Wpis z mikrobloga

@Gaku745: dlaczego jest ich niezbyt wiele, skoro mają naturalną przewagę konkurencyjną? Dlaczego od 200 lat prób utworzenia takich struktur nie osiągnęły one żadnego, nawet jednostkowego sukcesu, już nie mówiąc o zyskiwaniu przewagi na rynku?

Są trochę dyskryminowane na wolnym rynku rynku.


Nie, nie są. Lewicowe inicjatywny gospodarcze, odwołujące się do ideałów traktowania pracowników tak, jak powinno się według lewicy traktować pracowników, mają naturalną przewagę poparcia ludzi zaangażowanych ideologicznie - a
  • Odpowiedz
@Kaijot: No, jeśli związek zawodowy zadecyduje że każdy powinien zarabiać po równo według wniesionego czasu pracy, no to wtedy chyba by wyszedł taki mutualizm. Czemu nie? Bo ja wiem, szczerze mówiąc sam się waham, rynkowy socjalizm to i tak jest rozwiązanie tymczasowe, a nie permamentne.
  • Odpowiedz
Co stoi na przeszkodzie by robotnik założył kapelusz z cylindrem?


@Doomer: czemu nie startowałeś z kulczykiem w przetargu na budowę autostrady? Czemu nie żyjesz z wynajmu mieszkań? Czemu nie zbudujesz hotelu?
  • Odpowiedz
@Gaku745

każdemu według potrzeb


Potrzeby ludzkie są nieograniczone, a zatem niemożliwe do zaspokojenia ograniczonymi zasobami. To tyle w kwestii realizmu gospodarki socjalistycznej, dziękuję bardzo.
  • Odpowiedz
@Gaku745 jak czytam co piszesz, to mi trochę witki opadają. Przede wszystkim, zostanie multimiliarderem w dzisiejszych czasach, to połączenie tytanicznej pracy, ogrom szczęścia, dużego skilla i możliwości intelektualnych.

Weźmy sobie Warrena Buffeta. W wieku 20 lat miał 9k $, z których w 5 lat zrobił 100+k na giełdzie. Dostał ofertę zostania wspólnikiem funduszu inwestycyjnego, w którym pracował, ale odmówił. Chciał wyciągać z giełdy 10% rocznie, ale wyciągał ponad 20%, co robił regularnie przez wiele lat. Ostatnie lata trochę zwolnił, ale nadal jest najlepszym inwestorem na świecie.

Jak poznałem ich życiorysy, to odechciało mi się być tak ultra bogatym, bo oni nie mają życia osobistego, tylko praca, praca, praca.
  • Odpowiedz
@Gaku745: Odpowiedz mi szczerze. Ty naprawdę wierzysz w te pierdoły, które wypisujesz czy dobrze trolujesz? Pytam serio bo dla zdrowego psychicznie człowieka takie coś to wstyd nawet anonimowo na wykopie.
  • Odpowiedz
@Silvervend:

jak czytam co piszesz, to mi trochę witki opadają. Przede wszystkim, zostanie multimiliarderem w dzisiejszych czasach, to połączenie tytanicznej pracy, ogrom szczęścia, dużego skilla i możliwości intelektualnych.

Chcesz mi powiedzieć, że milliarder wstawał 2000 000x wcześniej, niż przeciętny pracownik, pracował 2000 000x razy więcej, 16 000 000 godzin dziennie i zarobił sprawiedliwie na swój majątek?

Załóż sama firmę i nie traktuj ludzi jak niewolników. Niech dostają wypłatę w udziałach
  • Odpowiedz