Wpis z mikrobloga

Historia z Lidla sprzed 15 minut. Chciałem kupić piwo bezalkoholowe. Z góry mówię, wyglądam na młodą osobę, ale jeszcze w żadnym sklepie (Biedronka, Tesco, MILA, Delikatesy Centrum czy stacje benzynowe) nie miałem problemu z zakupem piwa bezalkoholowego, może dlatego, że można to kupić tak samo jak Pepsi, idk. W ogóle, w Biedronce nawet kasa samoobsługowa nie prosi o podejście ekspedientki żeby zatwierdzić czy może mi sprzedać piwo bezalk. Kasa samoobsługowa to po prostu wie. No ale, historia z Lidla.

Podchodzę z kilkoma piwami bezalkoholowymi, wszystko fajnie, aż tu nagle.

Kasjerka: Czy mogę poprosić o dowód osobisty?
Ja: A w jakim celu?
Kasjerka: No kupuje Pan piwo.
Ja: Bezalkoholowe
Kasjerka: I?
Ja: I nie mam obowiązku okazania Pani dowodu osobistego, gdy kupuje piwo bezalkoholowe.
Kasjerka: No to Panu nie sprzedam.
Ja: No to popełnia Pani wykroczenie z art. 135 KW.
Kasjerka: Proszę pokazać dowód osobisty. Taką mam informację na kasie i musi Pan mi to pokazać.
Ja: Nic nie muszę, możemy zadzwonić na policję, przyjedzie patrol i ukarze Panią za popełnienie wykroczenia
Kasjerka: Tworzy się kolejka proszę Pana.

Skończyło się na telefonie na policję. Panowie policjanci bardzo mili, Pani się z nimi wykłócała, że nie może mi tego piwa sprzedać, w związku z czym dostała mandat w wysokości 300 zł. A ja mam ochotę przychodzić tam codziennie i nabywać piwo bezalkoholowe.

#piwo #lodz #lidl #biedronka #zakupy #gownowpis i w sumie #zalesie bo na przyjazd policji czekałem 20 minut XD
  • 359
ale musiało się to odbyć kosztem innych klientów (stojących w kolejkach) + telefonem na policję?


@ProResHq: Jeśli w ogóle ta historia jest prawdziwa - odbycie tego kosztem innych klientów było wyborem i decyzją kasjerki.
@Reezu: trzy gwiazdki na ramieniu a taki niekumaty, pewnie stwierdzą brak podstaw do ukarania

ale wtedy ja jako oskarżyciel posiłkowy udowodnię kasjerce że ma tylko robić pik pik a nie filozofować i według swojego widzimisię sprzedawać towar lub nie

Postulat owszem piękny, ale takich jest wiele, może niech odmawiają otyłym sprzedaży chipsów?
cytuje ciebie: "jak idiota będziesz potulnie wykonywać polecenia"


@kcrgs: Ty rzeczywiście masz problemy z myśleniem. Jeśli napiszę do ciebie, że stoisz na jednej nodze jak bocian to znaczy, że jesteś bocianem? Pomijając już to chamie z meliny, że to ty pierwszy zacząłeś wyzywać ludzi w tym wątku.

które naraża kogoś życie, a wykroczeniem które naraża ego wykopka?


@kcrgs: Aha. Czyli wg twojego Sebiksowego myślenia to popełnianie wykroczeń ktore nie powodują
Chętnie ruszyłabym to jeszcze od strony ochrony danych osobowych, skoro uzależniają wydanie towaru od ich okazania bez żadnej podstawy prawnej
@Reezu:

Co mnie obchodzi zdanie Kompanii Piwowarskiej? Póki zgodnie z prawem mogę zakupić ten produkt mając nawet #!$%@? 11 lat (tak samo jak mogę kupić Pepsi, Coca Colę, Tymbarka) to mnie nie obchodzi ani zdanie producenta, ani zdanie PARPA, bo nie ma to żadnej mocy prawnej.


Mając mniej niż 13lat nie możesz, ponieważ nie masz zdolności do czynności prawnej a dokonanie zakupu czyli zawarcie umowy kupna jest taką czynnością. W jaki
@Reezu: eh typowy p0laczek, gnębić słabych, mieć #!$%@? na silnych xD Zgłaszajcie sieć bo ma #!$%@? przepisy i zdecydowanie powinno być to zmienione. Mandat dla kasjerki nie da nic, Lidl nic sobie z tego nie zrobi, kasjerka chcąc zachować pracę nadal będzie przestrzegała regulaminu sklepu. A dla mózgów, którzy mówią coś o sądach pracy w przypadku zwolnienia - wyjdźcie z piwnicy dalej niż do Lidla, zobaczcie jak w tym kraju działają