Wpis z mikrobloga

Te stażystki z roku na rok są coraz gorsze. xD

- Uczyli cię Płatnika?
- (z oburzeniem) Oczywiście!
- Okej, to może zróbmy tak idź mi zrób mocną kawę z mlekiem bez cukru, a jak wrócisz coś ci przygotuję?
- Ale jak to kawę?
- W socjalnym jest ekspres.

(mija kwadrans, wraca)

- Nie umiem obsłużyć tego ekspresu. Wygląda jak jakaś kosmiczna maszyna. Boję się dotknąć żeby nie zepsuć.
- Nie mogłaś się spytać kogoś?
- Wstydziłam się.
- To idź tam z powrotem i zrób mi tę kawę normalnie. Mleko jest w lodówce.
- Ale to ja może już się zajmę tym zadaniem?
- Jakim zadaniem?
- Tym co mi pani miała przygotować.
- Będzie na ciebie czekało. Idź zrób kawę mnie i sobie też.
- Sobie też z mlekiem i bez curku?
- Zrób sobie jaką lubisz. xD

(poszła)

(wraca po pół godzinie z dwiema kawami w opakowaniach na wynos)

- Gdzie ty byłaś?
- Kolejka była. Proszę.
- Poszłaś kupić? Przecież w socjalnym masz czajnik elektryczny i całe kartony kawy.
- Ale ja nie umiem.
- Normalnie zalać kawy?
- Nie umiem.

- Siadaj. Tutaj masz dane osobowe kilku osób. Wypisz im ZCNA.
- Co to jest ZCNA?
- Mówiłaś, że uczyli was tego?
- Zapomniałam.
- Zgłaszasz do ubezpieczenia zdrowotnego członków rodziny pracownika.
- Wszystkich?
- No tak.
- W Płatniku.
- Tak.

(siada)

- Swoją drogą, to jest latte.
- (zdziwiona) Chciała pani z mlekiem.

(mija pół godziny)

- Jest! Znalazłam!
- Co znalazłaś?
- Arkusz ZCNA.
- Aha.
- Ja teraz pójdę poszukać tych państwa i spytać kogo chcą dopisać.
- Wymyśl sobie kogo. To nie ma znaczenia.
- Jak to nie ma?
- Nigdzie tego nie wysyłasz. To jest tylko ćwiczenie dla ciebie.
- (oburzona) Ale jak to ćwiczenie? Ja chcę dostać coś poważnego!

()

#korposwiat #pracbaza #korpo #praca #logikarozowychpaskow
  • 613
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Phyrexia: oho, wielką #!$%@? pani profesjonalistką, co już pewnie zapomniała jak sama miała pierwszy dzień. Przez takie korposuki dziewczyny zrażają się do pracy na samym starcie. I jeszcze #!$%@? po kawę dziewczynę wysłała. Stażystkę, której nie płacą. TO NIE SĄ OBOWIĄZKI PRACOWNIKÓW A CO DOPIERO STAŻYSTÓW.
  • Odpowiedz
@Kaplanka: nie sam fakt,ze wyslala ja po kawe, a to co za tym stoi. To chyba osobowosc taka lekko psychopatyczna bo w sumie otwarcie przyznała z jakich powodow to robi. I nie widzi w tym nic zlego ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
. W ogóle nie pojętym dla mnie jest, że tyle osób uważa iż zwykłe polecenie zrobienia kawy może być urągające.


@Phyrexia: bo jesteś robakiem, trudno robakowi zrozumieć rzeczy dla robaka niepojęte
  • Odpowiedz
Dziękuję za ten komentarz. W ogóle nie pojętym dla mnie jest, że tyle osób uważa iż zwykłe polecenie zrobienia kawy może być urągające


@Phyrexia: ty nie rozumiesz jednej rzeczy kobieto. Ty nie masz na tyle władzy nad tym stażystą by jej "wydawać zwykłe polecenie" zrobienia kawy. Ty możesz co najwyżej ją poprosić żeby zrobiła ci (wam) tę kawę.
  • Odpowiedz
. Posyłasz ją żeby sobie poznała ludzi w socjalnym pod pretekstem zrobienia kawy a nie czekała z niecierpliwością aż wpadniesz na to co z nią zrobić.


@Phyrexia: jak chce się żeby ktoś poznał biuro to mu się je pokazuje, przedstawia ludzi i tłumaczy co i jak
  • Odpowiedz
@Phyrexia Oburzasz się, bo wykopki przyklejają Ci łatkę "wielkiej pani", ale słusznie sobie na nią zapracowałaś. Myślałaś w ogóle o tym w jakim świetle siebie pokazałaś w tej historyjce? Praca z kobietami to piekło, właśnie przez takie jak Ty. Zejdź na ziemie. Wyjmij kija z d*py, bo sama nie potrafiłaś znaleźć jej zajęcia na już, tylko w międzyczasie wysyłasz po kawe, nie potrafiłaś poprowadzić smalltalku i poopowiadać o pracy, przygotowując zadanie,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
To uczucie gdy po raz kolejny opisujesz jaka to jesteś fajna, a wszyscy inni #!$%@?, a Mirki znowu sprowadzają cię na ziemię xD
  • Odpowiedz
@Phyrexia: Skarbie skocz po kawkę z sojowym mlekiem, weź sobie jaka chcesz a ja Cię nauczę w wykop tylko #!$%@? nie pisz już takich bzdur XD
  • Odpowiedz
Ty nie masz na tyle władzy nad tym stażystą by jej "wydawać zwykłe polecenie" zrobienia kawy. Ty możesz co najwyżej ją poprosić żeby zrobiła ci (wam) tę kawę.


@Krupier: to też nie tak

to, że ktoś jest szefem lub ma wyższe stanowisko też nie daje prawa do wysyłania kogoś po
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ZaplutyKarzelReakcji: tak, ale jeden miał zupę pieczarkowa xD i kawa smakowała pieczarkami, drugi mial inny rodzaj kawy, lavazza bodaj. Ogólnie wygrał stary automat a nie nowy co ciekawe
  • Odpowiedz
@RageKageDwa: no, ale dlatego napisałem, że może co najwyżej poprosić ją o zrobienie kawy, a nie kazać czy wydać polecenie.

- Hej młoda słuchaj, możesz mi zrobić kawę? W tamtym pokoju masz ekspress, zrób sobie też jak masz ochotę, a potem siądziemy i ci pokażę co i jak z tym programem.

Wystarczy być kulturalnym i dobrze wychowanym człowiekiem czego u opki nie stwierdzono.
  • Odpowiedz
@Mumbaj: a to przepraszam wina stażystki, że @Phyrexia ja dostała, że teraz trzeba się na niej wyżyć?? Jak dla mnie to doskonałe pokazuje spirale #!$%@? w korpo, szefostwo "pokazuje lasce dominację" i jej podrzuca stażystkę bez uprzedzenia, ona "pokazuje dominację" stażystce. Widać że opka jest szurzyca i awansuje i za kilka lat jakiejś innej podwładnej będzie wrzucać stażystkę bez uprzedzenia żeby "pokazać dominację"
  • Odpowiedz