pomidorów, które przyszły z piecem
to ogarnę taka pulpę. Podobno u nas w Makro jest duży wybór. W sumie kiedyś tak robiłem, ze najpierw podpiekalem placek z sosem a potem reszta.. może do tego wrócę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@dlolb: elegancko, to ta biedronkowa w zielonym opakowaniu? W czym piekłeś? Ja robiłem dzisiaj na Nuvoli, ale za krótko odpoczywało, mało elastyczne :( Z resztą skończyła mi się i wracam do mojej ulubionej PZ4. Ale 3 placki zostały i poleżą pewnie do wtorku w lodówce.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@geuze: dokładnie ta, pod brandem gustobello, powiem ci, że przerobiłem już ok. 20kg caputo pizzerii i w ślepym teście to bym raczej nie poznał, robiłem raz po 24h (12h tk i 12h to) i dzisiaj po 72h (60h tk i 12h to) i dzisiaj lepsza, bardzo delikatna i ładnie napowietrzona wyszła. Pieczona w piekarniku na szamocie, niestety, ale bez porządnego pieca ciężko wejść na wyższy poziom, a 2k na effeuno nie