Wpis z mikrobloga

Skąd wiesz, że nie mają?


@AnimusAeger999: zakładam, być może błędnie, po rzeczach, które piszą. (zawsze ktoś może wiedzieć, ale trolować)

Co z tego, że w modlitwa w uniwersum chrześcijańskim może mieć sens na papierze, skoro (przynajmniej z moich obserwacji, statystyk nie prowadzę) znaczna większość samych wierzących tego nie
  • Odpowiedz
@Cheeseburgg: Tak sobie czytam wasze komentarze i ciekawym dla mnie zjawiskiem jest to, że z tego co piszecie, wynika, że uznajecie istnienie boga, tylko że wg was jest "on" chamem ;-)
Swoją drogą w ogóle przypisywanie istocie, która zasługiwałaby na miano Boga - cech zdecydowanie człowieczych (słuchanie, odpowiadanie, posiadanie osobowości) jak i zakładanie, że ta istota bytuje w środowisku trójwymiarowym jest wyrazem płytkiego rozumowania. Jeśli istnieje coś "poza", to na
  • Odpowiedz
@dominowiak:

Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać.


To dlaczego w takim razie są organizowane msze w danej intencji, gdzie publicznie się mówi kto zamówił daną intencję? Czy to właśnie nie jest modlenie się na
  • Odpowiedz
  • 4
@Cheeseburgg modlitwa z prośbami to rzeczywiście słabe. Ale ogólnie w chrześcijaństwie najważniejsza jest modlitwa chwalebna. Ogólnie Bóg po to stworzył ludzi, żeby go chwalili. Można jeszcze przepraszać w modlitwie za swoje #!$%@?, ale w sumie jesteśmy tak #!$%@?, jak nas stworzył, więc nie wiem czy to ma sens.
  • Odpowiedz
To dlaczego w takim razie są organizowane msze w danej intencji, gdzie publicznie się mówi kto zamówił daną intencję? Czy to właśnie nie jest modlenie się na pokaz?


@Margriel: nie wiem gdzie chodzisz na msze, w mojej parafii czytane są intencje, a nie zamawiający intencje. Może pogadaj o tym ze swoim proboszczem, jeśli w twojej parafii jest taka praktyka?

Czyli
  • Odpowiedz
@dominowiak:

Co z tego, że przepisy o ruchu drogowym moga mieć sens na papierze, skoro znaczna część kierowców teo nie przestrzega?

Czy to wina Boga? Albo ustawodawcy?


Nietrafiona analogia jak dla mnie, bo konkretny przyjęty zbiór zasad jest zgoła odmiennym pojęciem od przyjmowanej formy zwracania się do jakiejś istoty wyższej, a OPka nie krytykuje Boga czy jego zasad, tyko właśnie podejście
  • Odpowiedz
@Camilli: Moj koncepcja jest nieco odmienna a ładnie ją podsumowuje to jak boga określa się w Wedach, czyli "neti, neti" - nie to, nie tamto.
Oznacza to, że do wiedzy czym jest bóg nie dojdziesz przez definiowanie czym jest, ale prędzej czym nie jest.
Nazwij to, a wymknie ci się z rąk.
Bóg - Absolut, wg mnie nie posiada ani płci (jak w ogóle można tak płytko domniemywać że ma,
  • Odpowiedz
jest wszechwiedzący ale dal czlowiekowi wolną wolę i sam decydujesz czy chcesz z nim trzymac czy nie


@Pawel993: no skoro wszechwiedzący to przeciez wie czy będziesz znim trzymał xD

No ale jak nie bedziesz trzymał to piekło
  • Odpowiedz
@Cheeseburgg modlenie się to nie tylko proszenie o łaski ale też medytacja nad swoim życiem, wychwalanie Boga i podziękowanie. Btw sam Bóg powiedział "proście a będzie wam dane" no ale co gimboateista może wiedzieć o religii w której rzekomo wszyscy Polacy są wychowani...
  • Odpowiedz
@dominowiak
Czy to wielomostwo zalicza się do modlitwy zielonoświątkowców? Beka ale moi znajomi z tej wiary w jakis sposob zyją najlepiej a argumentem jehowcow jest ze ich modlitwa nie ma sensu bo właśnie brzmi jak wielomostwo
  • Odpowiedz
Czy to wielomostwo zalicza się do modlitwy zielonoświątkowców? Beka ale moi znajomi z tej wiary w jakis sposob zyją najlepiej a argumentem jehowcow jest ze ich modlitwa nie ma sensu bo właśnie brzmi jak wielomostwo


@ishidar: ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Czy to wielomostwo zalicza się do modlitwy zielonoświątkowców? Beka ale moi znajomi z tej wiary w jakis sposob zyją najlepiej a argumentem jehowcow jest ze ich modlitwa nie ma sensu bo właśnie brzmi jak wielomostwo


@dominowiak: jakimś argumentem jest tutaj naśladowanie w modlitwie postaci biblijnych, o których wiemy, że Bóg wysłuchiwał ich modlitw.
  • Odpowiedz