Wpis z mikrobloga

Jeśli się dziwicie, czemu Polska wygląda, jak wygląda, głosuje - jak głosuje i generalnie osuwa się cywilizacyjnie, to zastanówcie się przez chwilę:

W szkole dzieci mają OSIEM RAZY WIĘCEJ religii niż wiedzy o społeczeństwie.

W szkole dzieci mają TRZY RAZY WIĘCEJ religii niż informatki.

W szkole dzieci mają WIĘCEJ religii niż: chemii, fizyki, biologii i techniki ŁĄCZNIE.

Tym z Was, którzy edukację odbierali jeszcze w starym systemie nie muszę przypominać, kto to powiedział, a młodzi może sobie wyguglują:

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie!"
#bekazpisu #dobrazmiana #edukacja
Pobierz Schulz - Jeśli się dziwicie, czemu Polska wygląda, jak wygląda, głosuje - jak głosuje...
źródło: comment_1598966436kBTzoNK4USrF0sPTx5Ruge.jpg
  • 128
@Schulz: Dlaczego nie ma religii w salkach katechetycznych, jak kiedyś? I dziwić się, że mamy niedoedukowane społeczeństwo. Ekonomia, chemia, fizyka, informatyka itp. pojawiają się rzeczywiście o wiele rzadziej... dlatego mamy pokolenie ludzi, którzy nie potrafią sobie poradzić... ech...
srajcie na katolikow dalej, zobaczycie przyjda muzulmanie i bedziecie jeszcze plakac za katolikami lewaki


@Fighter_forGlory: Wybór między państwowym katolicyzmem a państwowym islamizmem jest jak wybór pomiędzy AIDSem a ebolą.
Dlatego najlepiej by było, aby Polska się upodobniła do Czech w tym zakresie. Nie przyjmowała muzułmańskich uchodźców, ani nie była pod butem kleru. I wilk syty i owca cała.
@Schulz: koscioly powinny placic podatki jak kazda działalnosc ktora zarabia, mają cenniki na swoje uslugi powinnien byc odprowadzany VAT. #!$%@? czarna mafia opanowała poł świata przez pranie mózgow małych dzieci. Ludziom nawet zakazuje źle myśleć o bogu albo kwestionowac istnienie, bo niewidzialny przyjaciel czyta w myślach i bedzie grzech xDD
@Schulz: przecież religia to taki zapychacz, na którym się odpoczywa. Ale śmieszne jest że są ludzie, którzy myślą, że gdyby mieli więcej matematyk/fizyki to byliby drugimi Einsteinami. Nie, bylibyście nadal takimi samymi głąbami, tylko dodatkowo narzekalibyście że macie za dużo nauki
@Schulz Polacy to debile i religia nie ma tu nic do rzeczy, może to kwestia genów. Poważnie mówię. Uważam, że nasz naród nie grzeszy inteligencja. Zasługujemy na to żeby nas ruchali w dupe. To jest naród Januszy i Grażyn. Także takie rozważania o Przedmiotach szkolnych jakieś reformy szkolnictwa to wszystko jest bezcelowe.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Czemu uważasz że nagły zanik kościoła zmieni twoje nieszczęśliwe życie i tych twoich #!$%@? "katolickich znajomych"? Każdy się otacza takimi ludźmi jakich toleruje, a teza że nagle jak zniknie religia katolicka sprawi że będziesz miał lepsze życie hmm...


@SonGocha99: mojego życia nie zmieni ale sprawi że życie polaków w bliższej lub dalszej przyszłości będzie lepsze. Przede wszystkim ukrócone zostaną finansowe machlojki kościoła, wielomilionowe wsparcia z budżetu państwa, ulgi i przywileje dla
@HienaCmentarna87: @Schulz: Też jestem ciekawa. Szperałam teraz w necie i znalazłam rozpiskę tygodniową https://www.prawo.vulcan.edu.pl/przegdok.asp?qdatprz=31-08-2019&qplikid=4258#P4258A16 Nie ma tam co prawda określonych godzin na lekcje religię, bo to reguluje art.12 ust.2 ustawa o systemie oświaty, która wiele nie wnosi i przekierowuje do następnych ustaw. Zakładam, że to się nie zmieniło odkąd skończyłam szkołę i dalej jest to standardowe 2h tygodniowo na każdym etapie edukacyjnym.

OP wg mnie trochę niesłusznie wlicza religię z
Pobierz Hatifnati - @HienaCmentarna87: @Schulz: Też jestem ciekawa. Szperałam teraz w necie i...
źródło: comment_1599004095fQLt9MDbT6bkVEjY1WpuDf.jpg
@Schulz: srajcie na katolikow dalej, zobaczycie przyjda muzulmanie i bedziecie jeszcze plakac za katolikami lewaki


@Fighter_forGlory: Ateisci nie przechodza na Islam bo maja dosc rozumu. Najwieksza konwersja na Islam jest wsrod Chrzescijan. Jak ktos wierzy w bajki to moze je zmieniac.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Schulz: srajcie na katolikow dalej, zobaczycie przyjda muzulmanie i bedziecie jeszcze plakac za katolikami lewaki


@Fighter_forGlory: nikt na nikogo nie sra. Chodzi o rozdział państwa od kościoła. Chcesz sobie z nimi romansować, proszę bardzo. Rób to jednak we własnym zakresie, za własne pieniądze i nie w szkole, która jest miejscem przeznaczonym do przekazywania wiedzy potwierdzonej naukowo, a nie guseł i zabobonów.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Schulz: dodam jeszcze, że w ośmioletnim cyklu nauczania w szkole podstawowej nie ma ani jednego przedmiotu traktującego o ekonomii i gospodarce. Nie ma ani jednego przedmiotu, który kierunkował by młodych ludzi na prowadzenie w przyszłości swoich biznesów. Jestem pewien, że spora część dzieci w podstawówce nie jest w stanie wytłumaczyć skąd się biorą pieniądze w bankomacie :(
@Desseres: zestawienie powinno być w pełnym cyklu aż do matury, bo są przedmioty jak fizyka czy chemia, na które dziecko zaczyna chodzić później.

Nie bronię religii. Jestem ateistą. Chciałbym tylko bardziej miarodajne zestawienie.