Wpis z mikrobloga

Niech ktos doradzi gdzie szukac wykonawcy kuchni/projektu kuchni?

Kuchnia bedzie miala kolo ~25m2, jedna sciana przeszklona. Generalnie chce sie wzorowac na amerykanskich kuchniach. Wyspa ze zlewem i miejscem na sniadanie itd..
No i tu pojawia sie problem. Myslelismy nad zlozeniem zestawy z Ikea, ale wszyscy, ktorzy maja odradzaja temat. Ze montaz upierdliwy, ze sie sypie itd..
Ma mi to starczy na wiele lat, wiec niechce polsrodkow.

Podpowiedzcie gdzie szukac kogos kto to zaprojektuje i ewentualnie wykona? Chociaz sam projekt wazniejszy raczej.

Odezwalem do kilku lokalnych firm "Kuchnie na wymiar" i zadna nie uniosla tematu. Brak zachowania jakiejkolwiek funkcjonalnosci - chocby trojkata roboczego. Brzydota straszna, wizuallizacje robione na Commodore chyba. Jak juz dalo sie wyprosic jakiekolwiek widelki to byly one w kwocie od X do 12X gdzie bylo mowione, ze zalezy nam na dobrych komponentach. Ma byc na bluumie itd. Dostali +/- wytyczne co do stylu (+ kilkdziesiat zdjec) to mieli je calkowicie w dupie: dostaje wszystko w odcieniach fiolet/piano blach + od wuja chromow. Albo czerwone z bialym. ( )
Firmy ktore odwalaja maniane na #!$%@? te same kuchnie w kazdym bloku zmieniajacy tylko fronty.

No i w akcie desperacji odezwalem sie do jakiegos goscia z polecenia, ktory bral udzial w projektowaniu domu znajomego multimilionera. No i jak mozna sie spodziewac obsluga na napraawde fajnym poziomie. Portfolio wbija w ziemie. Poziom wizualiacje taki, ze wygladaja fotorealistycznie ( poziom taki jak na https://projektyzwizja.pl/ ) tylko jedna rzecz.
Cena:



W cenie 2 wstepne koncepcje, kilka wizualizacji i rozwijanie jednej do skutku. Do tego wizyty na miejscu i nadzzor na wykonawca.

To serio tyle kosztuje? Dla mnie kwota z kosmosu, ale przyznam ze w budowlance juz coraz mniej mnie zadziwia z dnia na dzien. Jestem totalny nieogarem.

Jak patrze po cenach architektow wnetrz to juz naprawde wysokie ceny to ~200pln/m2

Jest gdzies jakis zloty srodek pomiedzy pyprokami z miast gminnych a kims kto robi wnetrza dla czolowki Forbes'a ?
Niech ktos cos doradzi, bo mnie wuj strzeli. Realizacja dopiero w przyszlym roku jak dobrze pojdzie. Nie spieszy mi sie.
Najblizej do duzego miasta to Wroclaw/Poznan jesli to ma znaczenie

Wiem,ze tu duzo ogarnietych ludzi, bo jak widze jak np. Mirki sobie #!$%@? lazienki "z glowy" to chyle czola.
Jak podejsc do tematu, zeby bylo dobrze i w miare rozsadnie cenowo?

#remontujzwykopem #remont #budujzwykopem #budownictwo #architekturawnetrz
  • 31
@ThorPL: Juz sobie nawet zainstalowalem SU. Ale uzywac za bardzo tego nie umiem - wiem,ze to nie jest bardzo skomplikowane. Na doktoryzowanie sie nie mam czasu ani ochoty, bo jak pisalem wyzej. Wolalbym, zeby ktos kto sie zna zrobil to za mnie. Realizowalem duzo bardziej skomplikowane projekty( dla klientow) z grafikami zdalnie nawet wiec wiem, ze sie da. Poprostu nie znam odpowiedniej osoby.
Ja nie musze miec tanio. Mam prawie 40 lat. I po kilku roznych mieszkaniach i starym domu doszedlem do wniosku, ze nie stac mnie na to,zeby bylo tanio. Ani w przypadku fachowcow ani materialu.

Nie mam zamiaru juz sobie robic nastepnej kuchni i to nie dlatego, ze chce sie szybko zawinac z tego swiata.

Mam w domu kilka mebli, ktore maja po kilkadziesiat lat i takiej jakosci oczekiwalbym po mojej nowej kuchni.
@dobrzecisiewydaje: W branzy pracujesz? Wez no cos koledze podpowiedz.

Ja sie nie dziwie, ze cena jest wyzsza jak za kuchnie w mieszkaniu w bloku. To zrozumiale.

Ale kurde... 18k netto za projekt to slono. naprawde slono

To jest rynkowa stawka ? prawie DZIEWIECSET zlotych za metr? No c`mon.

Wez no skrobij mi jakis wpis na ten temat.

Bo ogladam tu sporo fajnych lazieniek czy kuchni i nikt tu pewnie tyle nie
@bigger: 200 zł to średnia cena za projekt, kiedy bierzesz całe mieszkanie, i nie mówię o 30mkw. Koszty się uśredniają, bo pokój, sypialnia czy salon jest "tańszy" od kuchni,a tuż po niej łazienki - które wymagają znacznie więcej uwagi.

Masz 40 lat, to jeszcze ze 40 pożyjesz :) Pomyśl, czy te 18k netto to naprawdę tak drogo w takim horyzoncie czasowym.

Ja nie znam nic "pomiędzy". Mam znajomka, który robi projekty
@general_bomba: Ja juz biore pod uwage, ze nie robi alego a tylko jakis tam metraz i na pewno bardziej wymagajacy od sypialni jest projekt kuchni, ale dla mnie jest to cena z pogranicza kosmosu.

Nie jestem jakis biedny. Czasami wydaje sporo kasy na glupoty, ale wciaz dla mnie to spora egzotyka.

Ile wtedy taka kuchnia by musiala kosztowac? Skoro sam projekt to 22 kilo kapusty? 100k ? 200k?