Wpis z mikrobloga

@Cheeseburgg: albo jescze gorzej - wie, że ci w #!$%@? zależy i że będziesz go prosił, niby cię kocha, ale jednak wiedząc o co ci chodzi i tak każe ci na kolanach błagać o pomoc. No super miłość.
  • Odpowiedz
@Cheeseburgg: to nawet zabawne czytać dyskusję prowadzoną przez osoby, które nie mają zielonego pojęcia o czym rozmawiają XD
To coś jak dzieci w przedszkolu sprzeczające się o to, czy deszcz pada, bo siusiają aniołki, czy dlatego, że chmury płaczą z powodu brzydkiej pogody XD
  • Odpowiedz
@Cheeseburgg: co ci mam wytłumaczyć?
Na temat modlitwy zostało powiedziane już bardzo wiele.
Po pierwsze - naźródleńsze źródło:
Ewangelia wg św Mateusza, rozdział 6

5 Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Zaprawdę, powiadam wam: otrzymali już swoją nagrodę. 6 Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się
  • Odpowiedz
@Cheeseburgg: Trochę narcyz z tego bóstwa, ze tak bardzo pragnie uwielbienia. Zresztą jak bardzo skupionym na sobie trzeba być żeby 10 przykazań gdzie masz np. „Nie zabijaj” zacząć od siebie - będziesz wielbił tylko mnie, ba nawet wypowiedzenie jego imienia w mniemaniu boga jest ważniejsze xD Spoko, ale wyglada na wyjątkowo toksycznego. Gdybym był bogiem, nawet przez myśl by mi nie przeszło ze te ludziki maja mnie czcić. On bardziej dziecko
  • Odpowiedz
Zresztą jak bardzo skupionym na sobie trzeba być żeby 10 przykazań gdzie masz np. „Nie zabijaj” zacząć od siebie - będziesz wielbił tylko mnie


@Camilli: Bóg jest Ojcem.
Jak uczysz zasad dziecka, to zaczniesz od: "ja jestem twoim tatą i mnie masz się słuchać, dzięki temu będziesz bezpieczny", czy "idź zapytaj sąsiada spod czwórki, czy możesz iść pograć w piłke na ulicy"? XD
  • Odpowiedz
@dominowiak: Jakim ojcem? Nie utrzymywał mnie, słowem się nie odezwał, nie pokazał jak się wkręca gniazdko i nie zabrał na ryby. To już lepszym ojcem będzie alimenciarz bo przynajmniej musi płacić. Jest co najwyżej stworzycielem. I to takim z rozdętym ego. Ze on ma mnie czegokolwiek uczyć? Niech zacznie od siebie, bo patrząc na świat, kompetentny to on z pewnością nie jest. To raczej ja jego mogę pouczyć, ale z pewnością
  • Odpowiedz
@dominowiak:

to nawet zabawne czytać dyskusję prowadzoną przez osoby, które nie mają zielonego pojęcia o czym rozmawiają


Skąd wiesz, że nie mają? Co z tego, że w modlitwa w uniwersum chrześcijańskim może mieć sens na papierze, skoro (przynajmniej z moich obserwacji, statystyk nie prowadzę) znaczna większość samych wierzących tego nie przestrzega?

5 Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się,
  • Odpowiedz