Wpis z mikrobloga

Te stażystki z roku na rok są coraz gorsze. xD

- Uczyli cię Płatnika?
- (z oburzeniem) Oczywiście!
- Okej, to może zróbmy tak idź mi zrób mocną kawę z mlekiem bez cukru, a jak wrócisz coś ci przygotuję?
- Ale jak to kawę?
- W socjalnym jest ekspres.

(mija kwadrans, wraca)

- Nie umiem obsłużyć tego ekspresu. Wygląda jak jakaś kosmiczna maszyna. Boję się dotknąć żeby nie zepsuć.
- Nie mogłaś się spytać kogoś?
- Wstydziłam się.
- To idź tam z powrotem i zrób mi tę kawę normalnie. Mleko jest w lodówce.
- Ale to ja może już się zajmę tym zadaniem?
- Jakim zadaniem?
- Tym co mi pani miała przygotować.
- Będzie na ciebie czekało. Idź zrób kawę mnie i sobie też.
- Sobie też z mlekiem i bez curku?
- Zrób sobie jaką lubisz. xD

(poszła)

(wraca po pół godzinie z dwiema kawami w opakowaniach na wynos)

- Gdzie ty byłaś?
- Kolejka była. Proszę.
- Poszłaś kupić? Przecież w socjalnym masz czajnik elektryczny i całe kartony kawy.
- Ale ja nie umiem.
- Normalnie zalać kawy?
- Nie umiem.

- Siadaj. Tutaj masz dane osobowe kilku osób. Wypisz im ZCNA.
- Co to jest ZCNA?
- Mówiłaś, że uczyli was tego?
- Zapomniałam.
- Zgłaszasz do ubezpieczenia zdrowotnego członków rodziny pracownika.
- Wszystkich?
- No tak.
- W Płatniku.
- Tak.

(siada)

- Swoją drogą, to jest latte.
- (zdziwiona) Chciała pani z mlekiem.

(mija pół godziny)

- Jest! Znalazłam!
- Co znalazłaś?
- Arkusz ZCNA.
- Aha.
- Ja teraz pójdę poszukać tych państwa i spytać kogo chcą dopisać.
- Wymyśl sobie kogo. To nie ma znaczenia.
- Jak to nie ma?
- Nigdzie tego nie wysyłasz. To jest tylko ćwiczenie dla ciebie.
- (oburzona) Ale jak to ćwiczenie? Ja chcę dostać coś poważnego!

()

#korposwiat #pracbaza #korpo #praca #logikarozowychpaskow
  • 613
Nawet nie nakazać, ale poprosić o zrobienie kawy to może prezes/dyrektor swoją sekretarkę/asystentkę zarządu, bo powiedzmy, że tak zwyczajowo jest to dopuszczalne.

Natomiast jeśli Ty nie jesteś na żadnym stanowisku typu executive, nie masz swojego gabinetu i w pomieszczeniu przejściowym nie ma sekretarki, to co najwyżej możesz tak mówić w domu, o ile Ci pozwolą...

Po tym jak zrobię screenshot wątku, będę śledził wpisy na GoWork i wierz mi, że jak pojawi
@Phyrexia: Sama nie mogłaś ruszyć dupska, żeby oprowadzić praktykantkę po miejscu pracy, iść z nią do socjalnego? #!$%@? chyba normalne, zwłaszcza gdy jest to praktykant/praktykantka że ma swojego opiekuna, który pomaga jej oswoić się z miejscem pracy, a jak nie umiała obsłużyć ekspresu to by Ci korona z głowy spadła, gdybyś jej pokazała?

Ja też nie wiedziałem jak ekspres odpalić, mimo to nie przeszkadzało mi to, żeby się kogoś podpytać, ale
@Phyrexia: nie miej dzieci. Niech nikt też nie wpadnie na pomysł dać jakieś dziecko tobie do opieki. To by była trauma do końca życia.
To, że praktykantka może i jest tępą dzidą nie zwalnia cię z obowiązku bycia normalnym człowiekiem.
#!$%@?łaś i może te kilkaset wpisów wreszcie to tobie uświadomi. Syndrom niedopchnięcia ostro wchodzi.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Phyrexia: ojeżu, sory, ale takie laski jak ty są najgorsze. Wyżej srają niż dupę mają. Byłam raz na stażu, gdzie laska rok wyżej ode mnie kazała mi skanować rzeczy, bo ona sobie tym już rączek nie mogła skalać.
Byłam też na stażu, gdzie mi pokazali co gdzie jest i sami sok z pomarańczy zrobili xD

Ja uważam to za swego rodzaju rytuał polegający na podkreśleniu swojej dominacji

X D
podeślesz te zadania?


@prosty_banan:

wyciagniecie rekordow z okreslona godzina z "bazy": data/godzina zapisana jako string "yyyyMMdd hhmmss"


wyciagniecie danych z innej tabeli dla podanych "lokalizacji" i ich zsumowanie - z tym, ze w tabeli czasem wartosci byly jako stringi, a czasem wartosci numeryczne, a czasem podana lokalizacja, ktora chcialo sie odnalezc zaczynala badz konczyla sie spacja ;)

I jakies proste zadanie do zrobienia tabela przestawna - innymi sposobami tez dalo sie
@Phyrexia: po przeczytaniu tego nabrałem olbrzymiej ochoty by ci napluć w ryj. Jeśli to nie zarzutka to jesteś zakompleksioną wsiurką, która nie zasługuje nawet by pracować jako sprzątaczka. Nasrałbym ci do tej kawy bez zastanowienia.
@quelto: Szczerze nie mam pojęcia. Nie uważam, że potraktowałam ją bez szacunku czy poniżyłam prosząc o przygotowanie kawy, które polega na podstawieniu kubka pod ekspres i naciśnięcia kilku guzików. Być może chodzi o ten fragment:

To idź tam z powrotem i zrób mi tę kawę normalnie. Mleko jest w lodówce.


Faktycznie nie brzmi to miło wyrwane z kontekstu, i jak najbardziej było by nie na miejscu gdyby:

- zainteresowana nie zniknęła
@Phyrexia: napluć Ci do tej kawy powinna. Żenujące jest to że coś takiego zrobiłaś, a jeszcze gorsze jest to że pochwaliłaś się tym tutaj licząc na jakiś poklask czy co. W łeb się jebnij
@Phyrexia: o #!$%@? przeczytałem to co Ty pisałaś.. Typowa lewa kretynka. Nawet na najbardziej pato gówno budowach teksty o robieniu kawy czy przynoszeniu piwa dla starszych przez młodego to żarty a ty to #!$%@? na serio. Czuje niesamowitą satysfakcje że cię tutaj wykopki zjechały i powiadomienia będziesz dostawać jeszcze przez tydzień. Jesteś zwykłą patokaryną pod krawatem która nienawidzi samej siebie. Współczuje młodej.
możezs podesłać plik z tymi zadaniami?


@prosty_banan:

nie mam ich juz, to bylo z 6-7 lat temu :)

chętnie bym zobaczył jak to dokładnie wygląda, jeżeli to nie tajemnica ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@prosty_banan:

nie jest tajemnica, ale ich nie mam. Ale jako czlowiek #!$%@?, zwykle robilem tak, ze pierwsza szukana wartosc w ogole nie istniala w drugiej bazie. Wiec jak czlowiek nie byl pewien, jak
@Phyrexia tak sobie właśnie wyobrażam typową korpobitch. Myśli, że złapała Pana Boga za nogi, bo pracuje w korpo na śmieciówce. Jedyne jej osigniecie to wyżywanie się na młodej dziewczynie, której wystarczy pokazać co i jak i pewnie by ogarnęła w mig. Rytułały poćwicz sobie w świątyni buddyjskiej lub podobnej. Jak w tym kraju ma być normalnie, skoro takie jak Ty próbują podbudować swoje marne ego wyżywaniem się na stażystach? Ha tfu!