Wpis z mikrobloga

@Gaku745: jak to widzisz? Fabryka w której pracuję kosztowała koncern 2 mld €. Pracuje w niej niecałe 4 tysiące ludzi.
W momencie podpisania umowy o pracę każdy pracownik stawałby się współwłaścicielem części fabryki i wytwarzanych w niej produktów? Każdy miałby otrzymywać równy procent zysków ze sprzedaży produktów?

A z drugiej strony - co gdy trzeba by zmodernizować fabrykę? Powiedzmy kosztem kilkudziesięciu milionów €? Każdy pracownik płaci równy procent tej kwoty
  • Odpowiedz
@Gaku745: >Pytanie w stylu "co stoi na przeszkodzie, by niewolnik sam się wykupił i został właścicielem niewolników?" Moralność stoi na przeszkodzie<

Powiedzmy sobie jasno: jesteś upośledzony, bo dla ciebie samo bycie przedsiębiorcą to wyzysk. A co w wypadku jednoosobowej działalności? Samogwałt? XD
  • Odpowiedz
1. Tak.
2. Tak, poza tym nic nie stoi na przeszkodzie żeby fabryka oszczędzała pieniądze z zysków na modernizację.
3. Są wspólne wobec pracowników dopóki tam pracują.
  • Odpowiedz
Kapitalizm nie jest dobrowolny. Jedyna dobrowolność w porównaniu do niewolnictwa,


@Gaku745: co szkodzi socjalistom żyć w komunie utworzonej w systemie kapitalistycznym? Kapitalizm, jako że jest ustrojem pełnej wolności, nie przeciwdziała tworzeniu takich nowotworów.
  • Odpowiedz
@Gaku745: To teraz zabierzmy tego przebrzydłego kapitalistę z równania i co mamy?
Robotnicy nie mają pracy, bo nawet jak się zbiorą, to ni c---a nie zarobią na drogie maszyny, budynki, czy surowce które trzeba by zakupić. Co prawda mogą cofnąć się w rozwoju, jeśli chodzi o przemysł i zacząć produkować towary tak jak kiedyś, czyli wolniej i tworząc towary gorszej jakości.

Różnica między socjalistami, a kapitalistami jest taka, że kapitaliści
  • Odpowiedz
@mam_nadzieje_ze_moj_nick_sie_zmie: Nie uważam że wszyscy powinni mieć po równo. To raczej kiepski pomysł bo każdy ma inny wkład w rozwój przedsiębiorstwa. Wydaje mi się że samorząd pracowniczy powinien podjąć jakąś decyzję wobec proporcji zarobkowych, tzn np. osoby odpowiadające za zarządzanie nie powinni zarabiać np. więcej niż 9x tyle, co najmniej zarabiający pracownik i tego powinno się sztywnie trzymać. Szczegóły już zostaną demokratycznie zadecydowane.
  • Odpowiedz
@Gaku745: ale ja cię nie chcę od ciebie fikołków, dlaczego w imię wolności wszyscy mają być przymuszeni do życia w społeczności neoplemiennej

Ja cię pytam, dlaczego, skoro kapitalista jest pasożytem, który nic nie wytwarza i ze zdziwieniem dowiaduje się, że osiąga zyski, w systemie ogromnej wolności, w której żyjemy, nie tworzą się spółdzielnie czy inne komuny, które wygrywałyby konkurencję z tym nieefektywnym systemem pasożytnictwa na pracy robotników?
  • Odpowiedz