Wpis z mikrobloga

Jeśli się dziwicie, czemu Polska wygląda, jak wygląda, głosuje - jak głosuje i generalnie osuwa się cywilizacyjnie, to zastanówcie się przez chwilę:

W szkole dzieci mają OSIEM RAZY WIĘCEJ religii niż wiedzy o społeczeństwie.

W szkole dzieci mają TRZY RAZY WIĘCEJ religii niż informatki.

W szkole dzieci mają WIĘCEJ religii niż: chemii, fizyki, biologii i techniki ŁĄCZNIE.

Tym z Was, którzy edukację odbierali jeszcze w starym systemie nie muszę przypominać, kto to powiedział, a młodzi może sobie wyguglują:

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie!"
#bekazpisu #dobrazmiana #edukacja
Schulz - Jeśli się dziwicie, czemu Polska wygląda, jak wygląda, głosuje - jak głosuje...

źródło: comment_1598966436kBTzoNK4USrF0sPTx5Ruge.jpg

Pobierz
  • 128
A teraz wyobraźcie se co by było gdyby zamiast tych 600 godzin uczenia alogicznego GÓWNA, było 600 godzin podstaw przedsiębiorczości, albo podstaw ekonomii. Pod warunkiem, że uczyliby ludzie kompetentni, ale to inna historia.

@somskia: @Schulz: za moich czasów nie było tyle religii, ale też była w środku dnia. Chociaż byłem wtedy względnie wierzący (co niedziela do świątyni) to jak zobaczyłem kretyna, z którym mieliśmy mieć lekcje to powiedziałem starym, że
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@Schulz: Uważam, jako osoba wychowana w katolickiej rodzinie, że religia w szkole to patologia. Zwłaszcza, gdy religię prowadzi jakaś szurnięta katechetka.
#!$%@?. Straszenie dzieci diabłem, albo że bozia z nieba je ukarze?
W szkole średniej nie lepiej. 95% uczniów ma ten przedmiot w dupie. 4% się przykłada, bo chce mieć piękne świadectwo, a 1% to jakiś świetojebliwek, który ma jeszcze w pamięci szurniętą katechetkę z podstawówki. To po prostu strata czasu
@Schulz: Z jednej strony dobrze, bo osiągną odwrotny efekt. Zamiast przybliżyć jakoś ludzi do kościoła, to oni jeszcze bardziej ich do siebie zniechęcają ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Schulz: #!$%@? Polska z tak słabą gospodarką i armią w takim miejscu na mapie w tych czasach musi wbijać religie. Co nam pozostało? Za mało czasu na inne skile, które pozostałe kraje mają wysokie. Obywatele będą mieli wysoki poziom wiary i na tym przetrwamy, jeszcze podziękujesz władzy