Wpis z mikrobloga

Jeśli się dziwicie, czemu Polska wygląda, jak wygląda, głosuje - jak głosuje i generalnie osuwa się cywilizacyjnie, to zastanówcie się przez chwilę:

W szkole dzieci mają OSIEM RAZY WIĘCEJ religii niż wiedzy o społeczeństwie.

W szkole dzieci mają TRZY RAZY WIĘCEJ religii niż informatki.

W szkole dzieci mają WIĘCEJ religii niż: chemii, fizyki, biologii i techniki ŁĄCZNIE.

Tym z Was, którzy edukację odbierali jeszcze w starym systemie nie muszę przypominać, kto to powiedział, a młodzi może sobie wyguglują:

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie!"
#bekazpisu #dobrazmiana #edukacja
Pobierz Schulz - Jeśli się dziwicie, czemu Polska wygląda, jak wygląda, głosuje - jak głosuje...
źródło: comment_1598966436kBTzoNK4USrF0sPTx5Ruge.jpg
  • 128
@mozaika: wf to strcona godzina, i tak mało kto czwiczy, mowie ze maja mozliwosc zmiany religi na teologie i to ma jakis duchowy sens


@RedBaron: Mylisz chyba teologie z religioznawstwem.
Teologia to takie samo mambi dżambo jak religia, tylko na uczelni wyższej.

Powinna być filozofia i tam religie poruszane jako część wiekszej ilosci materialu.
@Hatifnati: Znajdz więcej informacji, fajnie to opisz i rób znalezisko :) Moim zdaniem to znalezisko bez źródła to jakaś manipulacja, nie chce mi sie wierzyć w taką ilość godzin religii, jak przeglądałem gdzieś plany lekcji przykładowe z internetu to były 2 godzin religii tygodniowo.
@HienaCmentarna87: Jestem jeszcze zbyt nieśmiała na pisanie poważnych postów/znalezisk () Na razie wolę komentować i cieszyć się z tego, że dotrę tym do kogoś.

Też mnie irytują te braki w źródłach. A najlepsze jest to, gdy komuś odpiszesz na taki post bez podania źródeł, a on chce źródła, bo inaczej nie uwierzy XD

OP po prostu wliczył religię z klas 1-3 (gdyby jej nie wliczył, to w
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Desseres: zajęcia z religii powinny być organizowane przez Kościół w parafii i kto chce niech sobie chodzi lub posyła dzieci. Kiedyś były szkoły niedzielne i tam dzieci chodziły, a te godziny religii w szkole można by zamienić na religioznawstwo i etykę, na pewno dzieciaki by skorzystały zdobywając wiedzę na temat innych religii i kultur.

Sama pamiętam ze szkoły, że lekcje religii niczego za bardzo nie uczyły oprócz wkuwania modlitw na pamięć.