Wpis z mikrobloga

@Gaku745: Historia była kontynuacja naszej rozmowy. Potem było podsumowanie tego co ja uważam na temat komunizmu ogólnie. Nie próbuj przeinaczać moich wypowiedzi bo pomimo różnicy swiatopogladowej uważałem cię za osobę rozsądna ale to wrażenie możesz szybo zepsuć.
  • Odpowiedz
@S-Type: Oczywiście, w socjalistycznym przedsiębiorstwie kapitał jest wspólny, więc w pewnym sensie każdy go pokrywa.

Oczywiście różnice między wynagrodzeniami też nie przekrywają ustalonej przegłosowanej proporcji np. 1:9, więc ludzie też lepiej zarabiają, czego się nie da powiedzieć o obecnym kapitalizmie.
  • Odpowiedz
@Doomer: To, że nie ma kapitału początkowego, brak wykształcenia, dziedziczna bezradność i inne czynniki.
Zresztą ten obrazek pokazuje januszexy, a nie normalne firmy, bo w normalnych firmach szef docenia to co robią pracownicy i nie traktuje tego (ich pracy) jako obowiązek i robienie im łaski, że ich zatrudnił i nie kombinuje jakby ich tu ciągle przekręcić lub wycisnąć jak cytrynę. I nie robi tego tylko z altruistycznych pobudek, bo dobrze
  • Odpowiedz
  • 60
@Gaku745 Ciekawe, co by na to powiedzieli pracownicy mojego biura podróży, bo od marca dokładam do tego interesu kilka/kilkanaście tysięcy miesięcznie. Na pewno byliby teraz zachwyceni pomysłem podziału kosztów. Dobrze, że to nie jedyna moja działalność, bo mogłoby być średnio... ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Gaku745: przecież żaden z nich nie odziedziczył majątku. Bill Gates nie zamierza pozostawić majątku dzieciom. A historia potwierdza, że odziedziczone majątki często znikają. Polecam książkę "The Billion Dollar Secret:", napisaną przez Polaka Rafała Badziaga.
  • Odpowiedz
@Gaku745 to cytat po prostu, wydaje mi się że trochę się zapedziłaś nie jeszcze jeszcze dobrze opłacanym dziennikarskim szczurem a poziom taki sam jak oni. Odrazu wyjeżdżasz wmawiając mi że kogoś nienawidzę i ogóle nie odnosisz się do tego co napisałem tylko do jednego cytatu. Jesteś żałosna
  • Odpowiedz
@Gaku745 już widzę jak pracownicy zamiast zarabiać 5k miesięcznie muszą solidarnie zapłacić za to, że mają prace np. po 1k miesięcznie póki nie skończy się ten cyrk z pandemią. XD
  • Odpowiedz
@Gaku745: stąd idole amerykańskiej lewicy to Soros czy Bill Gates. Tego nie rozumiem- ruchy lewicowe jak BLM rujnują małe sklepy i biznesy i działają na rzecz dużych korporacji, ale nadal twierdzą, że są socjalistami.
  • Odpowiedz