Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jestem programistą seniorem i ciągle mam wrażenie że jestem ruchany na hajs. Obecnie mam 29 lat i zarabiam w nowej firmie na B2B 120zł/h + VAT, bez płatnych urlopów, miesięcznie wychodzi około 15k pln na czysto. Mieszkam w Wawie i pracuję dla korpo, mam około 5 lat doświadczenia. Skończyłem elitarny informatyczny kierunek na AGH i ciągle rozwijam się po godzinach. Technologia to .NET + React na froncie

Z tego co opowiadają znajomi to jest to kiepski hajs. Słyszałem o stawkach typu 20k-25k na czysto po opłaceniu podatków i innych danin ale nie wiem ile jest w tym prawdy. W obecnej firmie jestem zatrudniony przez pośrednika kontraktura i mam wrażenie że oni biorą od klienta 200zł/h mojej pracy a mi wypłacają ochłapy. Macie jakiś pomysł jak z nimi negocjować żeby nie zajebywali mi aż 80zł/h z mojej wypłaty?

#programista15k #gorzkiezale #przegryw #zarobki #pracait #programowanie #warszawa

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f2dcf030010a81b084b3d49
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt

[====================....................] 51% (120zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 2 lat działania AMW!
  • 28
PrzyjemnaDama: Wszystko zależy oczywiście od projektu i technologii, wiadomo. Czasami kontraktornia jest podykonawcą software house'u ktory jest podwykonawcą klienta. Niekiedy takie kontraktornie maja stawki na poziomie np. 135PLN/h, więc cieżko negocjować.

Stawki software house'u z klientami zagranicznymi też nie muszą być takie wcale duże. Spotkałem się np. ze stawką 170PLN/h między klientem z Anglii i firmą z PL.

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua

@AnonimoweMirkoWyznania: kolega, 1.5 lat doświadczenia komercyjnego, wcześniej rozwijał jakiś gówno projekt opensource, został seniorem. Tylko dlatego, że był w miarę ogarnięty, a że wiedzy nie miał, to co, po 2 latach chyba fajnie mieć w firmie seniora