Wpis z mikrobloga

Jeżeli coś podpaliłaś to może lepiej nie mów, ale zastanawiam się czy np. coś robisz w tym kierunku skoro tak bronisz tego toku myślenia.


@CyfrowyD: nic nie podpaliłam, ale moja działalność jest 100% pokojowa albo informacyjna. M.in. tu na wykopie. Nie jest to może dużo, ale liczę na to że ktoś się zainteresuje tematem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Gaku745: W ogóle nie rozważasz praktycznego aspektu wszystkiego o czym piszesz. Nie podoba ci się obecny rozdział siły i majątku. Żeby rozwiązać ten problem trzeba by stworzyć siłę mogą decydować o tym jak ten podział będzie wyglądać i potem ten podział egzekwować. Kto będzie pilnował pilnującego?
  • Odpowiedz
@Doomer: Stoją na przeszkodzie fakty. A fakty są takie, że bogaci budowali bogactwo pokoleniami, dobrze to widać w krajach zachodu np w USA. Ludzie się podorabiali kosmicznych majątków na niewolnictwie i kolonizacji, a teraz ich potomkowie mają potężne przedsiębiorstwa.

A ty teraz doradzasz klasie robotniczej, żeby zwolnili się z tych przedsiębiorstw i sami takie pozakladali. Uczciwie, zgodnie z prawem, płacąc rzetelnie podatki i nie mordując ludzi, tak jak robili to
  • Odpowiedz
Jak ukradł? Przecież osoba A umawia się z osobą B na wykonanie danej pracy.


@RexxarHell: Tak, bo alternatywą jest życie w nędzy i bezdomność. Jeśli przystawię ci pistolet do twarzy i powiem "zwal na moich oczach w tej chwili konia, albo strzelę", mogę wg. twojej logiki uargumentować, że jeśli zwalisz konia to teoretycznie zrobiłeś to dobrowolnie, z własnej woli, bo przecież dostałeś wybór - albo walisz, albo dostajesz kulkę w
  • Odpowiedz
@i_found_a_whistle: Siła leży w nas, w ludziach. Nie potrzebujemy dozorców i strażników, którzy będą pilnować nas jak mamy żyć. Oczywiście na początku na pewno będzie trudno. Przejście z feudalizmu na kapitalizm też nie było usłane różami.
  • Odpowiedz
@Gaku745: A przeczytałaś ten artykuł? Jakie przeszkody są tam wymienione:

- pracownicy muszą wziąć na siebie ryzyko porażki przedsięwzięcia. Czyli tak, jak każdy kapitalista.
- związane z tym problemy z kredytowaniem, bo spółdzielnie nie dają możliwości kontroli inwestorów na działanie spółdzielni. Czyli problem wynika z samej natury spółdzielni, jako odrzucającej dla ludzi, którzy chcieliby ją wesprzeć.
- koszty rozpoczęcia działalności mogą być nierównomiernie rozłożone, a założyciele spółdzielni mogą nie dostrzegać korzyści materialnych z
  • Odpowiedz
@Gaku745 kapitsl i srodki produkcji nie moga nalezec do wszystkich. To nie wypali i zbankrutuje w konkurencji ze swiatem. Musi nalezec do chciwych, bo oni beda ko kurowac ze soba i tworzyc nowe dobra i nowe srodki produkcju. Tym chciwym milionerom i miliarderom trzeba tylko zalizyc skuteczny kaganiec, zeby nie zatruwali srodowiska i dzirlili sie czrscia zysku, a to dla politykow jest zbyt trudne. Kapitalizm jest lepszy niz socjalizm.
  • Odpowiedz
@bh933901: artykuł pokazuje tylko że są pewne bariery nad którym da sie pracować, a istnieją benefity z takiego rozwiazania, w tym to które mnie interesuje, czyli szczęście i zadowolenie pracowników z pracy.
  • Odpowiedz
@dzikdzikdzik:

To nie wypali i zbankrutuje w konkurencji ze swiatem.

Marx był tego świadomy dlatego był zdania że rewolucja komunistyczna musi być globalna. Ale póki co spółdzielnie pracy są dobrym krokiem do przodu.
  • Odpowiedz