Wpis z mikrobloga

Dużo domów się buduje teraz w Polsce. Ja jednak nie rozumiem kim trzeba być i co mieć w głowie by do nowego domu wstawiać sobie: okna plastikowe (PVC), panele sztuczne czy piec na węgiel czy jakiś ekogroszek, a domy takie przeważają w Polsce.
Jedynymi słusznymi oknami są okna drewniane, na podłogi panele drewniane (np. Kährs czy Barlinek) czy zwykłe deski, a do ogrzewania pompa ciepła/gaz, ewentualnie jakiś Jøtul dodatkowo. Wolałbym zrezygnować z wielu rzeczy (np. mniejszy telewizor, słabszy sprzęt), ale wstawić to.
Ja rozumiem, że ktoś jest biedny i nie ma kasy i chce mieć dom, ale różnice nawet 50 tys. przy całej budowie domu są, uważam do zniesienia i można tak zrobić by dać radę.
Do tego polskie domy, nawet pomijając najgorsze materiały, są strasznie wykończone, totalnie bez gustu żadnego.
Po czasie spędzonym w Skandynawii, gdzie np. okien plastikowych czy piecy na węgiel praktycznie nie ma (ja nie widziałem ani jednego domu z czymś takim), polskie domy wydają mi się totalnie brzydkie, tandetne, dziadowskie i kiczowate po prostu.

Tak powinien wyglądać dom:

#dom #budownictwo #ciekawostki #mieszkanie #drewno #materialoznawstwo #europa #energetyka #zdrowie #ekologia #polska #budowa #nauka #skandynawia
projektjutra - Dużo domów się buduje teraz w Polsce. Ja jednak nie rozumiem kim trzeb...

źródło: comment_1598809357EJM9HgfEuqGcCVsI3Q87PK.jpg

Pobierz
  • 51
  • Odpowiedz
@Pitzonik: to tak od siebie dodam, że drewniane okna trzeba impregnować i dbać o nie najlepiej raz do roku nie wiem jak teraz ale kiedy mialem przygody z montażem okien i drzwi, okna drewniane w gwarancji mialy wpisane, że jeżeli sie ich nie impregnuje okna tracą gwarancje (jako skrót myślowy okna - okna plus rama)
  • Odpowiedz
Kto w życiu miał raz okna drewniane lub inne elementy z drewna które są użytkowane na codzien lub przez warunki atmosferyczne to wie ile jest z tym #!$%@? . Szlifowanie , lakierowanie , wymiana spróchniałych elementów , sztukowanie wypaczonych desek. Nie dziękuję wolę plastik lub beton
  • Odpowiedz
@projektjutra: okna plastikowe są ciepłe i dosyć tanie, panele na podłogę chociażby dlatego ze maja dużo mniejszy opór cieplny co się przydaje przy ogrzewaniu podłogowym, z piecem się zgodzę bo moim zdaniem powinno sie iść obecnie albo w pompy ciepła albo piece gazowe
  • Odpowiedz
@Napleton: to multikonto spamera @johanlaidoner.
Jego wpisy to wałkowanie tych samych tematów:
Skandynawia najlepsza, Polska ma najgorsze powietrze w Europie, ekologia, Polacy to debile, RPA, kraje bałtyckie, czasami nawet Hitler i rasistowskie teorie rasowe (Germanie najlepsi a Słowianie to podludzie), itp.
Dostał perma za flood i multikonta podczas bycia zbanowanym. Założył ponad 100 multikont, nie wiem tylko czemu to nie jest zbanowane. ( ͡° ʖ̯ ͡
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pitzonik: mam 10 lat PCV średniej klasy niższej raczej (nie najtańsze, ale też nie wywaliłem niewiadomo ile) i jest ok.
  • Odpowiedz
@projektjutra: Nie, to też wcale nie jest kiczowate :) A okna drewniane to super sprawa, takie bardzo szczelne są.


@not_me: u teściów są okna drewniane zakładane jakieś 15 lat temu. Tak idealnie działających okien (w tym wiele na południe, bez krzty cienia) jeszcze nie widziałem, nawet nowe plastiki u mnie czasami coś nie zaskoczą za pierwszym razem... Ale to chyba jedyne dobre drewniane, jakie widziałem.

A co do
  • Odpowiedz
  • 4
@projektjutra Widać że #!$%@? sie znasz xD. Mam podłogę drewnianą, z #!$%@? miękkiego drewna i oddał bym wszystko żeby miec panele. Czemu ludzie biorą węgiel albo ekogroszek? Poczekam aż dorobisz sie swojego domu z centralnym na gaz i butlą koło domu bo nie ma możliwości doprowadzenia gazu jak w większości miejsc w Polsce i wyjebeisz w zimę 3500zł na ogrzewanie za miesiąc. Ja ratuję się kominkiem i darmowym drewnem z drzew
  • Odpowiedz
@Pitzonik wolam, okna 17 lat here. Drewniane, niby wtedy z górnej półki. Lekko przydymione no po wstawieniu dzika petarda. I w zasadzie do dzis tak jest. Ramy nie spuchły, ciepło trzymają ale mam zupełnie inny problem niz Ty. Ta warstwa pomiędzy dwoma szybami sie rozszczelnila w niektórych i okna sie "pocą" od srodka. Problem występuje tylko od strony zachodniej. Wyglada to bardzo szpetnie jakby ktos okien nie domyl celowo ( ͡
  • Odpowiedz
@projektjutra: częściowo się zgadzam. Od półtora roku remontuję dom i o ile piec tak, nie mogę się doczekać, żeby zrobić pompę za rok/dwa, o tyle np. nie ma u mnie opcji na podłogę z drewna, bo mam czwórkę zwierząt i małe dziecko. Panele mogę wymienić sama w jeden dzień w razie czego, deski to duży koszt i duża robota. A ślady pazurów bardziej widać na drewnie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Bananada: wygląd, a reszta zależy od jakości. Można mieć bardzo dobre okna drewniane i bardzo kiepskie plastikowe, co się wypaczą po 5 latach
  • Odpowiedz