Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 264
@kinesin1000: Co jest złego w poprawieniu kogoś, gdy dana osoba robi rażące błędy ortograficzne? Kurde, mamy słowniki pisząc na telefonie i komputerze, robienie takich byków to naprawdę wstyd. Plus jeśli zwróci się komuś uwagę, jest szansa, że ktoś zapamięta i następnym razem napisze poprawnie. Nie wiem skąd takie wkurzenie, gdy ktoś kogoś poprawia.
Co jest złego w poprawieniu kogoś, gdy dana osoba robi rażące błędy ortograficzne?


@JaniceIsNotFromHere: jeżeli to twoje dziecko - nic. Jeżeli oryginalne słowo było trudne i faktycznie chcesz komuś pomóc - ok, ale zależy od kontekstu i twojej intencji więc trzeba uważać

A jeżeli to losowa obca osoba - co cię obchodzi jak pisze i po cholerę zmieniać temat? Żeby się wywyższyć i pokazać debilowi gdzie jego miejsce?

Już nie mówiąc
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kinesin1000: Ale mowa tutaj o dyskusji w necie, nie na żywo. Na żywo można komuś zwrócić uwagę, gdy namiętnie używa słowa "bynajmniej" zamiast "przynajmniej", ale to też raczej osobie znajomej. Nie wiem, skąd wniosek, że mam ochotę wtrącać się w rozmowę obcych ludzi.

Mamy XXI wiek, mamy słowniki podczas pisania. Sorry, ale takie byki to już jakiś wyższy poziom. Skąd w ludziach przekonanie, że lepiej sobie przejść obok takiego komentarza bez
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@vasco_da_gama: Jak już wspomniałam - jest szansa, że człowiek następnym razem przypomni sobie, że chce postawić byka i napisze poprawnie. W taki sposób zresztą uczula się ludzi na takie błędy jak "bynajmniej" zamiast "przynajmniej" lub "w każdym bądź razie".