Wpis z mikrobloga

Historia z Lidla sprzed 15 minut. Chciałem kupić piwo bezalkoholowe. Z góry mówię, wyglądam na młodą osobę, ale jeszcze w żadnym sklepie (Biedronka, Tesco, MILA, Delikatesy Centrum czy stacje benzynowe) nie miałem problemu z zakupem piwa bezalkoholowego, może dlatego, że można to kupić tak samo jak Pepsi, idk. W ogóle, w Biedronce nawet kasa samoobsługowa nie prosi o podejście ekspedientki żeby zatwierdzić czy może mi sprzedać piwo bezalk. Kasa samoobsługowa to po prostu wie. No ale, historia z Lidla.

Podchodzę z kilkoma piwami bezalkoholowymi, wszystko fajnie, aż tu nagle.

Kasjerka: Czy mogę poprosić o dowód osobisty?
Ja: A w jakim celu?
Kasjerka: No kupuje Pan piwo.
Ja: Bezalkoholowe
Kasjerka: I?
Ja: I nie mam obowiązku okazania Pani dowodu osobistego, gdy kupuje piwo bezalkoholowe.
Kasjerka: No to Panu nie sprzedam.
Ja: No to popełnia Pani wykroczenie z art. 135 KW.
Kasjerka: Proszę pokazać dowód osobisty. Taką mam informację na kasie i musi Pan mi to pokazać.
Ja: Nic nie muszę, możemy zadzwonić na policję, przyjedzie patrol i ukarze Panią za popełnienie wykroczenia
Kasjerka: Tworzy się kolejka proszę Pana.

Skończyło się na telefonie na policję. Panowie policjanci bardzo mili, Pani się z nimi wykłócała, że nie może mi tego piwa sprzedać, w związku z czym dostała mandat w wysokości 300 zł. A ja mam ochotę przychodzić tam codziennie i nabywać piwo bezalkoholowe.

#piwo #lodz #lidl #biedronka #zakupy #gownowpis i w sumie #zalesie bo na przyjazd policji czekałem 20 minut XD
  • 359
via Wykop Mobilny (Android)
  • 33
@TenAnonToKlopoty:

Odpowiadam

Rozmowa
Ja: Dzień dobry chciałbym zgłosić popełnienie wykroczenia z art. 135 kw w sklepie Lidl adres
Policjant: Czy osoba która popełniła wykroczenie jest na miejscu?
Ja: tak. Aktualnie je popełnia odmawiając mi sprzedaży produktu wystawionego normalnie na półce.
Policjant: Dobrze. Wysyłam patrol policji, proszę na nich czekac

Coś takiego, krótka rozmowa.

Wypisali jej mandat na miejscu panie @WuDwaKa. Ja pani grzecznie powiedziałem jaka jest definicja napoju alkoholowego, powiedziałem
każdy kto ma więcej niż 5 pkt. IQ wie, że mają taki nakaz


@kcrgs: Aha. Jak ci janusz każe w firmie przejeżdżać na czerwonym, by szybciej dojechać na miejsce to rozumiem, że jak idiota będziesz potulnie wykonywać polecenia bo przecież szef kazał? Mam nadzieję, że jeszcze się uczysz i kiedyś zmądrzejesz lub chociaż siedzisz na bezrobociu z takim debilnym podejściem.
@Reezu: nie nauczyłeś się żyć w społeczeństwie bo marnujesz czas innych ludzi i swoje fiksacje związane z glupim przepisem stawiasz na piedestale. Czy po ciężkim dniu chciałbyś czekać w kolejce bo jakiś gość nie ma co robić ze swoim życiem, tylko musi udowodnić za wszelką cenę, że to on ma rację, więc zatrzyma kolejkę i będzie czekał na przyjazd policji, tylko by zrobić dym o to, że nie może kupić sobie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 20
@kcrgs: Przekraczanie prędkości, przechodzenie na czerwonym. Przyczyny wypadków w Polsce. No, super xD

Tak, zrobiłem dym. Większość sklepów nie lamie prawa (Biedronka, Tesco, Mila, Delikatesy Centrum, Auchan, Dino, Żabki) więc społecznie akceptowalnym i zgodnym z prawem jest zakup piwa bezalkoholowego bez konieczności okazania dowodu.

A osoby łamiące prawo trzeba #!$%@? prądem.
a Ty jak idiota


@kcrgs: Ale zamknij mordę chamie jak cię matka na melinie nie potrafiła wychować. Zamiast dyskutować rzucasz wyzwiskami jak jakiś Sebek spod żabki. Uspokój się.

nie widzisz różnicy między sprzedażą piwa, a jazda na czerwonym świetle?


@kcrgs: To i to jest wykroczeniem. Za to i za grozi mandat taki sam mandat.

. Porównajmy ściągnięcie jednego jabłka z prywatnej jabłoni do zbombardowania Warszaw


@kcrgs: #!$%@? logiki odcinek