Wpis z mikrobloga

Siema, Mam problem z telewizją.
Mam dekoder v8 nova blue z Cccam. Od pewnego czasu mam problem gdyż część kanałów ma jakość na 0% np. HBO (HBO2 i 3 mają sygnał i działają), Polsat Sporty (sporty premium działają) tvp2 HD (tvp1 działa) itp.
Mieszkam w bloku i antena główna jest na dachu , sygnał jest rzędu 90%, jakość na działających programach 85%.

Problem trwa już dłuższy czas, ale jakoś nigdy nie było czasu się nim zająć bo i telewizji mało oglądałem.
Przywracałem dekoder do ustawień fabrycznych jak i wgrywałem najnowszą listę kanałów -> to samo.

W ustawieniach anteny po ustawieniu polaryzacji na H sygnał (jakość) się pojawił i mam 90% sygnału 85% jakości ale kanały nie działają -> cały czas jest czarny obraz, brak jest jakichkolwiek komunikatów. Jakieś pomysły co to może być? Dodam , że dotyczy to niektórych kanałów a nie wszystkich.
#telewizja #tv #cccam #freesat
  • 18
Dokładnie ten sam problem miałem dziś u znajomego te same kanały nie działają dekoder zgemma h9s dekorer sprawdzany w innej instalacji wszystko działa. A na instalacji jego próbowaliśmy kręcić i ustawiać antenę na signal meter i nawet na chwile jakiegoś sygnału nie złapało
@Przem77: @valentine28: mam to samo. Niektóre kanały potrafią nagle pokazać 0% a za godzinę wszystko działa bez zarzutu. Antena i kable sprawdzone - na innym dekoderze działa prawidłowo. U mnie zgemma h9s. Szykuję sie do aktualizacji Open ATV może pomoże.
@valentine28: weź sobie te kanały na nowo wyszukaj, jeśli od dawna tak masz, to może po prostu coś było zmieniane w nich, w "oryginalnym" gt media to pewnie naprawią/naprawili, ale jak masz jakąś #!$%@? chińskiego boxa, to możliwe że ci po prostu te kanały nie zadziałają jak są załadowane z edytowanej listy kanałów, przeszukaj sobie dane muxy ręcznie i sprawdź czy będą działały wtedy


Faktycznie niektóre kanały po ponownym wyszukaniu (Polsat
Problem rozwiązany.
Działają mi wszystkie kanały.
Co zrobiłem?
W sumie to nie wiem ocb. ale spróbuję opisać:
-Przywrócenie ustawień fabrycznych i wgranie od nowa kodów + listy kanałów -> nie pomogło
-Wyszukałem kanały ręcznie ->niektóre wgrane z listy przestały działać ale wyszukane m.in. polsat sporty i cinemax zaczęły działać
-Usunąłem wszystkie kanały, wgrałem znowu na nowo z listy -> działały te kanały co wcześniej + polsat sporty
- 2 razy wyszukałem kanały
wyłączyłem dekoder i jak go włączyłem to znowu brak sygnału na tych wszystkich kanałach...

@edit pomogło wyjęcie kabla antenowego i włożenie z powrotem (coś musi mu się zwieszać) spróbujcie tak samo na kanale gdzie nie macie sygnalu wyjąć kabel antenowy i włożyć z powrotem na włączonym kanale