Wpis z mikrobloga

Codzienne refleksje - 21 sierpień 2020

Refleksje uczestników AA dla uczestników AA

..WYSTARCZY SPRÓBOWAĆ

Moja równowaga wypływała z tego, że zamiast żądać otrzymywania czegoś, sam próbowałem dawać.

THE BEST OF BILL, str. or. 46.47

Dopóki próbuję i staram się – z całego serca i z całej duszy – przekazywać innym to, co przekazano niegdyś mnie samemu, i póki nie żądam niczego w zamian – dopóty życie dobrze mnie traktuje. Zanim trafiłem “na Program”, nie bardzo umiałem dawać bezinteresownie. Wtedy nie wiedziałem jeszcze, że dając siebie za darmo, szybko zacznę otrzymywać – wcale tego nie oczekując ani niczego nie żądając. Dziś – jak określił to Bill W.- otrzymuję dar “równowagi” : trwałej przynależności do AA; trwałego spokoju wewnętrznego; i przede wszystkim, trwałej więzi z moją Siłą Wyższą, którą ja osobiście nazywam Bogiem.

#codziennerefleksje - obserwuj, aby otrzymywać powiadomienia lub zablokuj aby ich nie widzieć ;)
#alkoholizm #aa #refleksja #refleksjanadzis #refleksjazranajaksmietana #narkotykizawszespoko #narkotykiniezawszespoko #niepijzwykopem

Tematy przewodnie na lipiec:

Krok ósmy - Zrobiliśmy listę osób, które skrzywdziliśmy i staliśmy się gotowi zadośćuczynić im wszystkim.
Tradycja ósma - Działalność we wspólnocie powinna na zawsze pozostać honorowa; dopuszcza się jednak zatrudnianie niezbędnych pracowników w służbach aa

_______________________________________________________________________
#motywacyjnytekscik na dziś:

Każdy, kto nie ewoluuje, może stać się autoparodią. Muszę ewoluować codziennie, aby zachować własne zainteresowanie tym, co robię.