Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Piszę z anonima, bo w sumie nie wiem, ale jakoś nie chce się podpisywać nickiem.

Mirki, Mirabelki, z depresją czy też bez niej, ale może kogoś takiego macie w rodzinie, albo tak jak ja - jako partnera, a raczej partnerkę. Zwracam się do was z prośbą o protipy, jak radzić sobie z depresją mojej partnerki? Na co zwrócić szczególną uwagę, czego kategorycznie nie robić, jak postępować? Cholerstwo jak tylko zbliża się jesień skutecznie ją na parę miesięcy przygasza, gdy wszystko rozkwita tj wiosna i lato to jest niebo a ziemia.. No i staje znów przed takim okresem - drugi to już raz.

Ja wiem, że każdy jest inny i to co na jednego działa, na drugiego niekoniecznie musi, ale przeczytam każdą poradę. Uprzedzając - tak, próbowałem rozmawiać, ale nie chce nic powiedzieć tylko płacze, mówi że sama nie wie. Że ma wahania nastrojów i samopoczucia od b.dobrego do koszmarnego, z przewaga koszmarnego. Nie, nie ma ChAD(a), przynajmniej tak twierdzi jej psychiatra, niestety depresja potwierdzona.

Ja sam nie jestem najbardziej dynamiczny, zmagam się ze swoimi problemami, ale serce mi się kraje, jak widzę że uśmiechnięta i radosna osoba nagle wygasa i staje się jedynie jej cieniem, który z dużym wysiłkiem funkcjonuje jeżeli mowa tu o czynnościach codziennych.

Zawolam tez nerwica, bo ta tez co prawda byla, ale teraz wygaszona na rzecz depresji tak mi sie zdaje.

#depresja #nerwica #psychiatria #psychoterapia #psychologia

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f48140dd2fae759452857d6
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 6
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: po prostu przy niej bądź. Nie próbuj zmieniać jej humoru na siłę, bo będzie czuła presję, a to tylko pogorszy sytuację, przez ten stan musi po prostu przejść. Spędzaj z nią czas, przytulaj, mów że przy niej jesteś i że kochasz. Daj jej poczuć, że akceptujesz ją razem z depresją.

A leki nie pomagają? Może czas zmienić na inne? Chodzi na psychoterapię w tym okresie?
  • Odpowiedz
OP: Tu OP
@chmurapiroklastyczna: @13czarnychkotow: no chyba pomagaja w takim sensie, ze w ogole wyjdzie z domu, zajmie sie jakimis rzeczami ktore daja dochod i sa jednoczesnie zainteresowaniem, bo poki co na prace nie ma sily, taka etatowa. Bez tego by pewnie nie wyszla z domu i tylko plakala albo miala ciagle ataki paniki. Chodzi na terapie

Eh, bylo tak cudownie, kilka dni temu #!$%@? sie pogoda i jakby
  • Odpowiedz