Wpis z mikrobloga

@Reiter:
Poczytalem troche teorii w necie przez pare dni i w zasadzie tyle xD Robote w zasadzie dostalem po pierwszym wyslanym cv (chociaz ja akurat mam tutaj farta, bo i w sprzedazy od razu sie dostalem za pierwszym razem).
@open-alpha: W AML ach czyli najbardziej klepackiej robocie jaka istnieje (może ją tak właściwie robić każdy wystarczy umieć po angielsku mówić xD) w Big4 czy bankach dostanie od 3500 netto na rękę wzwyż w Warszawie. Jak dla kogoś po licencjacie to spoko, jeżeli nie ma się lepszych umiejętności
No ale wczesniej robilem w sprzedazy bez zadnego doswiadczenia, to przeciez na start dostajesz ~3k na reke + prowizje, a po roku z 3,5 podstawy (czyli jesli ogarniasz to spokojnie pensja 5 kola) jesli cokolwiek robisz.


@pi73r: mówisz o pracy w sklepie czy jako przedstawiciel?
@open-alpha: W PWC SDC w Katowicach zarabia sie na klepackiej robocie od 3k w górę, biorą każdego, w zależności od potrzeb. Mam znajomych po prawie (robią właśnie AML-e), finansach a nawet historii którzy tam pracują.

Tylko że to robota jak na taśmie, uczą cię księgować np. jeden rodzaj transakcji i robisz to 8h dziennie xD

PS. Nie mam zielonego pojęcia czym jest red hat
@open-alpha: Ale zasadniczo masz racje, na Śląsku z robota ciężko, wszyscy znajomi praktycznie wyjechali do Warszawy, dobra prace ma dosłownie 2 znajomych, jeden senior w audycie a drugi to trener golfa xD
@01ab: Jezus Maria. Mam flashbacki z 2018 roku gdy drugi raz zmieniałem pracę. Trafiłem wówczas na ofertę pracy na stanowisko montera w pewnej podwarszawskiej firmy specjalizującej się w produkcji, montażu oraz serwisowaniu nadajników GPS w pojazdach (głównie w samochodach) a że jakieś tam doświadczenie z elektroniką tego typu już miałem to wysłałem CV. Urządzenia kosztujące gruby hajs, od ok. 5k zł i więcej w zależności od modelu. Firemka niewielka, zatrudniająca ok.
@terminarrator: No na stażu, mówimy przecież o juniorskich stanowiskach. Swoją droga 20 zł do łapy na stażu to nie jest zły deal (mówię oczywiście w sytuacji w której jestes studentem poniżej 26 roku życia, bo takie osoby zwykle idą na staż), u mnie w firmie tez tyle płacimy stażystom

@Bumelante: No dziwie się jeżeli na kasie w Żabce pracują osoby z wyższym wykształceniem władające biegle angielskim, to świadczy o życiowej
@Bumelante: przeciez juz w biedrach prawie 3k sie zarabia, wiec dla wiekszosci ludzi lepsza jest biedra niz np. Sprzedaz w korpo. Pare stow wiecej, a musisz zapieprzac, duzo umiec, wieksza odpowiedzialnosc, stres.
Jak mielismy gorssze wyniki to nam szef zawsze mowil, ze jak cos to do biedry, bo kasa bedzie podobna, a poczilujemy chociaz xd
@mkarweta nie ma prawnej mozliwosci kogos zatrudnic na umowe o prace za mniejsze pieniadze niz mowi o tym ustawa. Chyba ze mowimy o np 1/2 etatu czy cos ale to i tak caly czas musi byc mowa o stawce podstawowej