Wpis z mikrobloga

@Vladimir_Kotkov: mi się wydaje, że polacy mają taką dziwną metodę na dowartościowanie się. To znaczy, dowartosciowanie się czyimś kosztem występuje wszędzie i u wszystkich nacji ale u nas to jest jakoś nasilone w tym aspekcie. Z tego powodu jeżeli ktoś chce kupić taniej no to naturalnie nie stać go, żeby kupić drożej więc biedak. Idąc do jakichś "specjalistycznych" sklepów niejednokrotnie mam wrażenie, że u nas dumnie jest kupić drożej ten sam
elegancko. Sam się często targuję na olx, ale staram się nie przekraczać psychologicznej bariery 10%


@Vladimir_Kotkov: To prawda, ostatnio sprzedawałem iphona 5s w stanie idealnym za 200 zł i mnóstwo ludzi oferowało mi 100 zł ale to nie była uczciwa cena i nie mogłem się zgodzić za mniej niż 180zł a pieniędzy nie potrzebowałem. Zadzwonił Włoch i kupił zadowolony za 200 zł.
@Vladimir_Kotkov: myślę, że czasem warto przekraczać tą granicę jesli widzisz, że cena jest mocno zawyżona. Ja czasami wystawiam na pierwsze parę dni za jakąś wysoką cenę, bo zdarza się że ktoś coś potrzebuje i weźmie od razu bez negocjacji (wcale nie tak rzadko), ale ogólnie mam zamiar sprzedać za 1/3 mniej.