Wpis z mikrobloga

Czołem górskie świry!
Udało mi się przejść Główny Szlak Beskidzki w niecałe 15 dni! Żeby dostać odznakę wystarczy 21. Gdybyście nie wiedzieli, szlak prowadzi przez główne granie Beskidów w Polsce od wschodu na zachód. Zaczęłam w Bieszczadach w Wołosatym, a skończyłam w Ustroniu na Śląsku. Jestem cebulakiem więc spałam głównie pod namiotem oprócz kilku dni kiedy lało i bałam się że przemoknę.
Z chęcią posłużę radą, można zadawać pytania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A nawet jak nie zapytacie, to sama będę pisać na Mirko, bo trochę przygód mnie spotkało

500km za mną, ponad 30 km dziennie, 30000 kcal spalone, suma podejść 21 158 metrów, zwierzęta: rzadkie okazy ptaków, tropy żubrów i niedźwiedzi
#gsb #gory #beskidy #pttk #wakacje #przyroda #ama #logikarozowychpaskow #cebuladeals #poradnik #fotografia #bieszczady #glownyszlakbeskidzki #chwalesie i trochę #gorzkiezale bo umierałam na trasie xd #atencyjnyrozowypasek
Pobierz LudzieMnieWkurzaja - Czołem górskie świry!
Udało mi się przejść Główny Szlak Beskidz...
źródło: comment_1600281397cw2tN9eKcs5xjhEDB5mqYT.jpg
  • 277
@LudzieMnieWkurzaja: brawo, podziwiam :) też bym tak chciała spędzić urlop, choć raczej po 20km dziennie, a pewnie też byłoby ciężko ponad 2 tygodnie tak łazić, ale marzy mi się ;) szkoda, że mój niebieski by nie chciał, on marudzi jak w góry jedziemy na 1 dzień i trzeba 20km zrobić, a jak pada deszcz to już w ogóle...
@pepe_czarodziej: Generalnie rowerem nie można, bo trasa przechodzi przez tereny Parków Narodowych gdzie (poza asfaltami i szlakami rowerowymi) rowerem jeździć nie można. No chyba ze chcesz łamać prawo, ale tez nie polecam, bo to jest po prostu trasa piesza, jest wiele miejsc gdzie podjechać się nie da z względu na stromiznę, schodki, itd + w sezonie dużo ludzi.
@moon_bluebird: ja nie byłam teraz w górach, spójrz na fotkę i soczystość zieleni, byłam na samym poczatku sierpnia, nie jestem osłuchana jeśłi chodzi o puchacze, sowy itd, ale ten dzwięk był na tyle charakerysyczny, ze po wykluczeniu innych i sprawdzeniu czy rzeczywiście mógłby ten ptak tam rezydować upewniłam się, NIe jestem ornitologiem, nie uprawiam birdwatchingu, więc mogę się mylić przy tak rzadkim gatunku.
@hawu: Wiesz ja mam stopy,ktore obetrze każdy but, ale mam już pewien system. Dobra skarpeta (polecam elbrus z martes sportu, nie są drogie) i nie możesz mieć zbyt dużego luzu w bucie, bo właśnie wtedy w górach się szybko stopa obciera. Ja nie miałam butów z decathlonu, więc nie wiem jak z jakością, ale ogarniam inne dobre jakościowo. W jakie pory roku jeżdzisz w góry? Nawet nie musi to być w