Wpis z mikrobloga

nsfw

Zawiera treści NSFW

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

  • 3
@Arhus ja za to lubię inną zabawę:

1. Czy bóg stworzył virusa?
2. Jak tak to czemu?
3. Chce żebyśmy cierpieli?
4. To co to za bóg, który chce cierpienia?
5. Nie on stworzył?
6. A wie o jego istnieniu?
7. Jak wie to dlaczego pozwala cierpieć bezbronnym i niewinnym dzieciom?
8. Patrz pkt. 4.
9. Nie umie się pozbyć wirusa?
10. To co to za bóg co się nie umie wirusa
  • Odpowiedz
@NiemieckiArbiter: 1. Sens życia wymyśla dla siebie każda jednostka. Bo jesteśmy istotami rozumnymi. Biorąc pod uwagę ludzkość to sensem życia jest rozmnażanie - tak jak wszystkich zwierząt.
2. Nie ma czegoś takiego jak prawa natury. Są prawa fizyki, które skolei wywodzą się z Wielkiego Wybuchu
3. Czy coś było przed wielkim wybuchem? Albo czy coś zainicjowało Wielki Wybuch? Pewnie tak, ale jak to nazwiemy: Bogiem, Allahem, Buddą, Prawem Natury, Cudem -
  • Odpowiedz
@NiemieckiArbiter: ojej ale się przestraszyłem tych pytań
1 ewolucja doprowadziła do powstania gatunku ludzkiego, bzdurą jest mówić ze pies czy świnia nie myśli bo myśli tyle że nie słowami w jezyku polskim czy innym.
prawa ewolucji są jasne i logiczne, lepszy gatunek wypiera gorszy, przetrwa, nasi przodkowie przetrwali kombinując jak pokonac inne drapieżniki nie mając kłów i szponów, cywilizacja jest skutkiem ubocznym walki o przetrwanie i ewolucji mózgu, bzdurne religie są
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@NiemieckiArbiter: to grawitacja umieściła planety w ruchu, atomy, cząstki, obłoki gazu odłamki skał, minerałów, etc podczas formowania naszego układu słonecznego dążyły to scalenia się w kilka większych ośrodków masy, które później za sprawą studni grawitacyjnej najbardziej masywnej z tych planet dążyły do utworzenia układu, szach mat ;)

Nauka > jakiś prawak
  • Odpowiedz
@niko444: W podstawówce dostałem uwagę bo zapytałem katechetki ile procentowo ludzi idzie do nieba, ile do czyśćca, a ile od razu do piekła. Wydawało mi się to bardzo rozsądnym pytaniem, ale oczywiście zamiast sensownej odpowiedzi dostałem #!$%@?.
  • Odpowiedz
@Jergen: Żeby powiedzieć co było przed wielkim wybuchem to trzeba dobrze zrozumieć pojęcie czasu. Jak można powiedzieć, że coś było wcześniej, kiedy materia była tak gęsta, że czas jako wymiar prawdopodobnie nie istniał.
  • Odpowiedz
@Jimmy_PoP: Ok, jasne. Nie jestem astrofizykiem więc nie znam szczegółów. Tylko do jednego się doczepie

prawdopodobnie

To świadczy o tym, że nie mamy pewności 100% co było wcześniej i jak się rozwijało wcześniej.

Ale generalnie nie mam wiedzy specjalistycznej w tym temacie, chciałem tylko zwrócić uwagę na problem, który występuje wśród naszej cywilizacji. To czego nie rozumiemy albo się boi y albo to akceptujemy ale musimy to nazwać: bogiem, allahem, mesjaszem
  • Odpowiedz
@NiemieckiArbiter:
1. Nie ma sensu, rodzimy się i umieramy i tyle. Co zrobimy ze swoim życiem zależy tylko od nas.
2. Astrofizyka odpowiada na te i wiele innych pytań, dość dokładnie wiemy co zdarzyło się od momentu wielkiego wybuchu i jak powstał po nim świat jaki znamy. Polecam na początek „Astrofizyka dla zabieganych” Neil deGrasse Tysona
  • Odpowiedz
@NiemieckiArbiter: Kurde, Wilk mi się wydawał jednym z rozsądniejszych spośród konfederatów, ale te jego ostatnie tweety go kompletnie kompromitują. Nikt mu konta nie przejął? Weekend go nie poniósł? Bo aż nie wierzę w to co czytam. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz