Wpis z mikrobloga

Pisałem kolejny "wysryw" i zrezygnowałem bo ile można... Ale jednak to trzeba opisywać. Więc obecna ekipa wróciła o 3 w nocy. Cicho bo TYLKO się przebudziłem, ale mimo wszystko mnie obudzili, poszurali krzesłami w kuchni i CHYBA było cicho. Teraz przez 30 minut dwie dziewczyny za ścianą biegały po mieszkaniu w obcasach szykując się na imprezę. By w końcu wyjść i HHIHIHIHIHIHIHIHIH na korytarzu pod moimi drzwiami. Drzwi się non stop otwierają, winda jeździ góra dół, walą drzwiami NO NORMALNE ZACHOWANIE w bloku mieszkalnym o 23, NO nic nadzwyczajnego, wcale to nie przypomina hotelu, nic a nic. Różowa nie wytrzymała i ich opierd#liła, to się przy okazji dowiedziała że puszczają głośno muzę po drugiej stronie bloku XD... U nas było słychać tylko ich bieganie w szpilkach jakby coś remontowały w sobotę młotkiem.
Oprócz tego oczywiście pozostają nieuchwytne i kompletnie poza zasięgiem jakiejkolwiek kontroli lokale z bloku obok, gdzie wręcz nie ma zapisu o zakazie imprez więc walą tam tabuny nastolatko-studento-imprezowiczów. I jak pisałem ten kolejny wysryw to z podwórka usłyszałem gromkie "UUUUUAAAAAAHHHHHHHHHHHHH" "UUUUUUUUUUUUU!!!!!!!!!!" "AHHAHAHAHAHAH", co się okazało? Dwie Karyny oznajmiły że idą do klubu całemu podwórku, dam sobie konto zbanować na wykopie że oznajmią też że wróciły tak 3-4 nad ranem.

Tego jest tak wiele, tych turystów widzę codziennie tyle ładujących się przez bramy że to już tylko tak piszę żeby się wyżalić... Nic z tym zrobić się nie da.
Bądźcie czujni w swoich domach, w sypialnianych dzielnicach gdzie jest przewaga normalnych lokatorów (u siebie mam 4vs reszta mieszkań) walczcie jak tylko wykryjecie że się rak pojawił. Od razu do administracji, zgłaszajcie do urzędu żeby przeprowadzili kontrolę, każdą imprezę (zawsze) od razu na policję, informacja dla dzielnicowej, i wyśledźcie czy w ogóle jest wynajmowane legalnie (skarbówka to najcięższe oręże jeśli można go użyć), i pogadajcie ze swoimi sąsiadami opisując jaki powiew nienormalności taki lokal przynosi.

#airbnbtorak #bookingcomtorak #wynajemkrotkoterminowytorak #wynajemkrotkoterminowy #bookingcom #wynajem #turystyka #zaklocanieciszynocnej #zaklocaniespokoju #warszawa
#airbnbtorak
  • 8
@p____w: zależy co, te lokale tak bo tylko ja tu zostałem, cały blok krótkiego najmu. Jest nas 5 może mieszkańców stałych. W drugim bloku jest więcej stałych mieszkańców i oni też nad ranem już wychodzą patrzeć kto tak drze ryja, ale widzę że to wczesne etapy buntu bo policji jeszcze nie wzywają i na razie widać ten wstępny szok co się dzieje. A to dlatego że w tym sezonie (bo covid)
@p____w: tyle ile mogę, a można niewiele przy obecnych rozwiązaniach prawnych. Zawiadomiłem administrację, dzielnicową, wzywam zawsze policję, gadałem z właścicielką (strata czasu), z radną, z urzędem miasta gdzie trzeba zgłaszać takie obiekty do rejestru (nie jest zgłoszony), pisałem do 2 polityków maile bo wnosili oni interpelacje w sprawie krótkiego najmu i do związku miast polskich, ale nie dostałem żadnej odpowiedzi. Tyle. Nie ja jeden walczę, ale my walczący jesteśmy rozproszeni i