Wpis z mikrobloga

Przypominam wszystkim którzy myślą, że ideologia katolicyzmu jest bezpieczna:
- Jezus namawiał do obalenia własności prywatnej
- atakował handlarzy
- mówił, że bycie bogatym oznacza bycie gorszym człowiekiem
- tolerował prostytucję
- ojciec Jezusa propagował kazirodztwo

Nadal uważasz, że ideologia katolicka jest bezpieczna? Udostępnij by zatrzymać tę zarazę!
#lgbt #bekazkatoli #neuropa #katolicyzm
  • 97
@Tyraxor: Biblię to ty chyba znasz z streszczenia dla wojujących gimboateistów. I tak, jak powyrywasz sobie zdania z kontekstu to możesz udowodnić co chcesz. Dlatego tak ważne jest czytanie całości a potem jeszcze zastanowienie się nad tym co się przeczytało.

Jezus namawiał do obalenia własności prywatnej

Namawiał do dzielenia się z innymi w szczególności biednymi.

atakował handlarzy

atakował tylko handlarzy komercjalizujących wydarzenia religijne i sprowadzających je do pustych obrzędów za pieniądze.
„Łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne, niż bogatemu wejść do królestwa niebieskiego” (Mt 19,24; por. Łk 18,25).


@justkilling: dlatego napisałem, że trzeba to czytać w kontekście jak również przemyśleć (inaczej czytasz list, wiersz, dramat, powieść) a nie wybierać pojedyncze zdania, to się zwie cherry picking. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zdanie mówi to mniej więcej "czym więcej masz kasy tym trudniej jest ci się nią dzielić z
no tak jakby zdarze się, że mali ludzie, którzy powstali z takiej miłości nie działają zbyt dobrze xddddddd


@Bomfastic: A to innym parom się nie zdarzają tacy mali ludzie? Przecież celem związku w żadnym przypadku nie jest posiadanie zdrowych dzieci, skąd taki pomysł? Przecież chodzi o miłość i to że można kogoś odwiedzić w szpitalu. No a jak będzie miało być chore czy tam mieszkanie za małe to się wyskrobie. (
@Tyraxor: Nie rozumiem, po co #!$%@?ć logikę i ubierać te tęczowe wypociny w aspekt ekonomiczny. Jakkolwiek Jezus by nie postępował, niezaprzeczalnie nie był gejem i to chyba mówi wszystko o sensie twojego wpisu.
bronił ludzi którzy wypadli ze społeczeństwa pokazując innym, że też są ludźmi i też należy im się szacunek i takie prawa jak pozostałym.


@Carlos_9400: To nie byli ludzie to była ideologia...lewaku
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
A to innym parom się nie zdarzają tacy mali ludzie?


@Carlos_9400: no cóż, jednak jest statystycznie istotna różnica w częstotliwości występowania chorych dzieci poczętych kazirodczo i nie kazirodczo.

Przecież chodzi o miłość i to że można kogoś odwiedzić w szpitalu


Przecież nikt Ci nie zabrania kochać siostry i odwiedzać jej w szpitalu, tylko dzieci nie róbcie XD

No a jak będzie miało być chore czy tam mieszkanie za małe to się
nie bardzo wiem o co chodzi. Swoją drogą w czym kazirodztwo jest gorsze np od LGBT?


@Carlos_9400: to jest pytanie serio? W czym kazirodztwo jest gorsze od seksu dwóch facetów? No nie wiem, #!$%@?, może w płodzeniu chorych dzieci jest gorsze? No ale na katolicką logikę to takie dziecko pójdzie do nieba, bo całe życie cierpiało to zasłużyło na luksusy w niebie ¯\_(ツ)_/¯
@Carlos_9400: zostaw gimboateistów z ich streszczeniami, a czytanie całości zorganizuj dla polskich katolików. Sądząc po ich zachowaniu i po ich publikacjach, wydaje się że znają Biblię w jeszcze mniejszym stopniu niż ateiści.

Zgodzisz się z twierdzeniem, że gdyby przyłożyć do niego współczesną światopoglądową miarę, to nazywalibyśmy go lewakiem?
@Carlos_9400 Przecież w Nowym Testamencie ludzie bogaci są jednoznacznie gorsi od ubogich, będą oni mieć trudności z zostaniem zbawionymi, w przeciwieństwie do ubogich, którzy mają "fory". Jezus był "filozofem" propagującym pewną formę ascezy, gloryfikował ubogie proste życie, to był znany pogląd z wielu różnych filozofii starożytnych.
czytanie całości zorganizuj dla polskich katolików

@fellach: ależ nigdzie nie powiedziałem że by się to nie przydało. Także duchownym.

gdyby przyłożyć do niego współczesną światopoglądową miarę, to nazywalibyśmy go lewakiem?

@fellach: raczej centrystom, którego prawaki zwałyby lewakiem a lewaki prawakiem.
Przecież w Nowym Testamencie ludzie bogaci są jednoznacznie gorsi od ubogich, będą oni mieć trudności z zostaniem zbawionymi, w przeciwieństwie do ubogich, którzy mają "fory"


@Trybun_Plebejski: znowu, nie przeczytałeś całości. Jezus mówi, tak w uproszczeniu, że nie liczy się ile masz kasy tylko jak dobrym człowiekiem jesteś i że często jest tak, że pieniądze przewracają w głowie i sprawiają że zapominamy o innych bo ważniejszy jest kult pieniądza.
No nie wiem, #!$%@?, może w płodzeniu chorych dzieci jest gorsze?


@Ogau: a o antykoncepcji nie słyszałeś? O aborcji? A jak ktoś chce mieć chore dziecko to dlaczego ma go nie mieć? Jak ktoś ma chorobę genetyczną to też nie powinien mieć dzieci? Eugenika jest spoko?
@MagicznyToudi: Może nie jako komucha bardziej celowałem we współczesnego lewicowego aktywistę. Celowo. chciałem pokazać, że minimalnym wysiłkiem ubierając coś w inne słowa i wybierając wisienki przy pomijaniu innych można przedstawić kogoś w zupełnie innym świetle.
@Carlos_9400 Jak wrócę do domu to aż muszę to poczytać jeszcze raz ale z tego co wiem o naukowym podejściu do biblistyki to Jezus jest przedstawicielem nurtu ascetycznego i raczej nie ma w tym przypadku większych obiekcji. Generalnie jak już wiele razy mówiłem, Biblię nie interpretuje się jak książkę współczesną, tylko niejasne źródło starożytne, napisane językiem nieznanym dla większości ludzi i w kulturze nieznanej dla większości ludzi. Ciężko mówić w tym przypadku
o antykoncepcji nie słyszałeś? O aborcji? A jak ktoś chce mieć chore dziecko to dlaczego ma go nie mieć? Jak ktoś ma chorobę genetyczną to też nie powinien mieć dzieci? Eugenika jest spoko?


@Carlos_9400:
1. Antykoncepcja nigdy nie działa w 100%. Uczyli tego na WDŻ w podstawówce, ale widać, że te wstrętne lewaki mają rację i edukacja seksualna w szkołach powinna być w szerszym zakresie.
2. No tak. Jest duża szansa
- Jezus namawiał do obalenia własności prywatnej


@Tyraxor: Nie pamiętam żeby Jezus nawoływał to zabijania bogatych i rozdzielania ich majątków. Zachęcał tylko do DOBROWOLNEGO dzielenia się bogactwem.

dalej mi się nie chce
Antykoncepcja nigdy nie działa w 100%

@Ogau: dlatego kolejne zdanie, czy nawet formalnie nie zdanie, jest o aborcji?

Jak ktoś chce mieć chore dziecko to należy go wysłać do psychiatry

@Ogau: a, czyli jak dowiadujesz się, że Twoje dziecko będzie miało zespół Downa i go nie abortujesz to nadajesz się do psychiatryka?

Chociaż ja bym się robienia dziecka nie podjął

@Ogau: co nie zmienia faktu że może kto inny
@Ogau: żeby była jasność. Mi nie chodzi o to że uważam inaczej niż Ty. Chodzi mi aby pokazać, że pewne przyjęte od dawna elementy życia społecznego z jakiegoś powodu tam są. Część jest z dupy część rozsądna. Ciągle jednak nie powinny być odrzucane bez przemyślenia wyłącznie z uwagi na to że ktoś coś czuje, bo może okazać się, że to akurat te rozsądne. A i żeby nie było. Ja popieram osoby
czyli jak dowiadujesz się, że Twoje dziecko będzie miało zespół Downa i go nie abortujesz to nadajesz się do psychiatryka?


@Carlos_9400: po pierwsze nie rób #!$%@? z logiki, bo nie było mowy o ludziach, którzy się o chorobie dziecka dowiedzieli, a o takich, którzy chore dziecko chcą przed ciążą. Po 2 psychiatra i psychiatryk to nie jest to samo. Nie będę z tobą dyskutował, bo udajesz jeszcze głupszego, niż jesteś.
@Carlos_9400 Biblię to ty chyba znasz z streszczenia dla wojujących gimboateistów. I tak, jak powyrywasz sobie zdania z kontekstu to możesz udowodnić co chcesz. Dlatego tak ważne jest czytanie całości a potem jeszcze zastanowienie się nad tym co się przeczytało.

Jezus namawiał do obalenia własności prywatnej
Namawiał do dzielenia się z innymi w szczególności biednymi.

atakował handlarzy
atakował tylko handlarzy komercjalizujących wydarzenia religijne i sprowadzających je do pustych obrzędów za pieniądze.

mówił,