Wpis z mikrobloga

@onmatopeja: miałeś fart, ja to w opisie daję wszystkie informacje, żeby nie pytać (i tak pytają), jak sprzedawałem coś np. za 90zl, to w odpowiedzi na "czy coś opuszczę" pisałem, że wyślę na swój koszt. Ale niee, lepsze 10zl upustu + kw
  • Odpowiedz
się nie przekraczać psychologicznej bariery 10%


@Vladimir_Kotkov: kiedyś kupiłem router LTE za 60% wystawionej ceny
Więc ogolnie - jeśli ktos ma czas, to może faktycznie trafić na kogoś, komu nie zależy na cenie, ale zależy, żeby szybko sprzedać
  • Odpowiedz
Sam się często targuję na olx, ale staram się nie przekraczać psychologicznej bariery 10%


@Vladimir_Kotkov: Szanuje zasady moralne i styl ale jak sie bedziesz staral o podwyzke albo zalatwial kontrakt do firmy to lepiej wyslij mame
  • Odpowiedz
@Vladimir_Kotkov: nie ma czegoś takiego jak "dopuszczalna negocjacja" ani magiczne 10%, moim zdaniem. Wszystko zależy od tego z kim, gdzie, o co, i jak się targujesz. Trzeba wiedzieć jak się targować, żeby nie urazić kontrahenta.

Jeżeli jesteś na targu i ktoś sprzedaje Ci przedmiot za 100zł a jednocześnie masz świadomość, że wartość tego przedmiotu oscyluje w granicach 50zł, to juz niczym dziwnym jest rozpoczęcie negocjacji od tej kwoty. Jeżeli zejdzie o 5zł to wiadomo, ze szkoda Waszego czasu - i tak się nie dogadacie. Ot prosty sposób na przekazanie informacji. I nie ma w tym moim zdaniem nic złego ani "januszowania" ludzie często sprzedają przedmioty wyceniając je przez sentyment albo nie znajac ich wartości. Jeżeli to profesjonalny handlarz to z doświadczenia przeszacuje cenę takiego przedmiotu.

Chińczycy na targu sprzedając rzeczy turystom są doświadczeni, zę bogaci amerykanie, niemcy czy brytyjczycy spokojnie łykną towar za 5krotność jego wartości, dla nich ta cena wydaje się normalna, jak zejdą do 4krotności to juz wydaje im się, że złapali okazję. Ale Ci sami chińczycy będą w stanie sprzedać ten sam przedmiot po normalnej wartości, jeśli dostatecznie długo i wytrwale się z nimi potargujesz. I nie ma w tym nic złego, nikt nie wyzywa ludzi od januszy, wręcz przeciwnie, to bardzo intensywna i ciekawa rozrywka ( ͡° ͜ʖ ͡°) Arabowie są wręcz obrażeni jak się nie potargujesz z nimi. Dla białego ceny często są 10krotnie wyższe niż wartość towaru, po paru minutach okazuje się, że są w
  • Odpowiedz
@oddalenie: porównujesz chęć kupna czegokolwiek przez internet do negocjacji podwyżki? Posrało Cię? xD

@girabaldi: jeśli widzę, że ktoś wystawia za jakąś absurdalną kwotę to po prostu odpuszczam. Zazwyczaj nie mam dużego ciśnienia na zakup i bardziej szukam okazji niż kieruję się bieżącą potrzebą. Niemniej zgadzam się z Tobą w zupełności.
  • Odpowiedz
@Vladimir_Kotkov: wtedy nigdy nie doświadczysz sytuacji w której chinka bije Cię po ramieniu kalkulatorem krzycząc "gif more mani, ju gif mi mor mani!" ( ͡° ͜ʖ ͡°) W innych kręgach kulturowych to jest zupełnie normalne rozwiązanie sprawy, nie wiem skąd takie przewrażliwienie polaków w tym temacie.
  • Odpowiedz