Wpis z mikrobloga

  • 366
Jadę pierwszy raz w trasę, 260km w jedną stronę a w niedzielę powrót. Bardzo się stresuję (żeby nie powiedzieć boję), pożyczonym samochodem (jeździłam nim ostatni tydzień po mieście). 70km trasy DK a resztę S, DK najbardziej się boję ( ͡° ʖ̯ ͡°) tak bardzo się boję, że aż mnie mdli.
Prawko mam 7 lat, miałam trochę przerwy przez wyjazd na studia i brak samochodu, ale takie trasy robiłam bez problemu. A teraz moja mama strasznie mnie nastraszyła że nie mam doświadczenia, inny samochód, że ONA I OJCIEC KATEGORYCZNIE SIE NIE ZGADZAJĄ. I ogólnie robiła mi sieczkę z głowy i jakoś tak to teraz siedzi... (,)
dajcie plusa na dodanie otuchy

#samochody #trasa #jazdasamochodem #zalesie #rodzice
  • 138
@Slodkie_Mango_Z_Ananasem: Czyżby trasa do/z trójmiasta? Tam jest dokładnie 70 km DK jak się jedzie w stronę Warszawy. Ogólnie to tak: na ekspresówce spokojnie się bujaj, nie musisz jechać 120, jak rzeczywiście nie czujesz się na siłach to jedź sobie za jakąś ciężarówką. Na DK jedź sobie z ograniczeniem, też w sumie najlepiej za jakimś tirem. Rób postoje jak tylko czujesz potrzebę i będzie git.
@Slodkie_Mango_Z_Ananasem: ja kiedyś mialam paniczny strach przed jazdą autem. Jeździłam tylko znane trasy, obce wyłącznie z kimś. Prawko mam 8 rok i w sumie w tym roku dopiero nabrałam odwagi i pewności siebie aby jeździć no i też kupilam własne auto. A na dodatek wkrótce aczynam nową pracę i będe jeździć służbowym auten po polszy i Europie :D

Dasz sobie rade, włącz nawigacje, patrz na znaki, patrz w lusterka , zawsze
@Slodkie_Mango_Z_Ananasem: najgorsze co cie moze na DK czekac to jakas jedna-dwie pipidowki z dziwnymi skrzyzowaniami. w takiej sytuacji jak nie wiesz gdzie jechac, to po prostu jedz za typem przed toba. a jak jestes pierwsza, to po prostu patrz jak ida pasy i na znaki (zwlaszcza nakazu). zreszta i tak mysle ze jebniesz te trase bez problemu i dzieki temu nabierzesz troche pewnosci siebie za kolkiem.

@Maly_Jasio:

Depnij też trochę
@Slodkie_Mango_Z_Ananasem: moim zdaniem problemem nie jest trasa (bo nie jest długa) tylko toksyczni rodzice. Pozdrawiam


@login_musi__miec_od_4_do_35_znakow: problemem nie są rodzice tylko brak własnego rozumu. Zawsze ktoś będzie narzekał, jak nie rodzice to szef. Jak nie szef to ksiadz. Jak nie ksiądz to mąż. Trzeba albo wziąć życie w swoje ręce, albo wciąż narzekać i szukać zewnetrznych przyczyn porażek kiedy porażka siedzi tak naprawdę w głowie. Albo kontrolujesz swój umysł i
@Slodkie_Mango_Z_Ananasem: Ja byłem jakiś czas temu zmuszony zrobić trasę prawie 700 km (po 350 km w jedną stronę) w ciągu jednego dnia a też samochodem nie jeździłem na dłuższych trasach już od paru lat a za kółkiem ogólnie siedziałem ostatni raz z pół roku temu.
Ogarnij sobie całą trasę wcześniej, łącznie z postojem na stacji żeby rozprostować kości, zjeść hotdoga i przez chwilę odsapnąć i będzie luz. Nawigacja ustawiona i lecisz,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Slodkie_Mango_Z_Ananasem: Nie plus na otuchę tylko kopa w tyłek za kierowanie autem jeżeli się boisz. Gorsi od niepewnych kierowców są tylko odurzeni kierowcy. Trzeba nabrać pewności siebie na małych dystansach zamiast lecieć z motyką na księżyc. Nie popieram.
@Slodkie_Mango_Z_Ananasem: Jeśli samochód jest ubezpieczony, sprawny to nie masz się czego bać. Pamiętaj, że nie wszystko można przewidzieć i do odważnych świat należy! Serio, taka trasa to nic strasznego i dasz radę.
A Twoi rodzice są po porstu trochę nadopiekuńczy i się o Ciebie martwią.