Wpis z mikrobloga

@Doomer: Dlaczego nie opłaca? Będziecie jeść chleb.

A jeśli ty i twoja wioska zabierzecie się za budowę młyna razem, a nie ty egoistycznie samemu, to zamiast budować młyn rok, zbudujecie go w dwa tygodnie i będziecie razem pracować żeby cała wioska jadła chleb, każdy według zasług, każdemu według potrzeb. Jedzenie chleba nie da się rozpatrywać w kwestii zysku/strat. Albo jesteś glodny, albo jesteś najedzony.
@Gaku745: Połowa wioski to lenie, druga połowa niepełnosprawna. Jeśli ja młyna nie zbuduje to nikt nie zbuduje. Skoro mam się poświęcać to musi mi się to opłacać, musi mi się mój wysiłek zwrócić. Jeżeli się zwróci to będę odrobine bogatszy od tych którzy woleli drzemać pod gruszą gdy ja harowałem. Zaczynaja się nieuniknione różnice w majątku. Twoj komunizm to utopia, nie da się jej zrealizować bo ludzie nie są idealni. Kapitalizm
@Gaku745 Czyli przy inwestycji kilku milionów w nowe maszyny do fabryki, przedsiębiorcą powinien zwrócić się do pracowników o pokrycie połowy kosztów, czy tylko zyskami ma się dzielić? Zanim zacząłem prowadzić własne działalności, też patrzyłem inaczej na świat, ale przychodzi moment, w którym człowiek dorasta i nastoletnie idee stają się śmieszne i oderwane od rzeczywistości.