Wpis z mikrobloga

@NiemieckiArbiter: Jak moja dawna katechetka oni nie odpowiadaja na pytanie jak coś powstalo tylko przerzucaja problem wyzej. Uwazaja ze planety ktoś musiał stworzyc bo wszystko musi być stworzone więc mówią że to bóg stworzył ale teraz jest problem kto Boga stworzyl skoro wszystko musi być stworzone a jeśli nie wszystko to czemu wszechswiat nie może sobie istniec z niczego tak samo jak oni uważają ze bóg
@NiemieckiArbiter:
1. dlaczego w ogóle miałbym zakładać że życie człowieka ma sens i odgórny cel jak gra komputerowa? może życie istot rozumnych po prostu pojawia się spontanicznie i tak samo spontanicznie znika bez żadnego sensu. w jakim celu planety orbitują dookoła gwiazd? jaki sens jest w tym że woda jest mokra? te pytania są z założenia z dupy wyjęte

2. skąd wniosek że ktoś musial nadać prawa natury? a nawet jeżeli
@NiemieckiArbiter:

1. Istoty żywe są ukształtowane do ekspansji. By żyć trzeba jeść, być tyranem i niszczyć ożywioną materię dla własnych korzyści. Człowiek zoptymalizował tę ekspansję tworząc np. Moralność. Celem każdego życia jest unikanie cierpienia. Sens jest indywidualną kwestią. Zwykle jest to odpowiedź na pytanie "czemu w tym momencie, trwale i nieodwracalnie nie pozbawisz się świadomości?"

2. W kosmos polecieliśmy dopiero 60 lat temu. Skala świata jest tak wielka, że wykracza to
@NiemieckiArbiter: Równie dobrze możemy żyć w symulacji za którą odpowiedzialny jest superkomputer, a nie bóg. To superkomputer ustala prawa fizyki, wie co było, jest i co będzie i wszystkim rządzi ( ͡ ͜ʖ ͡)
nsfw

Zawiera treści NSFW

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Arhus ja za to lubię inną zabawę:

1. Czy bóg stworzył virusa?
2. Jak tak to czemu?
3. Chce żebyśmy cierpieli?
4. To co to za bóg, który chce cierpienia?
5. Nie on stworzył?
6. A wie o jego istnieniu?
7. Jak wie to dlaczego pozwala cierpieć bezbronnym i niewinnym dzieciom?
8. Patrz pkt. 4.
9. Nie umie się pozbyć wirusa?
10. To co to za bóg co się nie umie wirusa
@NiemieckiArbiter: 1. Sens życia wymyśla dla siebie każda jednostka. Bo jesteśmy istotami rozumnymi. Biorąc pod uwagę ludzkość to sensem życia jest rozmnażanie - tak jak wszystkich zwierząt.
2. Nie ma czegoś takiego jak prawa natury. Są prawa fizyki, które skolei wywodzą się z Wielkiego Wybuchu
3. Czy coś było przed wielkim wybuchem? Albo czy coś zainicjowało Wielki Wybuch? Pewnie tak, ale jak to nazwiemy: Bogiem, Allahem, Buddą, Prawem Natury, Cudem -
@NiemieckiArbiter: ojej ale się przestraszyłem tych pytań
1 ewolucja doprowadziła do powstania gatunku ludzkiego, bzdurą jest mówić ze pies czy świnia nie myśli bo myśli tyle że nie słowami w jezyku polskim czy innym.
prawa ewolucji są jasne i logiczne, lepszy gatunek wypiera gorszy, przetrwa, nasi przodkowie przetrwali kombinując jak pokonac inne drapieżniki nie mając kłów i szponów, cywilizacja jest skutkiem ubocznym walki o przetrwanie i ewolucji mózgu, bzdurne religie są
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@NiemieckiArbiter: to grawitacja umieściła planety w ruchu, atomy, cząstki, obłoki gazu odłamki skał, minerałów, etc podczas formowania naszego układu słonecznego dążyły to scalenia się w kilka większych ośrodków masy, które później za sprawą studni grawitacyjnej najbardziej masywnej z tych planet dążyły do utworzenia układu, szach mat ;)

Nauka > jakiś prawak
@niko444: W podstawówce dostałem uwagę bo zapytałem katechetki ile procentowo ludzi idzie do nieba, ile do czyśćca, a ile od razu do piekła. Wydawało mi się to bardzo rozsądnym pytaniem, ale oczywiście zamiast sensownej odpowiedzi dostałem #!$%@?.
@Jergen: Żeby powiedzieć co było przed wielkim wybuchem to trzeba dobrze zrozumieć pojęcie czasu. Jak można powiedzieć, że coś było wcześniej, kiedy materia była tak gęsta, że czas jako wymiar prawdopodobnie nie istniał.
@Jimmy_PoP: Ok, jasne. Nie jestem astrofizykiem więc nie znam szczegółów. Tylko do jednego się doczepie

prawdopodobnie

To świadczy o tym, że nie mamy pewności 100% co było wcześniej i jak się rozwijało wcześniej.

Ale generalnie nie mam wiedzy specjalistycznej w tym temacie, chciałem tylko zwrócić uwagę na problem, który występuje wśród naszej cywilizacji. To czego nie rozumiemy albo się boi y albo to akceptujemy ale musimy to nazwać: bogiem, allahem, mesjaszem
@NiemieckiArbiter:
1. Nie ma sensu, rodzimy się i umieramy i tyle. Co zrobimy ze swoim życiem zależy tylko od nas.
2. Astrofizyka odpowiada na te i wiele innych pytań, dość dokładnie wiemy co zdarzyło się od momentu wielkiego wybuchu i jak powstał po nim świat jaki znamy. Polecam na początek „Astrofizyka dla zabieganych” Neil deGrasse Tysona
@NiemieckiArbiter: Kurde, Wilk mi się wydawał jednym z rozsądniejszych spośród konfederatów, ale te jego ostatnie tweety go kompletnie kompromitują. Nikt mu konta nie przejął? Weekend go nie poniósł? Bo aż nie wierzę w to co czytam. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Kto dał prawa natury rządzące całym wszechświatem?


@NiemieckiArbiter: To drugie pytanie to takie wymieszanie ze sobą dwóch różnych znaczeń słowa "prawo".

Jednym z nich jest zbiór zasad, który my sami jako społeczeństwo na siebie nałożyliśmy i według których staramy się postępować. Drugie natomiast, to po prostu opis rzeczywistości.

Przykład: mamy prawo o ruchu drogowym. Co mi grozi za złamanie prawa o ruchu drogowym? Ano mandat, czasem więzienie, a może tylko zostanie
@NiemieckiArbiter: Ech. Ci ludzie padają, setki lat od wynalezienia stosownych narzędzi rozumowania, ofiarą tych samych dogmatów. Zapewne Pan Jacek nigdy nie słyszał o zasadzie antropicznej, która mówi o tym, że dla naszego istnienia konieczne są takie warunki jakie zastaliśmy, bo gdyby były inne, to by nas nie było i byśmy nie zachwycali się jak to możliwe. Innymi słowy - nasze istnienie wygląda jak cud, bo gdyby to się nie zdarzyło, to
@Jergen: W LHC udało się odtworzyć warunki panujące na ułamki sekundy po wielkim wybuchu. Jak dotąd tyle udało nam się zbadać. Istnieją natomiast jeszcze inne teorie jak teoria wieloświatów. Może przed wielkim wybuchem był po po prostu... inny wszechświat.
Jeśli chodzi o ludzi to zawsze starali sobie wytłumaczyć religią zjawiska, których jeszcze nie rozumieli. Przed chrześcijaństwem, w starożytnej Grecji ludzi nie potrafili wyjaśnić zjawiska piorunów, dlatego sobie wymyślili boga Zeusa, który