Wpis z mikrobloga

Mirki pytanie. Jakie są widełki płacowe dla #programowanie w #python #machinelearning po 5 latach polibudy w kierunku IT? Ja wiem, że to zależy od pracownika i pracodawcy, ale bardziej mi chodzi na co można liczyć, a co uznać za śmieszną ofertę? Niby te 4k na start to takie minimum, ale to mi się wydaję że może to zadowolić jakiegoś klepacza kodu po bootcampie fronta. Mi chodzi o branże data scientist i chciałbym się dowiedzieć na co mogę sobie pozwolić w negocjacjach. Po krótkim researchu wdaję mi się, że na start to można wachać się pomiędzy 4-5k na pierwszy rok, ale wolałbym się zdać na was, a dokładniej kogoś kto siedzi w tym. Bo na #programista15k to jeszcze nie ten czas ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 47
@c137: 5k brutto czy netto? Jeśli netto to według mnie zapomnij, chyba, że naprawdę wymiatasz, ale to uznaję za niemożliwe na tym etapie.

"Klepacz po bootcampie" nie ma natomiast na ogół pracy, więc to nie Twój rywal.

Ogólnie pracy w machinelearning nie ma za wiele w Polsce i ciężko zacząć, więc stawka może być "niegodna", ale lepiej zacząć i zebrać doświadczenie niż czekać. Znajomy się przeprowadził poza Warszawę, żeby popracować w
@GienekZFabrykiOkienek: @Megawonsz_dziewienc: Aż tak jest źle?

@Ilythiiri: Dostałem już oferty, jedna na 4k i druga na 5k. Tyle że umowa na rok więc podwyżka najwcześniej po zakończeniu projektu. Zastanawiam się czy to nie za mało bo nie wiem właśnie w jakich widełkach powinienem się obracać. Programowanie dla mnie to tylko narzędzie, praca bardziej naukowa, wolna ręka nad projektem, to się chyba określa developer a nie programista, nie? Znajomi bo
@c137 człowieku nie tylko kasa cię określa. Jak dopiero co zaczynasz karierę to bardziej patrz na możliwości rozwoju niż na kasę. Mam kumpli co połapali super roboty jak ja robiłem za 2k netto, a pewnie nie mają połowy mojej stawki z drugiej strony kumpel co #!$%@?ł jako kelner kiedy ja klepałem kod dzisiaj ma biznes wart miliony. Myśl do przodu a nie na dziś. Jak będziesz miał żonę i dzieci to się
@c137: To masz bardzo dobre stawki, bierz tą ofertę która daje ciekawsze doświadczenie.

Rynek juniorów jest w tym momencie w tak głębokiej dupie jak nigdy, jak ktoś ci daje 5k na rękę to złapałeś boga za nogi


@GienekZFabrykiOkienek: Wszyscy tak piszą a jak patrzę po ofertach pracy to znajduję ich praktycznie tyle samo co 5 lat temu jak sam zaczynałem. (a mamy kryzys)

Uznaję to za równie wiarygodne jak opinie
@GienekZFabrykiOkienek: Ta za 5k to projekt mnie trochę nie interesuję więc raczej jej nie przyjmę. Wole mniej ale z ciekawym projektem za 4k. I naprawdę mnie zaskoczyliście bo znajomi łapią byle jakie roboty świeżo po polibudzie za te 4k w górę. A ja nieskromnie mówiąc uważam że posiadam wyższe kompetencje (i ambicje) niż stanie na linii produkcyjnej lub klepanie fronta w django.
@Yahoo_: tak jak wyżej, dlatego wezmę pewnie niższą
z tego co pamiętam mój znajdował się na samej górze z płacą 7k netto po roku doświadczenia. Stąd moje obiekcje.

@c137 to wracając do mojego własnego przykładu (było to dobrych 8 lat temu albo i lepiej). Zaczynałem od 2k netto, po 1.5 roku miałem 5, a nie miałem nawet mgr. Jak nie masz noża na gardle to serio lej na kasę, patrz gdzie będziesz się mógł rozwijać, długoterminowo na tym zyskasz. #!$%@?
Trochę mała dygresja - tak w ogóle to na umowę o pracę do 26 roku życia netto=brutto? W sensie czy przy rozliczaniu pitu oddadzą mi podatek, albo przy wcześniejszej deklaracji? No bo to z 1,5k więcej na miesiąc jest bo wyjdzie 5500 brutto.


@c137: Nie płacisz PIT do wysokości pierwszego progu podatkowego. Składki ZUS/NFZ pewnie tak, więc netto != brutto.

A osobiście rozumiem Twoich kolegów - też brałem co się przydarzyło,
@Ilythiiri: Sory z tym django, bo mnie on trochę poirytował że cały rynek pracy dla pythona jest zawalony outsourcingiem w tym, a ja tak jakby czysto programowaniem nie jestem zainteresowany tylko sztuczną inteligencją, systemami wizyjnymi itp, a w Polsce z tym bieda ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Nie jestem z Warszawy, ale również miasto wojewódzkie.
I trochę się martwię jeszcze jednym. Bo to praca w placówce badawczej, więc
I niby to plus, ale według mnie wchodząc na rynek pracy warto żeby Cie ktoś "wytresował" z całą tą otoczką wokół pracy w IT (sprinty itp.).


@c137: To jest plus, ale bez przesady, ja byłem w bardzo luźnej dużej firmie, od korporacji (chcieli mnie w wielkiej czwórce) celowo uciekłem. Uważam, że wziąć udział w projekcie pod kimś kto ogarnia to potrzebne doświadczenie, rygor typu garnitur i cuda wianki jak w niektórych
  • 0
@Ilythiiri: W sumie sam mam pomysł ze startupem w tym co teraz i tak będę robił i raczej jestem typem szefa niż pracownika szeregowego, więc z pomysłu książki o zarządzaniu na pewno skorzystam. Tylko że teraz uważam, że potrzebuję na początek rygoru, jakiegoś bata nad sobą, a nie odrazu taka samowolka i pełna odpowiedzialność za projekt. Ogólnie dzięki wielkie za merytoryczne odpowiedzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@c137: Powodzenia. Mam nadzieję, że dasz radę i... jedna uwaga dla Ciebie - pilnuj żeby Ci nie #!$%@?ło jako szefowi. Większość osób nie nadaje się do rządzenia bo im #!$%@? na jakimś etapie, niektórym już na początku jak tylko poczują odrobinę władzy to przestają zachowywać się jak ludzie. (a potem spadają ze stołka, bo tego ani podwładni ani przełożeni na dłuższą metę nie będą tolerować)

Niech Ci nie #!$%@?. To jest
I jeszcze jedna rzecz mi się przypomniała - moja uczelnia robiła badania jakie stawki otrzymują absolwenci po danym kierunku i z tego co pamiętam mój znajdował się na samej górze z płacą 7k netto po roku doświadczenia. Stąd moje obiekcje.


@c137: Tyle, że przeciętny absolwent informatyki w rok po skończeniu studiów ma już pewnie z 4 lata expa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@c137: no właśnie @darkelf:zadał ci zasadnicze pytanie co potrafisz ? Bo cała ta otoczka że skończyłeś jakąś polibude , że pracodawca patrzy na uczelnie państwowe jest błędem. Nie nie patrzy jakie uczelnie skończyłeś,patrzy co potrafisz robić. Jak napisał kolega wyżej za ukończenie uczelni pracy się nie dostaje.

Opowiedz na jakie masz cerrtfikaty ( o ile masz ) , jakich projektów chwytales się w czasie studiów itp...
@c137 po 5 latach polibudy bez doświadczenia komercyjnego w ML to możesz dostać maksymalnie 4k. Wypisze kilka umiejętności technicznych, które uważam za kluczowe jeśli miałbym Cię zatrudnić na takim stanowisku:
- Umiejętność wytłumaczenia podstawowych algorytmów i metryk w ML.
- Znajomość podstawowych bibliotek do ML (pandas, numpy, sklearn, etc.).
- Widza na temat programowania obiektowego w pythonie.
- Pojęcie o tym jak działa rest (znajomość jednego frameworka), co to jest orm, dobre
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@c137: ja nie wiem skąd się wzięli Ci wszyscy co mówią o 2,5k netto. Jak zaczynałem w 2009 dostałem 3k do łapy i to w PHP i nie Warszawa. u nas jeśli absolwent jest kumaty dostaje 5k bez marudzenia (.net) . Widzę, że zbyt duża ilość programistów #!$%@? stawki rynkowe. ML to nie jest coś czego każdy się jest w stanie się nauczyć i jest to cenny skill .Jab bym nie
  • 1
@Ilythiiri: Tak, bo trzeba być liderem, a nie szefem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@darkelf: @printHelloWorld: @GienekZFabrykiOkienek: żadne certyfikaty, nic poza magistrem inżynierem IT. I mam odmienne zdanie chyba co do uczelni. Nie oszukujmy się, ale na publiczne uczelnie techniczne dostają się najlepsi. Część moich znajomych zbierało skilla już po roku studiów, a inni skupili się na samej nauce. I nikt nie ma żadnego problemu