Wpis z mikrobloga

Czołem górskie świry!
Udało mi się przejść Główny Szlak Beskidzki w niecałe 15 dni! Żeby dostać odznakę wystarczy 21. Gdybyście nie wiedzieli, szlak prowadzi przez główne granie Beskidów w Polsce od wschodu na zachód. Zaczęłam w Bieszczadach w Wołosatym, a skończyłam w Ustroniu na Śląsku. Jestem cebulakiem więc spałam głównie pod namiotem oprócz kilku dni kiedy lało i bałam się że przemoknę.
Z chęcią posłużę radą, można zadawać pytania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A nawet jak nie zapytacie, to sama będę pisać na Mirko, bo trochę przygód mnie spotkało

500km za mną, ponad 30 km dziennie, 30000 kcal spalone, suma podejść 21 158 metrów, zwierzęta: rzadkie okazy ptaków, tropy żubrów i niedźwiedzi
#gsb #gory #beskidy #pttk #wakacje #przyroda #ama #logikarozowychpaskow #cebuladeals #poradnik #fotografia #bieszczady #glownyszlakbeskidzki #chwalesie i trochę #gorzkiezale bo umierałam na trasie xd #atencyjnyrozowypasek
Pobierz LudzieMnieWkurzaja - Czołem górskie świry!
Udało mi się przejść Główny Szlak Beskidz...
źródło: comment_1600281397cw2tN9eKcs5xjhEDB5mqYT.jpg
  • 277
@LudzieMnieWkurzaja mam zamiar pojechać w Bieszczady za jakiś miesiąc. Gdzie byś poleciła się udać komuś, kto w górach był ostatnio jako mały dzieciak? Co ze sobą zabrać na dłuższy weekend? Kondycyjnie nie jestem zbyt przygotowany na bardzo długie trasy, ale też raczej nie chcę brać tych najłatwiejszych. Będę jechał sam, i raczej nocleg sobie zapewnie sam (namiotu niestety nie mam). Myślałem o pkt. 3 z tego poradnika https://zieloniwpodrozy.pl/szlaki-w-bieszczadach-sciagawka-dla-poczatkujacych/, co o tym sądzisz?
@ArcherID: Za zrobienie całego szlaku czerwonego (Główny Szlak Beskidzki-500km) możesz dostać odznakę. Odznak jest cztery:brązowa, srebrna, złota i diamentowa. Tylko na ostatnia "nakazuje" przejście szlaku do 21 dni maks. Reszta polega na przejściu szlaku, ale partiami, czyli w zależności ile masz czasu i sił, to robisz sobie dany etap, a za jakiś czas kolejny. Ogólnie im więcej przejdziesz tym wyższą odznakę dostajesz. A jak za jednym zamachem robisz to masz diamentową
Pobierz LudzieMnieWkurzaja - @ArcherID: Za zrobienie całego szlaku czerwonego (Główny Szlak B...
źródło: comment_1600345343tDBcmioiJqB7X1V5hCd4Sz.jpg
@verul: Mam na myśli, że w Tatrach męczą się bardziej mięśnie ud i łydek, Idziesz w większym nachyleniu i nie zaczynasz zazwyczaj totalnie od takiej doliny, podstawy podstaw iszybciej zdobywasz wysokosc, krajobraz sie gwałownie zmienia i nie ma takiego non stop góra dół łażenia, a jak wejdziesz w końcu na pewną wysokosć to idzie się ultra przyjemnie bo jest już graniówka i możesz podziwiać widoki. Na GSB dochodzą trudności typu błota,
@LudzieMnieWkurzaja: Dlatego pisalem ze to nie gory. Bo co to za gory na ktorych rosnie las.
Co do przewyzszen to po pobieznej analizie trasy:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Główny_Szlak_Beskidzki
wychodzi ze najwyzsze jednorazowe przewyzszenie jakie sie robi to ok 900m. Naturalnie gora-dol-gora-dol jest caly czas i dziennie moze ich wyjsc wiecej ale w Tatrach jest przeciez tak samo.
Idac z Kuznic na Skrajny Granat juz masz 1300m przewyzszenia czyli wiecej niz na GSB. Niby potem
@verul: ja nie jestem takim tatrzanskim świrem jak ty, i nie biegam po górach, tylko nawet w tatrach chodzę na ciężko i to GSB bardziej mnie zmęczyło niż np ta trasa zimą: Dolina Chochołowska, Trzydniowiański, Starorobociański, Ornak, Schronisko pod ornakiem, dolina kościeliska parking. A przewyższeń jest tu niby więcej niż ja robiłam na gsb, moim zdaniem gsb jest męczace bo jest długie i tyle. Trasa z tatr