Wpis z mikrobloga

Jeśli się dziwicie, czemu Polska wygląda, jak wygląda, głosuje - jak głosuje i generalnie osuwa się cywilizacyjnie, to zastanówcie się przez chwilę:

W szkole dzieci mają OSIEM RAZY WIĘCEJ religii niż wiedzy o społeczeństwie.

W szkole dzieci mają TRZY RAZY WIĘCEJ religii niż informatki.

W szkole dzieci mają WIĘCEJ religii niż: chemii, fizyki, biologii i techniki ŁĄCZNIE.

Tym z Was, którzy edukację odbierali jeszcze w starym systemie nie muszę przypominać, kto to powiedział, a młodzi może sobie wyguglują:

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie!"
#bekazpisu #dobrazmiana #edukacja
Pobierz Schulz - Jeśli się dziwicie, czemu Polska wygląda, jak wygląda, głosuje - jak głosuje...
źródło: comment_1598966436kBTzoNK4USrF0sPTx5Ruge.jpg
  • 128
@Schulz mam córkę która dzisiaj poszła do drugiej klasy. Po pierwszej klasie już byłem #!$%@? bo żeby ta religia jeszcze była czymś jak teologia to by było super ale nie... To jest urabianie owieczek od malego. Strasznie mnie to #!$%@?. Ten sposób pisania wiadomości w librusie przez katechetkę. W mailach statywy typu Jezus jest wielki itp
Młoda lubi religie więc sobie chodzi ale mnie to bardzo boli. Mi rodzice dali wybór i
@Schulz: pozycja języka polskiego to też porażka. Większość polskiego to idiotyczne wkuwanie formułek, które powinni znać tylko lingwiści i analiza bełkotu romantyków lub młodopolskich ćpunów ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Schulz: wf i religia to 1368 godzin straconych. Rządzący w tym kraju mają kalafior zamiast mózgu.


@provotor: kiedyś WF to było marnowanie czasu. Teraz, gdy odlepienie dzieciaka od komórki, komputera czy telewizora jest zajęciem ekstremalnym, taka ilość ruchu ma szansę uratować choć część z nich od kalectwa.
Fajnie, jakbyś pokazał, jak to wygląda w innych krajach. Np. u naszych sąsiadów. Mielibyśmy jakieś porównanie, czy tylko u nas jest aż tak źle.


@pCiupaga: Religia jest w szkole w 25 z 27 (W UK też jest) krajów europejskich (nie ma we Francji, Luksemburgu i Słowenii)
@Schulz: opie skąd to masz, też mogę sobie napisać że wg rozporządzenia nr dziura w dooopie będzie teraz 1000h nepalskiego i coście scooooorvysyny uczynili z tą krainą
taaaak, tylko w wielu tych krajach nie jest to religia taka jak u nas, a raczej wiedza o religiach, gdzie nie ma mowy o jakiejkolwiek indoktrynacji.


@saper_vodiczka: Przez 20 lat rządziły Polską chyba wszystkie partie, żadna z nich nie wycofała religii, na Pis głosowało 40% ludzi, połowa nie głosowała (miała to w dupie). Prawda jest taka że ludzie chcą religii w szkole, 85% dzieciaków jest ochrzczona, jak się nie podobają rządy
W szkole dzieci mają WIĘCEJ religii niż: chemii, fizyki, biologii i techniki ŁĄCZNIE.


@Schulz: 152 + 152 + 190 + 114 = 608, a więc dokładnie tyle co religii, a nie więcej ( ͡º ͜ʖ͡º)

No i konkretniej w szkole podstawowej. A więc też w klasach 1-3, gdzie na religii pewnie rysują, na WOSie, gdyby mieli, to robiliby to samo. Może by i można stworzyć jakiś