Wpis z mikrobloga

Hmmm, wiem że to wykop ale mam nadzieję że mnie jakoś bardzo nie zjecie w komentarzach :D
No ale - "Jeśli się boisz, już jesteś niewolnikiem"

tl;dr

W pewnym momencie swojego życia ważyłem już 114kg ale zebrałem się w sobie, zacząłem inaczej się odżywiać oraz ruszać, teraz mam 86,5kg i jeszcze parę kilogramów do zrzucenia. Uznałem że założę sobie kanał na youtubie, który będzie moim "dziennikiem" w którym będę opowiadał czasem o diecie, czasem o treningu oraz będę wrzucał materiały w których sam narzucać będę sobie różnego rodzaju wyzwania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pierwszym, który nagrałem jest codzienne skakanie na skakance przez 30 dni, po 15 minut dziennie. Byłem ciekaw jak zareaguje na to moje ciała, a przede wszystkim waga.
Jeśli sposobał Wam się zamysł kanału albo też materiał, byłbym wdzięczny gdyby jakieś mirabelki czy mirki "dało suba" :)

Wersja dłuższa.

W pewne święta bożonarodzeniowe ważyłem 114kg. Przez większość mojego życia towarzyszył mi sport - piłka, mma, judo, akrobatyka sportowa czy parkour. Natomiast potem zaczęła się praca, różne zmiany, nieregularne jedzenie i w ogóle takie "jedzenie dla przyjemności", mimo że nie byłem głodny, tylko miałem ochotę. No i dzięki temu wbiłem 114lvl ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Uznałem że to spora przesada, czas się za siebie zabrać. Szukałem jakiej sensownej diety, która będzie mi pasować, a jednocześnie nie będzie kosmicznym wyzwaniem i tak trafiłem na lowcarb / keto - moja dieta to coś pomiędzy jednym, a drugim. Sam nazywam to #lowketo

Zapisałem się na brazylijskie jiu jitsu bo parter zawsze był moim ulubionym elementem w mma, a do tego miałem też zaplecze z judo. Potem włączyłem b̶i̶e̶g̶a̶n̶i̶e̶ truchtanie, a dopiero potem bieganie. Trochę też jeździłem na rowerze.
Natomiast jeśli miałbym podać dwa kluczowe elementy w redukcji wagi to właśnie dieta i bjj. W 10 miesięcy zleciało ze mnie 24kg, czyli średnio ~ 0,6kg tygodniowo. Wiadomo - najpierw trochę szybciej, a potem wolniej. Obecnie ważę 86,5kg, planuje zejść jeszcze 7kg, a potem zaatakować siłownię oraz powalczyć z kalisteniką.

Czy jestem zadowolony? Tak, wbieganie po schodach nie jest już wyzwaniem, zacząłem zwracać zdecydowanie większą uwagę na jedzenie, które jest dostępne w sklepach, czytać skład itp.

Przez to jaką drogę przeszedłem uznałem że otworzę kanał na youtube, który będzie czymś w rodzaju dziennika treningowego + materiały w których sam będę narzucał sobie różnego rodzaju wyzwania ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zbiegło się to też z dobrą promocją na kamerę DJI Osmo Action ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Do mojej życiowej formy sportowej jeszcze spora droga, więc jeśli choć część z Was chciałaby ją obserwować czy też uczestniczyć, byłoby mi niezmiernie miło za każdą pozostawioną subskrypcję na kanale, który otworzyłem aby dzielić się swoimi obserwacjami i poradami na temat treningów. Sam oglądam kilka takich osób, natomiast wiem że o wiele łatwiej mi czasami uwierzyć jak mówi do mnie człowiek, który pamiętam że kiedyś wyglądał jak zwykły śmiertelnik, który zmieniał się w trakcie prowadzenia kanału, niż jak odpalam materiał na którym od razu widzę gościa z bf na poziomie 10% :D

Także kończę przynudzać - jeśli Wam się podobało to zapraszam, tak samo jeśli macie pytania - śmiało, postaram się odpowiedzieć.

Jeśli straciliście kilka minut z życia na czytanie to bardzo przepraszam :(

Teraz czas na kilka tagów, które według mnie powinny tutaj paść:
#redukcja #dieta #lowcarb #keto #skakanka #pokazmorde ( ͡° ͜ʖ ͡°) #odchudzanie #chudnijzwykopem #warszawskikoks i na koniec, proszę nie bić - #silownia #mirkokoksy #mikrokoksy

----------------------------------------------------

Jeśli miałbym podać 5 polskich kanałów, które mnie inspirują (choć to może brzmieć bardzo górnolotnie) i czerpię wiedzę + w minimalnym stopniu pomysł to były to ajthepolishamerican, Team Natural, tak lubiany na wykopie kanał WarszawskiKoks ( ͡° ͜ʖ ͡°), kupiłem też od nich skakankę:D, Ketokocur oraz materiały od Darka Wośa

Z zagranicznych - Brandon William, Buff Dudes, Jump Rope Dudes, Will Tennyson, CHRIS HERIA, Cole Baker i Billy Werner, który świetnie skacze na skakance.

Co do jedzenia, to przede wszystkim reddit - https://www.reddit.com/r/ketorecipes/
SpiderFYM - Hmmm, wiem że to wykop ale mam nadzieję że mnie jakoś bardzo nie zjecie w...
  • 9
@SpiderFYM: Powodzenia Mirek, zdecydowanie popieram pomysł z dziennikiem treningowym. Zawsze to jakaś odskocznia od tego #!$%@? z pod tagu #przegryw , w którym młodzi ludzi użalają się nad swoją marną egzystencją, zamiast ruszyć dupsko i stawiać małe kroczki ku poprawie swojego życia.
@orlando74: łącznie 2,5kg w dół przy diecie typu "bez przesady, jem jak ejstem głodny + czasem coś jak mam ochotę", więc nie było katowania.
W trakcie pierwszego tygodnia łydki jak skała przez cały dzień, po 4 dniach od tego jak zacząłem skakać uznałem że przestaje biegać bo zajade nogi. PIerwsze dni to teżspore zakwasy w barkach.
Potem już organim sięzaadaptował i dawałęm bez problemu radę.
Bardzo ważna jest skakanka, polecam taką