Wpis z mikrobloga

Czołem górskie świry!
Udało mi się przejść Główny Szlak Beskidzki w niecałe 15 dni! Żeby dostać odznakę wystarczy 21. Gdybyście nie wiedzieli, szlak prowadzi przez główne granie Beskidów w Polsce od wschodu na zachód. Zaczęłam w Bieszczadach w Wołosatym, a skończyłam w Ustroniu na Śląsku. Jestem cebulakiem więc spałam głównie pod namiotem oprócz kilku dni kiedy lało i bałam się że przemoknę.
Z chęcią posłużę radą, można zadawać pytania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A nawet jak nie zapytacie, to sama będę pisać na Mirko, bo trochę przygód mnie spotkało

500km za mną, ponad 30 km dziennie, 30000 kcal spalone, suma podejść 21 158 metrów, zwierzęta: rzadkie okazy ptaków, tropy żubrów i niedźwiedzi
#gsb #gory #beskidy #pttk #wakacje #przyroda #ama #logikarozowychpaskow #cebuladeals #poradnik #fotografia #bieszczady #glownyszlakbeskidzki #chwalesie i trochę #gorzkiezale bo umierałam na trasie xd #atencyjnyrozowypasek
LudzieMnieWkurzaja - Czołem górskie świry!
Udało mi się przejść Główny Szlak Beskidz...

źródło: comment_1600281397cw2tN9eKcs5xjhEDB5mqYT.jpg

Pobierz
  • 277
no ale ten głos co słyszałam nie da się pomylić (chyba xd)


@LudzieMnieWkurzaja: samiec śpiew ma dosyć charakterystyczny, ale raz że tak późno nie śpiewają (kończą w maju-czerwcu max), drugi raz na upartego jak ktoś nie ma doświadczenia to może pomylić z głosem samicy uralskiego lub czasami nawet dziwnymi śpiewami puszczyka
@ATAT-2: kminiłam tarp, bo tyle się o tym nasłuchałam ale mimo wszystko wolę namiot bo:już sprawdzony. Mam też wrazenie, że niestety jak leje i potok płynie po trawie to plecak mi zamoknie, nawet schowany pod tarpem, no i wolę mieć pewnosc jak sie przebieram, że nikt w lesie nie zobaczy mnie półnagiej xd
@push3k-pro: Hmmm, dlaczego wg ciebie? przewodniki tak mówią i idąc szlakiem widać, że cały czas trzymasz się w miarę głównych grani w poszczególnych pasmach, i idziesz szlakiem czerwonym, a w legendzie czerwone szlaki są głównymi, prowadzą przez najważniejsze miejsca`i są dalekobieżne ;) A dlaczego uważasz, że to nieprawda? Byłeś tam i odnosiłeś inne wrażenie, czy jeszcze może inny powód, jakis geograficzny?
@LudzieMnieWkurzaja:

Byłeś tam i odnosiłeś inne wrażenie, czy jeszcze może inny powód, jakis geograficzny?


Geograficzny.

GSB ma za zadanie iść przez każde pasmo z "beskidem" w nazwie, zahaczając o tyle najważniejszych punktów o ile to ma sens. Zazwyczaj rzeczywiście idzie główną granią danego pasma, ale np w Beskidzie Niskim przez połowę trasy w ogóle nie idzie główną granią, bo nią idzie szlak graniczny - domyślam się dlaczego tak jest, to najbanalniejszy
COMPASS, to jak wg Ciebie powinnam mirkom przybliżyc krótko w jednym zdaniu cym jest gsb?Żeby nikogo nie myliło i nie prowadziło do błędów. Chyba mało ogarnia tutaj az tak gegrafię, bo sporo osób co to przeszło i tu się odzywalo nie zwrócilo uwagi, dopiero TY. Także dziękuję bardzo za odpowiedź i spostrzegawczość!