Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko160
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

568

Kraków podejmuje walkę z piratami na pseudorowerach i hulajnogach

Kraków podejmuje walkę z piratami na pseudorowerach i hulajnogach

Kraków planuje zakup hamowni dla policji, czyli sprzętu ułatwiającego kontrolę np. podrasowanych hulajnóg czy motorowerów udających rowery. Po drogach porusza się wiele pojazdów, których moc silnika przekracza 250W, a zasilane osiągają prędkość powyżej 50 km/h, stwarzając niebezpieczeństwo.

ArnoldZboczek
ArnoldZboczek
z
lovekrakow.pl
dodany: 17.06.2025, 05:58:58
  • #
    rower
  • #
    hulajnoga
  • #
    rowerelektryczny
  • #
    hulajnogaelektryczna
  • #
    prawo
  • 287
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (2)

Lubię za@#$dalać.
FrankDelgado
z youtube.com
  • 10
13-latek zginął w wyniku wypadku na hulajnodze
ArnoldZboczek
z wiadomosci.wp.pl
  • 7

Komentarze (287)

najlepsze

ArnoldZboczek
ArnoldZboczek
Autor
17.06.2025, 06:00:27 via Wykop
  • 297
Oby inne miasta poszły za przykładem jak najszybciej. Coraz częściej na chodnikach mija się baranów jeżdżących na hulajnogach z prędkością nawet 70-80km/h, co jest absurdem. W przypadku jakiegoś zdarzenia, taki ucieknie, bez żadnej odpowiedzialności. A wjezdzajac takim sprzętem w dziecko na rowerku konsekwencje mogą być tragiczne.
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ArnoldZboczek
ArnoldZboczek
Autor
17.06.2025, 07:12:48 via Wykop
  • 127
@HeniekZPodLasu: odwiedź jakieś duże miasto, usiądź przy sciezce rowerowej i obserwuj ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
ZelekZagan
ZelekZagan
ZelekZagan
17.06.2025, 07:20:44 via Wykop
  • 43
@ArnoldZboczek: Dodaj do tego jeszcze Konfiskatę sprzętu.
  • Odpowiedz
kalafiorABC
kalafiorABC
17.06.2025, 07:22:28 via Wykop
  • 205
sprawa powinna być rozwiązana na szczeblu krajowym bo problem jest ogólnopolski
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

kruqo
kruqo
17.06.2025, 07:30:45 via Android
  • 0

Komentarz usunięty przez autora

kruqo
kruqo
17.06.2025, 07:30:45 via Android
  • 0

Komentarz usunięty przez autora

patryk-wuwuw
patryk-wuwuw
17.06.2025, 06:59:06 via Wykop
  • 82
To ja też proszę o podobne działania w mieście #szczecin . Nieraz widziałem jak oni pędzą po chodniku, wjeżdżają na czerwonym na pasy oraz prawie wcale nie pedałują. Ich maszynami nie powinni się poruszać po chodnikach, to wbrew prawu.
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

dzem_z_rzodkiewki
dzem_z_rzodkiewki
17.06.2025, 09:41:31 via Wykop
  • 29
@patryk-wuwuw: oprócz hulajnóg sharingowych praktycznie nic wspomaganego elektrycznie i legalnego w tym momencie nie jeździ po mieście
Oprócz kurierów 50km/h na fatbike dostaną wszyscy, każda hulajnoga jest odblokowana, każdy rower samoróbka zbyt mocny przy dzisiejszych przepisach
  • Odpowiedz
Kajtosz
Kajtosz
17.06.2025, 09:44:55 via Wykop
  • 72
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
smk666
smk666
17.06.2025, 09:07:00 via Wykop
  • 56
Przydałoby się wyjęcie takich mocniejszych ebike'ów z szarej strefy i dopuszczenie ich do ruchu - oczko wyżej niż rower, oczko niżej niż motorower, bo jednak zapełniają one dość istotną niszę (np. skutera fizycznie nie da się garażować w salonie na czwartym piętrze, ebike już tak). Nakaz korzystania z jezdni + wymóg OC ale bez konieczności pełnej rejestracji czy przeglądu. Co do wymogu uprawnień AM nie mam zdania, bo jestem jeszcze z rocznika,
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Dupa01
Dupa01
Dupa01
17.06.2025, 09:24:13 via Wykop
  • 26
@smk666: dokładnie tak i na szczęście mamy mądry rząd, więc na pewno się tym zaraz zajmą...
..a nie, czekaj, mają ważniejsze sprawy, wcześniejszą emeryturę dla tancerzy.

Marzy mi się aby rządy zaczęły w końcu słuchać tego co ludzie potrzebują w naszym prawie, ww temat rowerów, psy agresywne, automatyczna aktualizacja progów podatkowych bazowana na minimalnej czy średniej, .. a nie kurna emerytury tancerzy czy jakieś potyczki o mowę nienawiści.
  • Odpowiedz
smk666
smk666
17.06.2025, 10:49:59 via Wykop
  • 9
Nic prostszego, rejestrujesz pojazd i jeździsz jak motorowerem. Przepisów zmieniać nie trzeba.


@chilon:
No właśnie problem polega na tym, że jak kupisz i zamontujesz zestaw do konwersji albo kupisz taki wehikuł gotowy to nie masz skąd nawet uzyskać homologacji na taki pojazd aby móc uzyskać przegląd i go zarejestrować. To jest właśnie ta szara strefa - istnieją pojazdy bardziej "przenośne" od klasycznego motoroweru ale szybsze i wygodniejsze niż rower, którymi wcale
  • Odpowiedz
Chidder
Chidder
17.06.2025, 10:13:26 via Wykop
  • 36
Sytuacja sprzed kilku dni. Rodzinka pyta się o hulajnogę dla dziecka. Pokazuję taką za 1600 cebulaków. Ojciec roku zadaje pytanie o prędkość. Wiadomo jaka odpowiedź: podaję tą określoną przepisami. "A można zdjąć blokadę?" - pyta się. Tłumaczę, że nie wiem, bo nie pytam się producentów, czy mogę ich sprzętem łamać prawo. "To ja dziękuję w takim razie".
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Chidder
Chidder
17.06.2025, 11:04:35 via Wykop
  • 39
@rem222: Zwariowałeś? Kiedyś musiałem tłumaczyć jednemu oburzonemu dlaczego jego dziecko nie może przetestować hulajnogi na sklepie. Dziecko bez kasku, nie wiem czy potrafi jeździć, wszędzie metalowe półki i narożniki. W końcu mu powiedziałem, że pal licho jak mu się dziecko zabije, ale jak mi wpadnie w oleda za 7 kapci, to mu wystawiam paragon. Dopiero wtedy zrozumiał.
  • Odpowiedz
rem222
rem222
rem222
17.06.2025, 11:09:01 via Wykop
  • 23
@Chidder: Eh bombelkom żałujesz xD
  • Odpowiedz
PiotrWielkopolska
PiotrWielkopolska
17.06.2025, 09:20:05 via Wykop
  • 30
Żal troche tych dzieciaków, którym rodzice kupują hulajnogę, która zapiernicza 20km/h, nie dając im nawet kasku. Nie mówiąc o poświęceniu 30 minut na wytłumaczenie jak nie zapierdzielać jak baran i nie rozbić sobie tego głupiego łba.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

siejeje
siejeje
17.06.2025, 10:40:28 via Wykop
  • 8
@PiotrWielkopolska: U mnie w dalszej rodzinie chłopaczek lat 12 właśnie rozbił sobie swój głupi łeb jadąc na odblokowanej hulajnodze. Ludzie znaleźli go w rowie. Na szczęście żyje, ale ma utratę słuchu w jednym uchu.
Jak widzę ludzie zapieprzających na tych mini kółeczkach bez kasku to jedyne co mi się nasuwa to machajacypapaj.jpg
  • Odpowiedz
mco111
mco111
17.06.2025, 10:41:00 via Wykop
  • 9
@PiotrWielkopolska: Żeby 20 km/h. U mnie we wsi to się rozpędzają z górki 50-60 km/h jadąc we dwójkę bez kasku. No totalny brak instynktu i głupota rodziców. A potem to dramaty.
  • Odpowiedz
wjtk123
wjtk123
17.06.2025, 09:15:52 via Wykop
  • 24
Zapraszam w szczególności na ulicę Mogilską, w pobliżu Ronda Mogilskiego - nie ma słów żeby opisać bezczelność typów na tych skuterach, którzy z dużą prędkością manewrują między ludźmi, w tym często między dziećmi.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

SillyWombat
SillyWombat
17.06.2025, 10:09:22 via Wykop
  • 8
@MagicznyLolek: iii czy musi dojść do poważnego wypadku, żeby coś się zmieniło w tej kwestii?
  • Odpowiedz
PiersiowkaPelnaZiol
PiersiowkaPelnaZiol
17.06.2025, 11:17:13 via Wykop
  • 7
@wjtk123: w krakowie inżynierowi na glovo jeżdżą jak p------i, mnie ostatnio prawie typ na ścieżce jebnał z tyłu sunał z 50km/h bez dawania w ogóle znaku życia.
  • Odpowiedz
ryhu
ryhu
17.06.2025, 10:10:51 via Wykop
  • 14
Niech oni przepisy zmienią, bo policja może im wszystkim skoczyć: co z tego że na hamowni będzie 20km/h i 250w, jak po chwili wstukując kod właściciel odblokuje sobie w komputerze 1000w i 70km/h, a widząc patrol znowu sobie ograniczy.
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ryhu
ryhu
17.06.2025, 12:21:32 via Wykop
  • 2
@stash:

Po co mają sprawdzać jak widać było, że jechał na manetce?


@stash: ale jakbyś mandat miał dostać bo na oko jechałeś za szybko, to byś nie przyjął, nie? Wtedy to już tak nie działa, że przecież policjant widział, że za szybko - wtedy musi być radar i to z homologacją xD
  • Odpowiedz
ryhu
ryhu
17.06.2025, 13:19:35 via Wykop
  • 1
@stash: no właśnie tam jest o mocy znamionowej. A nie maksymalnej.

Mam silnik o mocy maksymalnej 1000W ograniczony elektronicznie do pracy z mocą znamionową do 250W, czyli zgodny z przepisami.

A, że potencjalnie może jechać szybciej, przy teoretycznym odblokowaniu? To nic nie zmienia, bo przecież jest zablokowany.
  • Odpowiedz
niebotyk99
niebotyk99
17.06.2025, 09:58:09 via Wykop
  • 12
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

jamajskikanion
jamajskikanion
17.06.2025, 11:10:48 via Wykop
  • -6
@niebotyk99: obserwacja z Holandii, ograniczone skutery na drodze rowerowej są o wiele mniej niebezpieczne niż elektryki dlatego że skuter słyszysz, ma względzie dobre hamulce, światła itd. Z kolei rower elektryczny ma taki osprzęt jaki akurat pan chińczyk wymyślił (80km/h i hamulce szczękowe? Why not) i nie masz bladego pojęcia kiedy cię wyprzedza jadąc 2/3 razy szybciej
  • Odpowiedz
niebotyk99
niebotyk99
17.06.2025, 15:49:23 via Wykop
  • 3
@jamajskikanion: idąc tym tokiem rozumowania to traktor na DDR jest najbezpieczniejszym środkiem transportu. Jedzie powoli i hałasuje jak startujący samolot.
  • Odpowiedz
rumapark
rumapark
17.06.2025, 12:31:38 via Wykop
  • 11
Była spora ankieta na temat hulajnóg elektrycznych (brało udział około czy ponad 1k osób) i 70% było za tym, aby mieć możliwość rejestracji pojazdu, wymogu kasku, ograniczenia prędkości na DDR do 35 km/h, i zezwolenia jazdy po jezdni do ograniczenia w danym miejscu, czyli powiedzmy, że w mieście klasycznie 50 km/h. Ludzie są gotowi ponieść koszta, aby móc normalnie się poruszać tymi pojazdami. Natomiast pytania o hulajnogi elektryczne (które są szybkie) od
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 7
  • Strona 1 z 7
  • >

Hity

tygodnia

Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
2407
Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
2079
Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik
Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik
2003
Clint Eastwood kończy 96 lat
Clint Eastwood kończy 96 lat
1782
SENSACJA na Roland-Garros! Maja Chwalińska w półfinale!
SENSACJA na Roland-Garros! Maja Chwalińska w półfinale!
1772
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #szosa
  • #rowery
  • #gravel
  • #mtb
  • #kolarstwo
  • #rowerowyrownik
  • #pytanie
  • #sport
  • #heheszki
  • #serwisrowerowy
  • #kiciochpyta
  • #bieganie
  • #rowerowywroclaw
  • #podroze
  • #spierdotrip

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking