Wpis z mikrobloga

Nawiązując do znaleziska: http://www.wykop.pl/link/807091/ ponownie zobowiązani jesteśmy wydać oficjalne stanowisko w sprawie agitacji politycznej. W marcu na blogu Janusza Korwina-Mikke pojawił się wpis w nawołujący do traktowania Wykopu jako kanału do promowania głoszonych przez niego poglądów. Jego treść możecie przeczytać tu: http://korwin-mikke.blog.onet.pl/V-BLOGu-dzis-nie-bedzie-ale,2,ID424399244,n - zawiera on dokładną instrukcję rejestracji na Wykopie i wykopania znaleziska o propagandowej treści. Sięgając po pierwszy z brzegu przykład komentarzy na stronie Korwina-Mikke http://korwin-mikke.pl/blog/wpis/jak_zwykle/979 czytamy: "Wywiad z JKM. Proszę wykopać" i trafiamy na link do usuniętego znaleziska, które wywołało taką burzę w komentarzach. Jest to jawny dowód na traktowanie Wykopu jako narzędzia do prowadzenia kampanii wyborczej i jako serwis prywatny nie zgadzamy się na to, by być polityczną tubą dla jakiejkolwiek partii.

Poglądy polityczne naszego zespołu są zróżnicowane, dlatego zarzuty o nagonkę na konkretne partie są całkowicie bezpodstawne. Wierzymy, że każde ugrupowanie ma do zaoferowania coś ciekawego, ale uważamy też, że Wykop nie jest miejscem odpowiednim do politycznej agitacji, dlatego podkreślamy raz jeszcze - wszystkie znaleziska zawierające namowy do głosowania lub mające na celu promowanie programu wyborczego którejkolwiek partii, a także wszystkie inne działania uznane przez nas za działania agitacyjne będą kategorycznie usuwane z serwisu.
  • 168
  • Odpowiedz
Wykopowej wojny politycznej ciąg dalszy. Kiedyś napiszę o tym książkę, kupicie?

A tak całkiem serio, kiedyś już o tym pisałem przy okazji wiosennego usunięcia polityki z wykopu. I napiszę jeszcze raz. Nic nie ma złego w polityce na wykopie(ja sam mam ją nie ukrytą w ustawieniach) jeśli treści dodawane nie są spamem. Nikt by nie miał nic przeciwko jeśli treści były by ciekawe. Dla przykładu wczoraj CanisLupusLupus dodał ciekawe znalezisko polityczne. Był
  • Odpowiedz
@Paco: Jaką siłę? Gdyby wykop miał jakąkolwiek siłę polityczną to JKM już dawno był by cesarzem Polski.

Ale tu wcale nie chodzi o Korwina, JKM jest tylko jednym z wielu antysystemowych polityków, którzy są pozbawieni możliwości dostępu do mediów mainstreamowych.

Tu chodzi o cenzurę wolnej i demokratycznej wymiany myśli. Przed "odpolitycznieniem" forum wykopu było jednym z niewielu (jeśli nie jedynym) miejscem w polskim internecie, w którym można było wymienić poglądy ze zwolennikami najróżniejszych opcji politycznych. To właśnie było piękne i
  • Odpowiedz
@cameel: Ale polityka na Wykopie pojawila się później. Pojawila się i wielu ludziom to się niepodobalo i wielu z nich przez to odeszlo. Dzięki polityce odchodzili ciekawi ludzie, a uaktywniali się partyjni ujadacze. Dobrze, że robią z tym porządek.

@MetalGods: Jak pojawila się polityka i inni odchodzili to nie zrobili nic, więc teraz dla Was też nie zmienią planów strategicznych.
  • Odpowiedz
@cameel: "...w którym można było wymienić poglądy ze zwolennikami najróżniejszych opcji politycznych. To właśnie było piękne i inspirujące."

Ach tak? To chyba siedzimy na innym wykopie. Przed odpolitycznianiem Wykop był bastionem fanboyów JKMa, zagorzałych przeciwników rządu i paranoików takich jak ty. 90% znalezisk na głównej dotyczyło spisków rządu, Tuska, i Korwina. Każdy kto stanął po stronie rządu był atakowany, minusowany, wyzywany od lewaków i ruskich. Nie taki był wykop gdy
  • Odpowiedz
@Ryu: CIągle narzekasz jaki to ten wykop jest żalosny i jacy to ci admini są żalośni. No to na cholerę tutaj ciągle siedzisz? Sam sobie na przekór?

Czy mam zacytować twoje żałosne mękolenia sprzed ukrycia polityki? Na cholerę ciągle tu siedziałeś sobie na przekór?

Stosujesz w swoim rozumowaniu metody Kalego , jak moje na wierzchu to fajnie, a jak pod spodem to z płaczem biegałeś do mamusi.

I na dodatek
  • Odpowiedz